Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(106)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Mada, acum as zice sa o iei cat mai repede acasa. Dar nu stiu cum reactioneaza/interactioneaza cu un bb de aproape 10 luni, am si eu emotii in privinta asta. Eu sunt inca in deplasare, si, de cand Sara pune mana pe tot ce vede, nu am ajuns acasa, in apropierea pisicii.

Am uitat sa-ti spun. Criza mea de bila de asta vara care a dus la operatie ti se "datoreaza" de fapt tie . La un moment dat ai scris de pisica ta si ca tare ai vrea sa o iei inapoi. Eu ti-as fi raspuns (apropo de raspunsurile in gand ) ca, daca o stii bine acolo unde e, las-o acolo, ca e mult mai comod fara ea atunci cand ai un bb. Ei, cand macinam in gand raspunsul asta pentru tine, mi-a disparut pisica. Stres si vinovatie la maxim. Uite, daca am gandit asa, ea m-a simtit si a plecat (tragea doar un pui de somn intr-o gaura de sub cada, neacoperita de instalatori , de unde a iesit gratios exact dupa doua ore de cautari umane disperate). In noaptea care a urmat, am avut criza cu pricina, care m-a scapat pana la urma de o bila cu pietricele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Si noi am pierdut pisica de vreo doua ori. In ambele cazuri cazuse de la balcon. Am cautat-o pe strazi de-am innebunit, dar am gasit-o. Era asa amarata. Iar anul trecut, cu o zi inainte de Craciun, a picat iar de la balcon, de data asta de la et.4 si a aterizat pe ciment. Groaznic. de parca n-aveam eu atunci destule griji cu bebe. Si are si acum boticul un pic stramb.

Pisica mea e f. ok cu bebe, adica deja vine pe langa el si cauta afectiue. Bineinteles ca Luca vrea sa o smotoceasca. Mai trage de ea, i-a bagat si degetele in ochi, dar a fost intelegatoare si nu l-a raschetat.

Madalina, poate iti faci curaj si o iei inapoi. Dar inainte testeaza cum se comporta pe langa bebe. Eu n-am putut s-o dau, desi mama imi tot zicea, una din matusi la fel. Eu n-am putut si gata. Face parte din familie, chiar daca nu i-am mai putut acorda atentie. Mi se pare ca are asa un suflet pur si se vede asta si in privire.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Gata! V-am plictisit destul. Predau legatura!
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ce fac fetele?
Cam liniste pe aici...
Noi nu avem nimic special de raportat. Doar o intrebare: Catalina are pe varful limbii ca un fel de rana, ca si cum si-ar fi muscat limba (daca ar fi avut cu ce...).Am observat de dimineata. Ieri sigur nu avea nimic. Se vede sangele asa, rosu...dar nu da semne de disconfort. A mancat foarte bine, ca de obicei. Ce o mai fi si asta?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Hai ca mai tin putin legatura. Aveam impresia sa sunt singura.
Vai Cata ce rau imi pare de criza ta de bila! Bine ca pisica a fost ok. glumesc! Bine ca sunteti amandoua ok: ea ca nu fugise pe urmele Sheebei (pisica mea) si tu ca ai scapat de bila cu pietricele.

Mimo Sheeba e terorizata de copii. Fuge si se ascunde pe unde poate. Asta cand era acasa si veneau copii in vizita. Cu Razvan am obligat-o o sigura data ca stea la 'mangaiat', cand el ii dadea palme si isi infigea manutele in blana ei iar ea strangea din ochi si suporta, fiind tinuta de noi. Cum i-am dat drumul a tulit-o de nici nu am mai vazut-o in ziua aia. E o pisica foarte blanda si pasnica. Oricum, vom fi cu ochii in 4 cand o vom lua. Intentionez sa o si tund ... saraca de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Roxx habar n-am ce sa iti spun cu bubita. Daca nu o doare nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

roxx, sa fie o afta? da cu niste glicerina boraxata(cu sau fara nistatin, ca stiu ca sunt pareri si pareri);ma gandesc ca indiferent ce buba e, n-are ce strica..poate a ros ceva mai tare azi? eu i-am dat fie-mii paine prajjita si ma mustra constiinta ca isi raneste gingiile..
poate poti obtine o programare la dr ca maine e vineri, sa nu stai stresata tot we, daca ti se pare suspecta

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

CARMEN; LA MULTI ANI SOTULUI!!!

MAIMUTICA, hehe, se pare ca o sa beneficiezi de o experienta a sarcinii (si a nasterii?) intr-un sistem medical nitel mai evoluat, sunt numai ochi si urechi!
M-am gandit la glicerina, o sa o dau maine. Nu ma duc la dr. Eu sunt aia nestresata care uraste doctorii
Ce mai face maimutica mica? Dar burtica (si ea, inca) mica?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:


Maimutzika;imi pare rau daca ati interpretat gresit listuta..nu era de "rusinica" cel putin nu intentionam sa sune asa.

Anka;Eu m-am referit la caciula pt afara cand e frig.In nici un caz in casa la 23 de grade.Mirela zicea ca nu a folosit caciula numai gluga din cand in cand..Eu zic ca iarna trebuie caciula..EU SUNT WOAMA DE LA MUNTE.Dar fiecare face cum vrea

La dr vesti proaste
Bratul meu necesita tartament ce nu pot face acum pt ca nu se pupa cu alaptatul..deci raman cu voltaren si cu dureri deocamdata

noapte buna

Am pregatit coletele dar mai am de lucrat la ele..va anunt cand dau startul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Na ca v-ati apucat sa povestiti de pisici, ne trimit astia pe forum de animale ca cica am gresit "locatia" mesajelor - neiubitori de pisici rugam sa sariti peste mesajele noastre.
Noi suntem cei mai cei: cazut pisica de la etaj 4 de 2 ori apoi parasutat de la etajul 7 pe o Dacie vai staua ei (eram si in vizita la sora-mea), era si sambata seara si 1 aprilie! A scapat cu viata, si-a dislocat osul din bazin, a trecut prin doua operatii, pisica cu multe vieti ce mai...

Roxx habar n-am ce sa zic. Noi avem dinti si da, si-a muscat limba de si-a dat sangele. Nebunie...
Te-astept cu pozele alea care te-am rugat, m-ai uitat a?

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput