Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(106)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Darius e paralel cu cuvintele. Cand era mititel zicea gaieee cand ii era foame. Acum si-a pierdut bunul obicei. El plange si eu dau in bobi. o fi scutecul, o fi plictiseala, o fi foame...

Din pacate pentru noi, zilele astea a invatat "pfuuu" = caca, "ufff" = ustura si "gata" = gata (gata, s-a terminat biberonul; gata, am terminat de sters fundul...)

In continuare nu raspunde la nume, pentru ca raspunde la "Iubituuu"

Pisici n-am. Cand eram eu tanara si aveam catel, aplicam metoda cu prietenele care vin si dau mancare/apa. Dar asta se intampla suuuper rar (sa plec eu, nu sa hranesc cainele )

Tunde, seara asta a gasit al meu avizul la cutie. Nu cred ca ies maine pe zi cu Darius bolnavior. Probabil pe seara, cand vine tati acasa. Abia astept sa vad opera lui Mario.

Carmen, sa-ti traiasca sotiorul







"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mayane..beusi cafea ??

Am schimbat cafeaua(ness)..deci toata lumea doarme la mine,numa eu bajbai
mai si sforaie olteanu rau..chiar,nu stiti ceva remedii ? infara de coate,pumni,tras de par,tinut de nas..astea le-am incercat.

ma duc sa beau un pahar de lapte si incerc sa adorm.

Nbuna




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Simo cu plasturi n-ati incercat?

Terminat mancarea pentru Patrick, noapte buna va doresc si eu!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Cine? Iooo? Io nik, nikutza...

Mai pe la unu jumate - doua bag cornul in perna... Momentan ma minunez de fi-miu care doarme in pozitie de Superman...

Si apropo de "nik, nikutza..." Poate va era dor de www.youtube.com/watch?v=WadW19ZOMgo" target="_blank">EA

(intre timp calculatorul si-a dat shut down... maine mi-l ia al meu sa-l duca la "reparat"... deci cateva zile nu voi fi foarte prezenta, ca nu ma mai impac du desktopul... de fapt cu scaunul )

23 de minute mi-a luat sa sterg postul de pe userul comun si sa postez pe userul meu...



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Neata!

Cafea si briose la toata lumea!

Mame de pisici, va !

Tunde, te si-ti tin pumnii, sa reusesti sa tii durerea in frau pana la intarcare!

Azi trebuie sa ma gandesc la o intrebare . O sa ma uit in oracolul din clasa a VIII-a .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Cata..buna cafeaua!
ma duc sa bag cornul in perna




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata si de la mine!
Inca ma mai gandesc daca bag cafea sau nu. Poate mai adorm.
S-a trezit piciu la 6.15 pt papa, el a adormit la loc eu nu. O sa fiu leshinata toata ziua.

Mayane nici Razvan nu vorbeste. In afara de mama si tata, fara adresa nu zice nimic, nu arata nimic, nu recunoaste nimic. Asta e, e mai greoi. Face in schimb 'pupi piu', adica ne pupam dand nas in nas. Cand ma apropii de el si zic 'pupi piu!' se intinde si da cu nasucul in al meu. Apoi rade. E dulce foc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna dimineata!
iau cafea (am pus si o bobitza de cardamom)ca si eu am patit la fel... s-a trezit fiica-mea la 5 pentru o pauza de alaptat dupa care ea a mai dormit pana la 9 eu... vorba aia, ciuciu
asaaaa, apoi cum nu am avut timp sa citesc pana acum dorim si noi cu intarziere LA MULTI ANI bebelusilor de 16 si 17 impreuna cu cei care si-au sarbatorit zilele alea ziua de nastere.
LA MULTI ANI!! bebelusilor care azi mai adauga o luna si celor care deasemenea azi sarbatoresc ziua lor!!
TUTUROR le doresc multa sanatate, veselie si numai bine.

Acuma bineinteles trebuie sa si intreb ceva:
Intrebare: ati dat careva la bebe piure de castane?! nu e alergen? nu se inscrie in acceasi categorie cu nucile?
daca ati dau piure va roog sa spuneti si reteta. Multumesc.
O zi frumoasa sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Neata!
Cata mersi de cafea!
pusi si o zi buna
brrr a cam venit iarna pi la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Pff..am mai dormit o ora,zici ca sunt batuta.sunt mai praf,am visat si super urat,eram socata si speriata cand m-am trezit
Edi s-a trezit de vreo 4-5 ori azi-noapte,eu oricum ma culcasem pe la 1..pe urma s-a trezit si mi-a sarit somnul.
hai dintishori o data!!!!!

Nu am auzit de castane,nici nu stiu ce proprietati au..da ma apuc de citit. stiu ca facea soacra ceva din ele,dar nu stiu cum si ce.




Mergi la inceput