Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(106)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Neata.

Ce mai faceti de papa la pitici? nu stiu ce sa-i dau sa pape azi. Am fiert carnita de pui, dar cu ce sa i-o dau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

azi ma chinui sa fac niste dovlecei umpluti
am pus la fiert un bulan de pui si o bucata de vitel
legume date pe razatoare, amestecate cu carne si orez, umplem dovleceii si ii pun la fiert
sper sa le placa

in rest o noapte grea
lui Razvi i am spart incisivii de sus si toata noaptea s a foit si a scancit in somn

azi dau comanda de scaune de masina
pupi fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neata!
Mayane;am crezut ca le-ai consumat deja..fuga la posta!
Catal_ina!!!!da-mi Pm plizzzzzzzzzzz cu adresa!
SA NE TRAIASCA CEI CE ISI SERBEAZA ZIUA SAU LUNITELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielaromt

Neata.

Ce mai faceti de papa la pitici? nu stiu ce sa-i dau sa pape azi. Am fiert carnita de pui, dar cu ce sa i-o dau?

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare. Gabriel Garcia Marquez


Fa-i ciulama. http://retetebebelusi.ro/ciulama/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata!
Poftiti la o felie de tort si un pahar de suc natural, azi margelutza face 9 luni!
La multe lunite si ptr Matei, Clara, Alexandru si Stefan!

O noapte super am avut cu culcat la 10 si trezit la 6 ptr papa apoi nani pana la 8.30. Trezit, kk la olita, facut ca Donald pana la 10, apoi papa si acu nani. O zi minunata!

Simo, felicitari ptr vorbaret! Luiza inca nu are directie. Cum s-a distrat Cami?

Mai, eu m-am dat pe filme asiatice, chiar imi plac si ma relaxeaza. Sunt si pe Euforia 2 pe la 5 dupa-amiaza. Imi plac ptr ca sunt asa...inocente...cu iubire pura, te poti uita cu familia intreaga.

Am fost ieri in Carrefour for the first time in my life. E fain de plimbat ca e mare. Am luat un set de jucarii de baie ptr fata, 5 lei, cafea si-un pui la rotisor ptr sot la servici si-am stat o ora jumate

ok. mai revin mai tarziu.
o zi fabuloasa

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Monika..au alergat aia ca nebunii acolo.
iesisera cu parul ud,hainele trase,scoase..clame de par atuncate peste tot..doamne,zici ca erau in razboi.
Lui Cami ii aranjasem parul cu fixativ ca sa stea..a iesit cu el ca antenele
au facut karaoke,le-au spart timpanele la oameni acolo.
s-au distrat.
eu as murii sa stau cu ei,i-as inchide undeva si as pleca. nu suport harmalaia si urletele alea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Cred ca v-ati prins pana acusi ca nu va puteti certa cu mine, pana dau eu replica trece anu' si uitati.
Deeeci, revin la caciulile noastre. Afara io pun caciula sau gluga! ca sa nu se inteleaga gresit. Cand a scazut temp sub 10 am pus caciula. E iarna, nu mai e de glumit.
Andutzo, cu temp. si caciula in cap ma pierdusi. Nu e din carti ca io n-am timp de citit din pacate, la mine sfatul e di la dom' doctor. Cica raceala se intampla cand corpul incalzit sau transpirat este scos brusc la temp. scazuta. D-aia zic ei sa nu faci in casa 30 de grade cand afara sunt -5. Si vitavercea vara, bagi 18 in masina cand afara sunt 38.
Cica mai trebuie evitat vantul, ca ala inseala corpul in privinta temp. si corpul nu se regleaza bine si raceste. De aici provine si teoria cu preacunoscutul curent. Da' iti promite mama omida ca nu e curentul la gradi asa de mare, ca s-ar fi sesizat intai nefericitele care lucreaza pe acolo. Se stie doar ca suntem o natie sensibila la curentul asta .
Io inteleg ca sunt copii si copii. Mie sa-mi explicati totusi cum in partea de vest a Europei sunt numai copii "caldurosi" de fel.
Nu mai stiu ce vroiam sa spun ca-s chiauna de cap.
Ah, cica copilul se verifica la ceafa (sau la piept) daca ii este frig sau nu. Bagi 2 degete la ceafa, pe spate in jos. Acolo tre sa fie cald bine! daca nu e inseamna ca-i este frig.
Si mai e o chestie. Daca transpira nu inseamna ca-i este cald??? parca intreba Vanilia daca transpira copilasii noaptea...io transpir rau daca mi-e cald, mai ales noaptea cand nu realizez ca mi-e cald. Daca transpirata ma dezvelesc..aia e, a doua zi imi curge nasul.
Acuma io mai am trasnpiratii cand tre' sa prezint ceva in fata departamentului sau cand vaz poze cu Vin Diesel. Dar cum bubu nu are parte de senzatii d-astea extreme inca, atunci cand transpira consider ca ii e cald. Deci purced la schimbarea tzoalelor de pe el, sa nu stea ud si ii mai dau un strat jos. Daca sunt transpirati nu-i dezbrati si lasati cu ceva ud pe ei ca de acolo vine raceala, conform teoriei de mai sus.
Hai c-am batut campii destul, ma duc sa vaz daca s-a sculat monstruletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

vrau si eu sa cumpar niste bodyuri de la danina line. ce marime sa iua? voi ce ati luat? corespund marimile cu varsta?ca nu zice nimic detalii de inaltime etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka-maria


Acuma io mai am trasnpiratii cand tre' sa prezint ceva in fata departamentului sau cand vaz poze cu Vin Diesel. Dar cum bubu nu are parte de senzatii d-astea extreme inca, atunci cand transpira consider ca ii e cald.

mami de Luca 10.01.2011




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Imi adusai aminte ce vroiam de fapt.
Intrebare intrebatoare: Voi cu ce va mai ingrijiti prealuminatele fetzisoare? ca pe mine m-a cam durut la basca pana la 30 de ani, dadeam cu crema din an in paste. Numai ca iote facui 31 si cand m-am belit bine in oglinda acu cateva zile am vazut niste linii pe sub ochi si pe frunte. Nu-s brazde, dar e clar ca nu mai merge cu "am gene bune, nu ma ridez", trebuie schimbata strategia.
Aveti vreun secret, ceva? am inceput sa caut o crema antirid minune si dupa cateva ore pierdute la calc, am ajuns la concluzia ca e magie neagra treaba asta. Poti sa dai si 150 de euro pe un pot cu extract de ciubotica cucului si sa aiba efect zero.

Mergi la inceput