Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

fetelor va multumesc din suflet!
stiam ca pot conta pe voi!!!am reusit deocamdata sa ii fac programare la o dr din campina,specializata in morfologie fetala.maine seara la 19:00 aflam adevarul.
O SA FIE BINE!asta simt eu.poate unora li se pare o prostie (partea asta cu presimtirile)dar eu,am simtit ca sunt insarcinata inainte sa vad cele 2 liniute,am simtit ca am gemeni inainte sa imi confirme dr.,toata lumea zicea k bebicul surorii mele o sa fie fata,eu insa cu o saptamana inainte de eco asta nenorocita i-am zis k e baiat si asa e,cu toate ca si eu imi doream sa aiba o fetita.poate or fi coincidente,nu stiu ce sa zic,dar stiu ca totul o sa fie bine si acum!!!

VOUA VA UREZ SA AVETI PARTE DE MULTA MULTA SANATATE!DE DRAGOSTEA CELOR APROPIATI!SA VA BUCURATI LA SFARSITUL SARCINII DE BEBELUSI SANATOSI SI FRUMOSI!


SI...POATE O SA VI SE PARA IAR CIUDAT DAR, : EU VA IUBESC FETELOR!TOATE SUNTETI SURIOARELE MELE PE CARE STIU CA POT CONTA ORICAND!

Andreea(bebe)² 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Addya bafta multa surorii tale maine! Te asteptam pe seara cu vesti bune!

Noi ne bagam la somnic, dragelor! Sa aveti o noapte linistita si vise placute!

Elly 15+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Addya bafta multa surorii tale maine seara..te ateptam cu vesti bune..

Noapte buna si somnic usor..

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Buna seara burtici!
Addya, Doamne - Doamne o sa aiba grija de surioara ta si totul o sa fie bine.
Si la mine bebe e o minune, mai ales ca eu am niste probleme de sanatate de cam 3 ani pe care nu le pot explica medicii...m-au suspectat de la boli autoimune la cancer.
In cele din urma mi-au dat unda verde sa fac bebe si ce e drept s-a prins si f repede, acum sper sa mearga totul bine pana la capat.
Si eu va simt foarte aproape de inima mea cu toate cu nu prea am talent la vorbe frumoase...sunt inginer.

Elena 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Buna seara burtici harnicute,
sau mai bine zis pentru mine buna dimineata ca abia m/am trezit. am avut o zi oribila la serviciu si o durere cumplita de cap asa ca m/am intins nitel in pat. pentru un medic bun in Bucuresti o sa ti/l recomand cu caldura pe domnul meu doctor de la Spitalul Elias / Octavian Rotaru / eu la el merg si sunt foarte multumita pentru ca de fiecare data cand merg imi explica tot ce trebuie facut in sarcina si isi si motiveaza parerile. cu toate astea eu tot nu pot sa beau 2 l de apa/lichid.
la mine se vede burtica destul de bine desi sarcina mea este doar de 10 sapt si 3 zile si toata lumea de la serviciu imi scuipa burtica sa nu o deoache / ele spun ca e ca de 4 luni, iar eu fiind la prima sarcina nu prea pot sa imi dau cu parearea.
mi se pare incredibil ca a fost nevoie doar de cateva ore ca sa faceti un capitol nou, am ajuns in cele din urma si eu la zi cu cititul, iar de maine o sa va urmaresc de la serviciu (desi netul meu nu este unul din cele mai grozave ca doar asta e munca la stat).
pupici si noapte buna pentru buritici

[10+] In curand mamica si am o minune in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

echografisti f buni in morfologie fetala:
dr danutz iosup, cabinetul din str sandu aldea, sector 1.
dr adela dinu, regina maria (excelenta comunicare, profesionista)
dr. chitescu( medlife )
dr adrian pop (clinica diagnosis)
desigur, herghelegiu, daca dati in bobi cu juma de ani si ghiciti cand aveti nevoie la el de programare.
ideea 5 este sa va faceti morfologiile fetale la dri imagisti, nu la ginecologi. un ginecolog a fct ani de specializare pe gineco, iar un imagist 5 ani pe imiagistica. ginecologul care pretinde ca are competente echografice isi pune o palarie cam mare, oricate cursuri de competente echo ar avea la activ, totusi, nu are acelasi oki/experienta ca imagistul care numai asta face/vede.

bafta, gravidoaselor!

mancati cat puteti acum, apoi sa vedeti ce mai kinuiala sa slabiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Buna dimineata burticilor,
asa cum am promis de astazi va urmaresc de la serviciu , sper sa imi permita si internetul.
Va doresc o zi frumoasa

multi pupici pentru burtici

[10+] In curand mamica si am o minune in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata! Eu deja am dat la boboci de dimineata, asa ca sa plece greata de la mine! Din cauza asta mi-a si intarziat copilul la scoala.
Va doresc o zi minunata, fara ganduri negative. Astept cu nerabdare, increzatoare, rezultatul ecografiei sorei Addyei.
Sunt vesela azi, senina si increzatoare. Oare se termina perioada de adormeala si ameteala?

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza burtici!
Si eu m-am trezit astazi f bine dispusa si plina de energie.
Va doresc o zi frumoasa!

Elena 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna dimineata,

Eu sutn acasa....saptamana viitoare am de dat niste examene foarte importante pentru cariera mea.
Vreau sa va spun ca ieri la 17.30 am fost la chiuretaj sa curatam ce a mai ramas pe acolo...am tot sangerat de duminica....deci, sarcina s-a dus.
Stresul din perioada asta sigur nu i-a facut bine la bebe sau cine stie poate sutn alte moive pentru care s-a pierdut aceasta sarcina. Dar mergem inainte cu D-zeu si cu speranta in suflet ca va fi alta data. Va multumesc pentru suportul pe care l-am avut din partea voastra si va doresc sa deveniti mamici asa cum isi doreste fiecare dintre noi. Si ...in ceva...nu uitati de Rugaciune.....
Rugaciunea este singura cale prin care noi putem sa ajungem acolo unde dorim!

Va pup si aveti grija de voi!




Mami de Stefan Peter de 6 ani

Mergi la inceput