Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Hildegard imi pare tare rau de pierderea ta, insa sa nu iti pierzi speranta ca in curand o sa ai din nou un samburel. multa bafta la examene.
pup si sper sa ramai alaturi de noi

[10+] In curand mamica si am o minune in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

HILDEGARD,imi pare nespus de rau pt pierderea ta.Sper sa te tina Dumnezeu tare si sa depasesti repede momentul pt a te putea mobiliza intr-o noua incercare!Sa ai bafta la examene!
ANITTA_O,nu stiu cum poti bine dispusa dupe ce tocmai ai dat la ratze.Ma bucur ca te simti bine!
ADDYA.ne rugam sa vii cu vesti bune despre sora ta!
O zi buna,tutror!


Virginia 15+,mami de Ioana(22.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

HILDEGARD,imi pare rau ca bebe a plecat din casuta lui.trebuie sa fi optimista,in scurt timp vei avea o noua minune in burtica!

Andreea(bebe)² 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

MMAMITA, ALINA04AND spor la lucru fetelor,incercati sa va menajati,nu va stresati prea tare..!
ELLYSHOR,multumesc pt vorbele minunate,m-ai intuit foarte bine
tuturor!

Virginia 15+,mami de Ioana(22.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Azi nu-s prea in forma, nu ca as fi fost ieri sau alaltaieri... Ma bucur ca sunteti mai optimiste azi si ca va simtiti pline de energie. Poate se ia si la mine.

Sa aveti o zi frumoasa si linistita!

toate burticile!

Andreea, 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Buna dimineata burtici
Hilde imi pare nespus de rau..nici nu stiu ce sa mai zic..
eu nu stiu azi noapte daca am visat sau chiar m-a durut burta
Va doresc o zi frumoasa..

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Neata fetele!
Ma bucur ca sunteti binedispuse!
Eu azi am reusit sa nu vars, mi-am indesat niste biscuiti pe gat de cum m-am trezit si am scapat ptr moment! Acum m-a apucat iar greata!si nu mai am chef de biscuiti!
Hilde, imi pare nespus de rau pentru ce-ai patit! Sa-ti dea D-zeu putere sa treci peste pierderea suferita si un bebe cat mai curand!

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna dimineata fetelor.
Vad ca nu mi-ati simtit lipsa.
Ieri nu am putut intra deoarece am fost plecata la Cluj la TT. Si cand am ajuns acasa am fost rupta de obosita. Am primit rezultatele , doctorita care mi lea trimit au spus ca sunt bune, dar dupa valori eu nu ma pricep asa ca iau in considerare ce a spus ea. Daca vreti va pun ce valori mia iesit:
Disorder: Down's syndrome
Result: Low
Prior Risk: 1:840
T21(Posterior Risk):1:4600
Cutoff: 1:250
Risk type: Risk At Term


Disorder: Edwards syndrome
Result: Low
Posterior risk(T18): 1:100000
Prior risk: 1:7600
Cutoff: 1:100
Risk type: Risk At Term

Disorder: Neural tube / abdominal wall defect
Result: Low
Posterior risk:
Prior risk:
Cutoff: 1:2.5
Risk type: Risk At Term

Acestea sunt rezultatele. Eu sincera sa fiu nu imi dau seama daca sunt bune sau nu.

In rest iar am inceput sa imi fie rau si sa dau la boboci. Abia astept sa treaca acest rau.

Ati vorbit deburti, mie mi-a crescut dar nu asa de mult ca la prima sarcina in acesta perioada. Cand ma intreaba lumea si le spun ca am 4 luni nu le vina sa creada, ca nu se vede ca am 4 luni.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Hildegard imi pare nespus de rau pentru pierderea suferita. Sper cat mai repede sa ai din nou un samburel in burtica si de acesta data sa stea la caldurica pana la termen. Si sa fie sanatos si destept.

Addya sper sa vi azi cu vesti cat mai bune in legatura cu sora ta. Sper sa fie doar o greseala dea doctorului.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Neata burtici vorbarete

Hilde iti doresc sa treci cu bine peste aceasta pierdere si sa fii optimista ca vei avea un nou puiut in burtica curand. Ai grija de tine si de Stefan Peter si mai treci pe la noi sa stim ca sunteti bine

elena_gd prima sarcina am oprit-o eu din evolutie , iar a doua s-a oprit la 6-7 saptamani. Simptome nu am avut ca s-ar fi oprit din evolutie, ci doar in momentul in care au inceput contractiile si durerile de eliminare. Plus ca au trecut 6 ani de atunci si nu prea imi mai aduc aminte... deci nu ma pot ghida deloc.

Ramonika iti multumesc din suflet pentru raspuns si imi cer scuze si imi pare rau ca nu mi-am dat seama si am intrebat ceva ce pe tine sigur te doare sa-ti amintesti. Sper sa mai stai cu noi pe forum, sa stim de tine, de Ruxandra ca sunteti bine

Virginia multumesc , zic ca mai m-am calmat si m-am trezit mai bine in dimineata asta. Va tin pumnii la amniocenteza si sper din suflet ca totul sa iasa asa cum iti doresti.

Pupacesc burticile si va doresc o zi frumoasa ca noi toate!

Sa fim sanatoase, cu bebei sanatosi!
Deea 10+ cu miez dulce

Mergi la inceput