Strugurasi de sept-oct 2011 **05**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

m'na dimineata!!!
Noi am dormit 6 ore nentorsi, k nu imi vine sa cred.Apoi am molfait pe titi, am facut kk si am dormit mai departe..
Chiar, Atho a scris de cand a nascut? Ca eu vroiam sa ii scriu sms din spital, fiind la Tm, dar ma gandeam ca nu mai are timp sa respire saraca.
Noi avem ochii cenusii si pe interior cenusiu deschis, bate spre albastru. Nasa mea are o fata cu ochi albastri, si a zis ca la inceput ii avea tot cenusii, apoi s-au facut albastri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

neata fetili,

va invit la o cafeluta!
Sei , cate grade ai in casa?
eu o tin pe maria in body si pantalon de bumbacel. atat.

Lore, nu stiu cat sunt hainutele direct la fabrica. eu am luat de pe site.chiar daca sunt mai ieftine cred ca tot acolo ajungi cu drumul.

May, noi ne trezim la 5 everyday.mai adormim pe la 9-10 inca jumate de ora...

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mersic Ionela.

Am vb cu sora mea mai multe aseara.
Mikka, nu twix-ul e alergen, ci ciocolata.
Daca bebe o tolereaza nu e prob, nasol e cand face bubite ca Maia mea si eu tot mananc ciocolata inainte. Habar nu aveam k nu e ok ciocolata. Mi-am stricat copilul .
Cica daca dai intr-o alergie de asta, si nu o tratezi rapid poti sa ajungi sa fie copilul alergic la multe, mi-a explicat fenomenul dar nu retin prea bine. In esenta se creaza niste alergeni care raspund nu doar la ce i-a provocat (sa zicem ciocolata) ci si la alte produse.
In esenta sora mea mi-a spus sa nu mai mananc nimic cu e-uri, conservanti, fara fructe si legume rosii, peste si sa vedem cum evolueaza. In plus sa ii dau ceva antialergic.
Stiti ce poate fi dat antialergic la bebelusi? Ea mi-a spus cateva medicamente dar nu sunt sigura ca sunt si in Ro, nici numele nu l-am retinut.
Dupa o saptamana daca ii trece o sa incep iar sa introduc cate un aliment sa vedem.
It's all my fault

In concluzie, mama poate manca orice dar trebuie sa testeze sa vada daca nu ii face rau bebe-ului. Eu asa am facut, dar nu m-am gandit ca bubitele pot fi de la alimentatie si de asta nu mai stiu ce am mancat nou atunci cand au inceput sa ii iasa

Acum sa ma laud. Maia a adormit aseara pe la 12:30 (a adormit-o tati... ce oaza de liniste am avut) si a dormit pana la 8 dimineata. A papat bine si doarme de atunci. Probabil o sa mai doarma pana pe la 11, apoi program de joaca si tzitzi (mai mult tzitzi) si sper sa mai aiba un somn dupa amiaza cum a avut ieri.

Pupici la mamici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei a ajuns raza ta de soare. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Lena, piciul meu a inceput sa arate interes ptr carusel de pe la 7saptm, adica de curand

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Fetelor, picii vostri de la cate sapt au fost interesati de carusel?



Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Sei a ajuns raza ta de soare. Multumim


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



da, corect multumim!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

sei, nu o imbraci prea gros in casa?
cate grade ai?

noi am avut iar parte de isterii si refuzat mancarea. nu stiu ce se intampla...

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro


Neatza..

MAy avem 21-22, nu stiu daca e gros.. ca pantalonii de obicei sunt subtirei.. Tu cum o imbraci? (am vazut treningul plusat al tau,eu cand ii dau pantaloni plusati nu ii mai dau ciorapei)

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Noi inca avem 24 grade in casa... mie mie frig la 23 :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Neata,

Va invit la o felie de tort cu un pahar de suc proaspat stors de morcovi si un mar mic mic, astazi Valeria face astazi 3 lunite, sa imi fii sanatoasa puiul mamii, sa imi cresti mare si sa scapam repede de colici si reflux, te pup iubita lu mami


revin sa povstesc cum am scos din alim tot ce exita fetita, si cum introduc alte noi,

sa trezit acum fetita si avem program de schimbat scutem si papa.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lore.. inseamna ca Elena va avea ochii albastri daca noi avem albastru deschis acum? (practic ochii ei s-au deschis la culoare).. Orice culoare ar fi sunt cei mai frumosi copi
Ela nu mai adoarme la titi decat noaptea, asta deja de pe la 6 saptamani.. insa e si un dezavantaj pt ca peste zi nu doarme decat leganata , mai nou in carucior afara..Daca o pun in patut sau la carusel nici vorba.. adoarme in patut singura seara dupa ce e ametita de somn si laptic, .. eu cred ca e o aberatie cu ce scrie in carte, se va regla singura.. atat m-a criticat mama ca nu fac bine ca o adorm la titi , ei lasa ca acum o adorm leganata,,

Bujo.. multumesc.. 50 lei , nu e scump luand in considerare ca Lass baby a fost 54, alte creme care stat in dulap minim 40 una.. cred ca am siropurile luate si lasate impreuna cu cremele se aduna de vreo 300 de lei pt cosul de bunoi
Multumesc , o sa incerc cu 2-3 lingurite ceai si apoi incercam si lactoza..

Mikka
... la noi nu suunt 26 , cel mai mult sunt 23.5 la baie, o data peste noapte am facut 24 i a fost plina de bubite de caldura dimineata.. asa ca .. La temp asta si eu stau cu maieu, bluza de trening mai grosuta..

Dulciuri din comert si eu mananc.. mai ales napolitane, pufuleti si biscuiti.. se si vede ca sapt asta am pun 500 gr, cand mananc curat.. dam jos....
vedeti ca si alune/arahide/nuci miere sunt alergene..

May.. ce pofta imi e si mie de mazare.. imi dai veste buna cu mnancatul...

Camady.. si noi albastri cu tenta de gri.. deci avem doua fete cu ochi albastri? Si eu am citit undeva ca picioarele transpirate ar indica lipsa de calciu, insa pana nu ii fac analaize nu am de gand sa fac nimik, eventual sa iau eu calciu..

Klau.. introd aalimentele , insa dimineata , seara colicii sunt puternici, si mananca ce stii tu ca nu te baloneaza..

Oana.. da voi cate grade aveti? eu m-am adaptat la ea, sa nu aiba manutele reci, asta il iau de semn, sa nu tremure si noaptea sa doarma bine, si mai ales ca nu faca bubite de caldura..
Oana la 5 , de la cat doarme seara? noi ne trezim la 5 dar ca sa papam..

Lena.. imi pare rau de alergie, nu te supara ca nu aveai de unde stii, trecem noi si peste asta... Ma bucur ca a ajuns raza, trimit acum inca una sa ne asiguram ca iese maine da?
Eu la 24 transpir.. dar nu stau in tricou....


Eu ieri am mancat salata verde cu sfecla si porumb.. nu a avut nimic, decat mai multe ghemuiri si parturi.. dar fara lacrimi...


Mai nou prinde paunul si in intoarce... si isi duce omida de pe pat la gura... dar numai cand nu sunt sa o vad

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput