Strugurasi de sept-oct 2011 **05**

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinush4u spune:

buna dimineata si pofta buna la cafea.

noi am facut marti infarix hexa la sanador.asa cum ne-a spus dna dr nu am avut nici o reactie adversa.nici local , nici febra nimic.evident am plans impreuna.dupa i-am dat calpol 5 ml.atat mi s-a recomandat.mi s-a parut cam mult dar am zis sa nu fac eu pe medicul.ieri criza de plans de seara nu a mai facut-o.bona mi-a zis ca ieri nu i-a dat infacol deloc ca nu mai avea.si am zis daca tot nu a facut criza poate o fi de la lipsa infacolului motiv pentru care de ieri dimineata nu a mai luat nici o doza.in schimb toata noaptea nu a dormit.
al meu da f rau din maini.se sperie , si se trezeste.de-aia l-am infasat.insa de cateva zile nu mai suporta sa fie infasat si nu se mai odihneste cum trebuie.dupa botez preotul ne=a citit ceva pentru sperietura,insa tot cam asa suntem.voi patiti asa ceva?

am citit de reflexul de tresarire,dar parca la el e ceva mai accentuat.in schimb,biciclim , radem,ne jucam.ieri am putut pentru prima data sa luam masa de seara toata familia.de obicei la ora aia era in criza.asa,...am putut sa il tin in brate si sa stea si el linisit.raportam la 2 luni jumate 5.410 kg si 59.5 cm.



Irinush4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Theea bine ai revenit.Chiar ai fost strigata la catalog.Cred ca mai degrama e o eroare cu prima pagina , nu cred ca ai fost stearsa intentionat.

Sei n-am mai folosit demult wrapul, dar reluam acum ca a venit si frigul.Sper sa fie ok.

May, Eva avea besinute puturoase rau cand avea scaune la 4-5 zile.Acum daca s-a reglat tranzitul nu mai miros asa tare.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinush4u

buna dimineata si pofta buna la cafea.

noi am facut marti infarix hexa la sanador.asa cum ne-a spus dna dr nu am avut nici o reactie adversa.nici local , nici febra nimic.evident am plans impreuna.dupa i-am dat calpol 5 ml.atat mi s-a recomandat.mi s-a parut cam mult dar am zis sa nu fac eu pe medicul.ieri criza de plans de seara nu a mai facut-o.bona mi-a zis ca ieri nu i-a dat infacol deloc ca nu mai avea.si am zis daca tot nu a facut criza poate o fi de la lipsa infacolului motiv pentru care de ieri dimineata nu a mai luat nici o doza.in schimb toata noaptea nu a dormit.
al meu da f rau din maini.se sperie , si se trezeste.de-aia l-am infasat.insa de cateva zile nu mai suporta sa fie infasat si nu se mai odihneste cum trebuie.dupa botez preotul ne=a citit ceva pentru sperietura,insa tot cam asa suntem.voi patiti asa ceva?

am citit de reflexul de tresarire,dar parca la el e ceva mai accentuat.in schimb,biciclim , radem,ne jucam.ieri am putut pentru prima data sa luam masa de seara toata familia.de obicei la ora aia era in criza.asa,...am putut sa il tin in brate si sa stea si el linisit.raportam la 2 luni jumate 5.410 kg si 59.5 cm.



Irinush4u


Si noi faceam la fel .Am infasat-o si dormea cat de cat bine.Pana n-a mai vrut.A fost un cosmar apoi ca se trezea des din cauza miscarilor mainilor si..................am pus-o pe burta.Din seara aia doarme ffff bine si numai pe burta.Poti incerca si tu.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Sei noi folosim cu mare succes de 2 sapt. suzeta. E mult mai calma, doarme si singurica daca o are pe suzi in gurita. Chiar vroiam sa va intreb ............Ce contraindicatii are suzeta si cat e admis s-o foosim zilnic? N-am experienta la suzete.........razvan n-a acceptat-o deloc.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinush4u spune:

merci mult.il mai punem pe burta dar nu noaptea.mi-e cam frica desi el saracu e atat de destept.oricum eu il monitorizez nonstop.chiar dak doarme cu bona in dormitor are si camera video acolo.trebuie sa il vad tot timpul.cred ca am disperat-o si pe femeia aia.
nu e cam devreme sa doarma noaptea pe burta??

abia astept pozele de la botez .a fost superb.o sa pun pozele pe grup de indata ce vin.



Irinush4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

buna dimineata mamici, ce faceti, servim o cafeluta in dim asta? eu sunt dupa 2 nopti albe, asta ptr ca juniorul meu doarme ziua de la 14 la 18 cu o poftaaa si seara ne ia somnul pe la 12 si dormim si aiurea cu treziri dese dar de azi nu-l mai las sa doarme atat, o sa-l tin treaz ca sa-mi doarma noaptea e un mafiot mare, radem, vorbarim, ne jucam cu cele mai interesante jucarii : mainile si piciorusele si crestem, avem la 2 luni 5900 gr si 64 cm voiam sa va intreb fetelor, voua va cade parul? aseara am inlemnit cand am luat un smoc de par din cap, si daca mai trageam de el mai cadea oare de la ce? voi va confruntati cu asta? va trimit pupici la toate

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

CEA MAI FERICITA MAMICA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Bunny.. nu ma intreba pe mine ce are caloria.. era vb de grasimi in ce imi zicea dr

Helenutza.. imi pare rau ca sunteti raciti.. sanatate multa, cat despre bucuria de a avea 2 copii.. abia astept.. ce pui mare si cuminte ai..

Pinky.. sunt tare curioasa de colac, si eu imi propun sa iau in decembrie, pana atunci astept pareri..
Macar la tel zici da si faci cum vrei , dar fata in fata daca zic da trebuie sa si fac..daca zic nu se supara

Theea .. sigur e ceva greseala cu listuta... daca avea cineva ceva cu tine, era contul de yahoo dar nu listuta.. sper ca nu t superi asa tare.. poze nu ne pui sa vedem minunile de aur (blondute)

May..si noi cu masca de gaze pe langa ea...

Irinush, mai nou Ela mea se sperie seara ,pe fond de oboseala cred, f des..dupa botez s-a speriat f des, a plans mai mult.. nu stiu ce o fi asta..

Camady.. a mea nu vrea neam sa stea pe burtica,mai nou nici la masaj nu mai vrea pe burta..
Cu suzeta avantajul e ca poti renunta la ea cand vrei tu..

De cand avem degetul adormim singure .....in patut...

Mai a mea pe burta pusa nu mai vrea sa isi ridice caul, insa isi ridica fundul, si sta in genunchi cu fundu sus.. ciudata fata am..



Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

neata

MAY nu stiu ce sa zic de miros... mi se pare ciudat la un bb mic sa miroasa partzurile asa de tare. la ai mei nu au mirosit. la cel mare miroseau urat cand avea prob cu burtik, dar era deja mai mare, trecut de un anisor.

ALEX2011 la mine se intampla sa faca asa cum zici tu cand e satul. adica se incordeaza la san desi il ia in gurita... sau mai face asa cand are aer si trebuie sa il ridic sa il ajut sa il dea afara... iar 10 min de supt la san e minunat, inseamna ca suge mult. ei la varsta asta sunt destul de eficienti.

IONELA merci de lamuriri.

IRINUSH4u si al meu da din manute. eu am gasit solutia, il fac sarmalutza cum se faceau pe vremuri bebelushii si doarmeeee. acum nu stiu ce sa zic, unii nu sunt de acord cu "sarmaua" dar eu am zis ca trebuie gasita metoda pt a-l linisti. daca al meu e linistit asa, inseamna ca ii e bine. ma bazez pe faptul ca daca nu i-ar placea s-ar manifesta.
...acum vad ca iti zice camady de dormitul pe burta. cunosc pe cineva care si-a pus copilul pe burtica de la 2-3 saptamani pt ca numai asa se linistea. la noi nu merge,daca il pun pe burtik imi da afara lapticul. asa facea si primul, deci nu le placea. incearca, vezi cum e.
si linisteste-te, copilul e ok, nu trebuie sa il vezi intruna.

CAMADY eu zic ca e buna suzeta. nu sta non stop cu ea in gura. al meu chiar nici nu o vrea uneori dar eu insist, mai ales la pranz cand vreau sa il adorm... ca sa dorm si eu.

da ANDR@, imi cade parul. asa am patit dupa nasteri... si nu am rezolvat-o. adica nu am reusit sa fac rost de tratament minune care sa rezolve problema. asta e! oboseala, stres, lipsa de vitamine...

gata fug la treaba, o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

off asta mic imi tot tuseste de cand s-a trezit. am vb aseara cu doctora mi-a zis sa ii pun paracetamol supozitor. ea zicea ca nu are rost sa fac aerosol (cu ser fiziologic) insa eu i-as face.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ziua buna si din partea noastra

Sei, a mea isi suge pumnul dar eu prefer suzeta in loc de pumn

Azi merg cu ea la pediatru.Nu mai astept pana saptamana viitoare cand face 3 luni.Nu am programare dar sper sa ma primeasca.Are cabinetul langa mine si oricum ies cu micuta la plimbare.Mi-a recomandat-o 2 doctori.

Azi m-am muls si i-am dat din biberon.Mi-a mancat 70 ml.Asa o sa procedez pana saptamana viitoare cand face 3 luni.Ma mulg si ii dau cu biberonul, ca sa vad cat ia in greutate.





Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput