Strugurasi de sept-oct 2011 **05**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Noi pumnii, Sei

Iris_k, imi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin asa momente.
Ma bucur ca sunteti bine acum.

Hayat, am citit povestea voastra, tare incercat ai fost mamica. Ma bucur ca ai avut putere si ca sunteti bine acum. O mie de , ii meriti din tot sufletul. Doamne ajuta ca astea sa fi fost cele mai rele incercari din viata voastra!





21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Andreea, fain k e si cu telecomanda. Eu fac scurte la mana k sa invart :D
Tare elegant printisor ati avut la botez.

Sei, noi sugem pumnul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

E... Lena si Andreea.. noi am supt pumnii, apoi pumnul, apoi degetele, apoi 2 degete si acum sugem degetul mare asa frumos ca un copil mare..
Evident ca mama ma cearta si imi reproseaza mereu ca de ce am lasat-o ca trebuia sa fortez suzeta.. sa va zic un secret , urasc suzeta si mi-i se pare groaznic sa ii dau un plastic la supt, desi stiu ca degetul e mai putin igienic.. imi e asa draga cand o vad cu degetu in gura
Apropo de cearta cu mama, acum ne certam zilnic ca nu vreau sa incep diversificarea mai repede de 6 luni, imi zice ca o sa ii dea suc pe ascuns, si ca sunt mama inconstienta ca o sa imi privez copilul de vitamine, ca noi am crescut cu suc de la 2 luni ... etc... cedez psihic... II spun mereu ca o sa vad la 4 -5 luni cum se va pune problema dar la 3 luni nici sa ma bata nu ii dau altceva.. apoi vine sa imi zica ce sa mananc si ce nu, incerca sa imi demonstreze ca si cafeaua fara cofeina are calorii, ca din cauza asta fata are bubite.. nu a reusit pt ca black cofee are 2 calorii , nimic nu fac bine... e bine cu ea langa, dar uneori imi vine sa plec de acasa

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Buna fetele!
Mi-a fost dor de voi
Azi am primit si eu laptopu reparat cica, am citit cateva pagini, da´s vrea obosita sa citesc tot. Noa n-a drmit in toata dupamasa! motaie cate 1o minute si gata. in schimb azinoapte a dormit f bine, si azidimineata a dormit 2 ture bune. asa ca... pic de somn!

iris imi vare rau de experienta din spitalele romanesti

lena am o nepotica cu dermatita atopica de ani de zile, o tin in frau cu letiA4, si lutsine xeramance.

seidana ce-are caloria cu bubita¿¿ a mea ar fi plina de bube la cat de caloric bag eu...

andrea_ dropshots punct com

la multe lunite valeria!

pana la urma nimeni nu face prevenarul¿¿ eu stau in dubii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna seara tuturor!

sa mai zica cineva ca telepatia nu functioneaza
de vreo 2 zile mi-am facut timp si am reusit sa va citesc din nou. si cand colo, LALI m-a si strigat la catalogul absentelor

fetelor, vreau sa va zic in primul rand ca al doilea copil este o bucurie extraordinara. toti il iubim si ne bucuram de cel mic, inclusiv baietelul meu cel mare care l-a primit, asa cum ma asteptam, f bine.
uneori zic, mai in gluma, mai in serios, ca exista bucurie mai mare decat primul copil si anume al doilea copil. intr-un fel e adevarat pt ca la al doilea esti lipsit de stresul pe care il ai la primul si te bucuri pe deplin.

asa, sa va zic cate ceva de noi. am reusit pe la 2 sapt si ceva sa pun copilul la san. el e viteazul meu, cand nu credeam ca voi reusi sa pun copilul la san, cand eram disperata ca imi voi pierde laptele, viteazul si curajosul si luptatorul meu a reusit! de atunci m-am luptat si eu cu niste ragade cam nasoale. dar a meritat din plin, nu am cuvinte sa spun cat de bucuroasa sunt cand il vad cum se infige sa suga. acum suntem pe drumul cel bun si eu sper ca scap odata pt todeauna de muls. cred ca nu va mai dura mult.
in rest micutzul a luat bine in greutate, peste un 1 kg pe luna. de ceva vreme doarme aproape toata noaptea, ptiu nu i-ar fi de deochi!
folosim si suzi cu care nu eram nici eu de acord la primul copil acum zic si eu ca o buna amica de a mea ca suzi asta salveaza vieti ... adica ale parintilor

acum si partea nasoala. suntem raciti vraiste cu totii, adica noi astia mari. eu am trecut pe antibiotic(augmentin) si ma rog la Dumnezeu sa nu ia si puiul mic sau cel putin sa nu faca vreo forma nasola. de 2 zile ma duc mascata la el (am masca medicinala, o folosesc intruna cand sunt cu el)...
asa ca am intrebare: ati luat antibiotice in timpul alaptarii?

gata mi-a expirat timpul.
promit sa revin!
o seara buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Seara buna!

Azi am facut baita cu colacul! Eu cred ca i-a placut! A fost un pic speriat la inceput si apoi ff concentrat Sa vedem cum o sa-i placa la urmatoarele baite!

In rest suntem bine, Andreea si noi papam pumnul si degetele de ceva timp e asa de simpatic!!! Am vazut povele cu Andrei, e asa de scump! Seamana leit cu tine!
Trebuie sa mai pun si eu poze maine!

Camady, cum e coverul? Eu sambata il ridic, abia astept!

Maine trebuie sa-mi vina un overall din polar, niste jambiere si scutece.

Sei, te inteleg f bine! Imi dau seama cat ti-e de greu. La fel patesc si eu, doar ca eu sunt la 500 km distanta dar exista tel

Nu stiu ce sa zic de carusel, adica daca sa mai iau unul. Avem unul de la primii pasi si i-a placut un timp dar acum nu-i mai place. Acum suntem la jucrii care zornaie. Nu stiu daca are sens sa mai iau un carusel, ma gandeam mai mult sa-l iau pentru somnic, sa adoarma cu el... mai vad

La multe lunite Valeria!

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Helenutza23, augmentinul este amoxicilina si e unul dintre cele mai sigure antibiotice in alaptare. Ia probiotice tu si, daca bebe da semne ca nu e ok ( starea generala nu e ca cea obisnuita) poti sa ii dai si bebelului probiotice( protectis e foarte ok si sunt picaturi care se administreaza direct in gurita, deci usor de dat)
In orice caz, la cum e cotatde sigur, nu va fi nevoie de nimic pentru bebe


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:

Salutare am aparut si eu in peisaj dupa o apsenta motivata (lipsa net)si pregatire pt botez
Am avut parte de o surpriza nu prea placuta cand m-am uitat pe prima pagina.Sincer nu stiu pe cine am suparat asa de tare de ne-a sters de pe lista ....Nu eram hotarata daca sa mai scriu sau nu gandindu-ma ca poate deranjez .

Irinus imi pare rau ca a trebuit sa treci print-o astfel de experienta stiu cum e .Noi am patit ceva asemanator cand avea Lenard 2 sapt numai ca la noi s-a invinetit si tot tacamul .

Helenuta ma bucur ca ai inceput sa alaptezi ,sper sa scapi de tot de muls

May mii de scuze, ti-am ramas datoare cu un rasp legat de vaccinurile care se fac aici.Cred ca deja ai aflat din alta parte daca nu zi-mi si ti le trimit maine

Am vazut pozele cu bebei sunt toti unu si unu frumusei si bolfosei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Neatza!

Am iesit aseara pe la 7 pentru o sesiune de Pilates si rau am facut ca serile sunt cele mai grele la noi. Botoshika a plans cu crize cat am fost eu plecata. M-am intors revigorata ce-i drept, dar sotzul era daramat. N-am zis nimic, am preluat-o eu, alaptat-o, desi mancase cu o ora si jumatate in urma, pregatit-o pentru baie si restul. Am adormit-o usor pentru ca functioneaza adormitul cu suzeta si lumina stinsa. Ea se lasa in jos sub pilota pana ii intra nasucul la caldura, cel putin asa credeam eu. Acum cred ca vrea si caldura la nasuc si intuneric. Sta treaza in pat, pe intuneric, pana adoarme.

Problema! Suge 10 minute dupa care incepe sa se incordeze si sa planga, sa se agite. Apuca iar sanul, trage de sfarc si il lasa. Nu poate sa suga. Sa fie de la crampe? M-am uitat in gurita, dar nu vad afte. Asta e cea mai mare problema ca se intampla la toate supturile de dupa-amiaza si seara. Parerea mea e ca noaptea si dimineata e obosita. Poate nici nu o doare burtica asa rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.
sei, merci frumos
theea, am aflat intre timp. scrie mare pe siteul de la nhs :D

a mea pitica iar s-a trezit la 6 cu chef de vorba.
iar a durat o ora s-o adorm la loc.
se pare ca ne facem un nou program.

mai fratilor, dar da niste basinute de imi muta nasul. si la voi tot asa rau miroase?
ca nu mirosea asa.

Mergi la inceput