Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(105)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna seara !
ne-am intors si noi de la mini-bebeluseala . andu doarme si eu vreau sa mananc,dar intre timp v-am citit .

deea_sav mii de scuze !!! cu intarziere ... La multi ani frumosi si sanatosi !

Pentru inchiriat jucarii ... jucariile se ridica din zona tineretului , la sincai se face stanga cum vii dinspre unirii . si jucariile costa intre 12-25 ron / 2 saptamani , depinde de marime . sau intre 20/46 ron pe luna. sunt super de treaba oamenii si se merita. mai bine ii schimb jucariile la 2 sapt decat sa dau o gramada de bani si sa se plictiseasca.
ia spune mirelush ce le-ai mai inchiriat si au fost incantati ?

ma doare gatul ! am luat niste trahisept pt copii si oscilo ... cand am citit pe oscilo, are lactoza. si noi suntem in alea 2 sapt fara lactate . bine noi incercam sa aflam daca are intoleranta la proteina din laptele de vaca...si am inteles ca e altceva intol la lactoza decat cea la proteina din laptele de vaca. ce fac iau sau nu ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

CATALINA si noi suntem in aceeasi situatie: am primit invitatia de a petrece revelionul cu niste prieteni la Budapesta. Dupa ce am intros toate variantele de transport pe toate partile am hotarat sa mergem singuri, cu masina. Vom trage si o fuga de shopping la Viena. Cu riscul de a parea o denaturata, va spun ca am nevoie de o evadare inainte de a incepe serviciul, sa imi incarc bateriile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mai, Mayane??

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

'SEARA!
MAYANE;cum e Dariusuc?
Am avut o zi proasta..am alergat intruna..drept dovada Tati mi-a schimbat poza la avatar si ma raspuns la un PM de la maimutzica!Asadara maimutzikkk..n-o lua in serois

Am citit asa fulger..ce am retinut?
Prezervativul cu aroma de mazare.. Zumzu;m-ai omorat!
AAAAASAAAAA!
Deea_sav..Eu nu stiu cum am ratat ziua ta..mii de scuze si sa ne traiesti 100 de ani

Am pus coletul
Cocutza 200
Irinukk;70
Simis 70
Lucia 130

Zumzu;bifat!ti-a raspuns Simo la intrebarea cu ulei de catina
Aditza;n-am primit PM..-ul
Maimutzica;stai linistita
revin dupa ce culc puradeii!
pusici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Sa vedeeeem...

Deea La multi ani cu intarziere. Dar sa stii (am verificat ) ca trei fete au spus "La multi ani sarbatoritilor zilei". Si tu erai sarbatorita, trebuia sa-i iei o felie de "la multi ani"

Multumesc pentru grija care ne-ati purtat-o. In afara de mucii de acum cateva saptamani, asta ar fi prima problema adevarata cu care ne confruntam.

M-am speriat, m-am calmat, am scazut temperatura, a crescut la loc, am pus sosete cu otet, comprese pe frunte, am facut ceai de menta, orez cu banane. Aseara i-am dat doua banane si un iaurtel, ca m-am gandit eu ca iaurtul e bandaj gastric. GRESIT! Cu aceasta ocazia am constatat ce inseamna vomat cu jet. El, din cap pana in picioare, patutul, fotoliul lui taica-su... Jale!

Acum e pe la 37.6 - 37.7. Picioare, maini, ceafa, spate reci (adica normale), Burtica si varful capului mai calde.
Fundul e rosu, carne vie. Bagam bepanthene si cutaden.
Dormim la mami in brate si, mai grav, nu mai mananca.

Maine mergem la doctor. Nu stiu de ce mai mergem, ca deja suntem, inafara de mancare, pe drumul cel bun. Doamna doctor, cu care al meu a vorbit la telefon, s-a suparat ca am stat si nu ne-am dus la ea... Sambata seara? Duminica? Duminica seara? Nu stiam ca are program... O sa-i cer scuze...

ziki



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

MAYANE pupam Dariuselul sa se faca bine repede!!! El era aici, stalpul forumului, sanatos tun, nimic nu se lipea de el, si iata ca a luat un virusel. Dar de unde oare, ca voi sunteti ok, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

DANA nici eu nu am vorbit cu dr despre vaccinurile urmatoare. Stiu ca la 1 an se face Pentaxim, mai departe o sa le aflu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

LORI ziceai tu ca nu te-ai considerat niciodata o frumusete. Foarte rau! Nu te supara pe mine, dar trebuie sa le zic fetelor care nu au avut placerea sa te cunoasca 'live' cum arati: deci, e genul acela pe care l-am invidiat tot timpul cu picioare lungi pana-n gat si subtiri si sanii mari si o fatza foarte latina, cu parul negru si lucios, buze pline si ochi foarte blanzi. Sa nu ma crezi o obsedata, sau cumva pe invers, dar cand vorbeam cu tine, uneori nici nu te auzeam ca ma uitam la tine si imi ziceam: Cat e de frumoasa!
Deci sa nu te mai aud ca nu te consideri frumoasa, ca esti tipul de femeie care se remarca in multime.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Bifat, facut, mancat, placut tarta cu cipuercute! Yammy!!!

De sarbatori noi nu stim exact ce facem, dar un lucru este sigur: cu puiutul nostru as merge si peste 10 mari si 10 tari. Dupa cum au spus unele fete fac parte din categoria "nu as putea, nu vreau, nu-mi trebuie - fara"! Respect decizia celor ce pot contrariul!

Insanatosire grabnica pui mic Dariusel de Mayane! Hai fa-te bine repede!

La multi ani Deea! Nu te supara pe noi ca suntem cu mintea in colturi, nervii tandari, capul in nori! Ce mai... suntem mamici! Un buchetel de pentru tine!

O seara linistita si placuta va doresc!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Au-au ce-am uitat: multumesc frumos mami Tunde! Sa mai traiesti 1000 de ani, ai auzit? Asa face tati... se baga pe unde nu-i fierbe oala a?

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput