Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(105)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Si eu plec de sarbatori din tara cu piticu' (care e urias de altfel. Cine l-a vazut stie ce vorbesc ). Nu as pleca fara el pt ca eu sunt genul asta de mama. Dar nu e gresit nici altfel. Fiecare cum simte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Este cineva pe aici care a plecat cu bb in vacanta si a folosit LP? Anka, poate tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

mai, avem o musca tzetze in casa, dormim pe rupteee

Irinuka da, Robert doarme in patul lui si noi cu Ana.

De ea sav cum oare de te-am ratat???!? Da si tu...sa nu dai un ...si ma stii ca-s innebunita!! La multi ani cu intarziere mare!

Catalina si eu as lua-o, ca nu mi-ar tihni fara ea/ei. Party, ne party, eu m-as duce cu ei peste tot. Eu nu-s pregattita inca de pelcat fara copii.

Andutaaaa eu mi-am luat prin zumzi TIGAIA DRY COOKER (nu v-am povestit??)..bonnn, comandat repede cu 59 lei in loc de 149, si cand am sunat la firma sa comand cu voucherul...acceasi firma ca si la tine cred, mi-au zis, la urmaaaa..asa, intr-o doara ca de fapt nu e tigaia aia de la TV, ca e ceva "in genul ala"...ce draq puteam s amai fac??Mi-au zis c ao pot returna in 2 saptamani, okeyyy...
Tigaia a venit, e ceva de Suedia, fund ca lumea, sunt extrem d emultumita d eea, de mancarea din ea, dar, asta am vrut sa-ti zic daca voiai relaxu original, nu e! sunt usor tepari astia, eu am zis ca nu ami cumpar niciodata produse prin alde zumzi/deal astia

Monica chiar ma gandeam la tine, sa-i raspunzi tu tipei Loredana care a intrebat de Danina Line.

Da, Cata Anka a fost cu bubu la mare, la soare...

ma duc sa vad ce fac cu niste banane prea coapte si niste stafide si ..bag si niste carbonara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Cata..si noi am fost in concediu,cu bebe,lp..mancare dupa noi.
de ce ?
diferenta e ca la noi a fost vara.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

noi ne am jucat grupa mare cu piscot, foarte frumos, le a placut picilor
Robi a fost capitan de echipa, a verificat orice jucarie care trecea prin mana lui Ioana si a lui frasu
au mancat toti, au primit biscuiti si bucatele de mar
iar acum dorm
piscot a plecat si ea
ne vedem si maine :d
tot sunt singura
asa:
legat de intrebarea lui andutza
nu mai vreau nicio sarcina asa
tare greu a fost, pana pe la 16 sapt numa cu capul in chiuveta am stat, apoi cazaturile din baie urat, apoi durerile de maine, picioare umflate...;cah, nu mai vreau
ce mi a placut, miscarile motanilor, singurul lucru
in rest nik nik

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Asa, am preluat bebelusa de la cresa.
Deci: eu nu ma astept sa fie relax&tonu' original. Dar eu ma gandesc asa: e un aparat de masaj la 38 de lei! Fiind fumatoare, calculez in pachete de tigari, doua si un pic. Asa ca... sa dea DD sa nu se strice repede.
Catalina, si noi mergem peste tot cu LP praf dupa noi, topata vara am fost pe la pensiuni. Nu-i simplu. Dar nici greu. Na, ce raspuns academic!

Fetelor, de unde va inspirati pentru mancarea de post?

edit: Dati-mi si mie parola de pe contul 2, ca nu o mai tin minte. Sa vad poze noi si sa pun si eu cateva, ca tot am promis dar nu m-am tinut de cuvant.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

da da si noi suntem lesinati...piscot a adormit din masina, adus sus dezbracat si acu doarme linistita...mey imi plac tare mult chestiile astea de bebeluseala...obosesc astia mici de zici ca au alergat zeci de kilometri...si apoi poti sa mai faci si tu cate ceva cand dorm...sau pur si simplu sa zaci in coltul tau....tare-i bineeeeeee...pup mirela



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

multe multumiri, mamici!

doloress - da, Goran - Lullaby. L-am facut cu Picassa. Am scapat de roseola, mergem de maine la gradi, din nou. Si voi tot cu proteina bovina?? parca-i contagioasa treaba asta...

Lucia-picassa e f usor de folosit si user friendly. tre doar sa-l instalezi; daca ai intrebari, nu ezitaé

deea - urat din partea noastra ca nu ti-am urat la multi ani cand trebuia. uite o facem acum, cu surle si trambite si cu toata inima

La Multi ani, deea!!! sanatate, armonie, bucurii mii si mii!!!


cata - eu zic ca depinde de ce planuri aveti acolo, si de persoana cu care intentionezi sa o lasi. noi de ex vrem sa mergem la iarna in state, sa mai cumparam hainute pt sophia si pt noi de acolo, ca-s mai ieftine.
intentionam sa stam 2 zile, si sa o lasam pe sophci cu buni, ca o zapacim din magazin in magazin toata ziua.

apropos de shopping, fetele fan carter's, cand am fost la toronto, am intrat in magazinul lor de acolo; am luat 2 seturi a cate 4 body-uri cu 12 cad fiecare; super faine; un set era pt ocazii speciale - primul meu craciun, prima mea aniversare....

andutza - simpatic tare mesajul tau; mie imi place cand lumea se simte destul de in largul ei incat sa spuna ce a deranjat-o;

luam pauza de pampers. revin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mi-am amintit..sa imi trimiteti si mie parolele de la conturi,ca nu imi ma merge deloc.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

si mie plz

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput