Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

piscotel nu am vb inca despre vaccinurile de la 1 an in sus.

gata am fugit...ma duc la o mini bebeluseala ! ne vedem cu un bebe de 5 luni si unul de 10 luni !

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Ziua buna si de la mine!!

Andutz, fiecare s-a simtit asa la un moment dat. Imi pare tare rau de Deea, e urat sa nu-ti spuna nimeni La multi ani ( iarta-ne, suntem aiurite dar stii ca nu a fost intentionat, mai ales daca intri mai rar, poate ca unele s-au gandit ca nu mai intri deloc si nu are rost...sau stiu eu...) si de Zumzu, la fel...Sa stii ca m-am gandit mult la tine cand Andrei al lui Carmen a fost operat...ma gandeam pe tine cine te-a incurajat ptr ca noua nu ne-ai spus decat mult inainte si apoi dupa. Sa stii ca rugaciunile noastre ar fi fost la fel, fiecare copil e important.

Cat despre sarcina...eu m-am simtit minunat! N-am avut nimic, nu greturi, nu dureri, nu ameteli, eram frumoasa (par, piele, aura), toata lumea imi zambea, pluteam efectiv si am avut o stare super optimista chiar daca nu mi-am permis sa pap tot ce-am avut pofta sau sa-mi cumpar haine cand nimic nu-mi venea. A fost super iar daca as trai alte timpuri as mai face un bebe!
Ce nu mi-a placut? in ultimele 2 luni ma dureau oasele bazinului la fiecare miscare si ca am ramas super sensibila si plang prea repede si ca-s inca prea grasa!

catalina, si eu as lua copilul cu mine...n-o sa-ti tihneasca altfel.

Noi facem la olita de azi pampersul inca nu a vazut kk azi! Ieri am scos olita si i-am lasat-o sa se joace: s-a asezat pe ea, si-a pus-o in cap iar azi am trecut la fapte: sta cumintica pana o ridic eu.

ce mai era???
Pentru cine intreba:
danineline nu stiu preturi la depozit, la mine in oras e un magazin cu aceleasi preturi ca pe site. Poti suna sa intrebi, nu are rost sa platesti drumul de la Iasi la Vaslui daca e la fel pretul.

In fata blocului meu s-a deschis Carrefour...lipt de el, in dreapta, e Lidl, iar in stanga Kaufland. Avantaj oras mic...bani sa ai!

ok. revin daca mai e ceva.
La multe lunite sarbatoritilor de azi!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Aaa..imi placea la nebunie cand aveam burtica,iar tati vorbea cu bebe de zor..diverse,de-ale lor, ii canta in fiecare seara ''suntem cei mai buni dintre romani,suntem olteeeni!, ii punea castile cu muzica lui Tudor Gheorghe.
ii ziceam atunci ca abia astept sa discute ei in particular,sa nu ma mai chinuie pe mine cu imnul Craiovei :)))

Acum..daca ii canta,Edi e foarte fericit,daca plange si incepi sa ii canti,se opreste si incepe sa zambeasca si sa ''vorbeasca''. zambea la muzica de cand era mic-mic.
Daca il aude pe Tudor Gh..incepe sa zica intr-una''ba..ba'' cat dureaza melodia. deci eu cred ca aud ei ceva in burtica acolo.
In spital,prima data cand l-a luat tati in brate si a vb cu el..s-a trezit si a deschis ochii..se chinuia sa il vada.

Doamne ..ce de amintiri m-au napadit acu.
totul se trage de la filmuletul lui Sophic,atat de eotionant,profund..perfect.
aseara m-am apucat de rasfoit pozele,ma minunam cat era de mic,cum a crescut,cum a trecut timpul.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Buna si de la mine! N am mai intrat de cateva zile.

Catalina eu nu as putea pleca fara Stefan. Eu am mai mers de vreo 2 ori la nunta noaptea si numai cu gandul la el eram , el nefiind obisnuit sa stea cu altcineva. Asa ca numai petrecere nu a fost aia.

Zumzu felicitari pentru putulica. Eu am vreo 10 zile de cand am inceput sa l dau cu crema. Mi a trimis cineva din afara Mercurialis Salbe. Am ajuns la stadiul de trompetica. Sper sa va ajungem cat de curand. A ta e o crema preparata?

Mayane a mai intrat? Parca nu am mai vazut vreun raspuns de la ea dupa ce spuna de temperaturile alea mari.

Mai sunt bebelusi raciti??? Sper ca nu.

Andutza astept si eu sa mi spui cum e cu aparatul asta. Am vazut in piata la noi cu 50 lei si parca n am avut curaj sa l iau, nestiind daca e bun sau nu.
Pe de alta parte imi doream o burtiera care strange cum arata la TV. Am vazut la cineva care si comandase, era super super. Strangea f tare. Apoi mi a trimis cineva un produs care apare si pe site ul asta. NU seamana nici pe departe cu cel de la TV shop. E cu totul alt material.
Acu sper ca aparatul tau este f bun si sa mi pot lua si eu, ca ala de la tv nu mi l permit acum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Vasi,Andutza..eu zic ca e bun aparatul ala.
ele cam fac acelas lucru,puterea e aceiasi..depinde de motor si cat rezista.
oricum.rezultatele se vad dupa cateva sapt..si se vad bine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Dragele mele, va multumesc mult pentru raspunsuri !

Evident, fiecare nu poate da decat un raspuns personal la dilema mea, asta am si vrut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

zumzu, tunde aveti PM

catalina si eu mi.as lua puiul cu mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Iarasi ma bag si io ca musca.... DA ai dreptate SIMO si eu am urat cat am fost insarcinata sa ma "frece" toata lumea pe burta!!!

Apoi mai vroiam sa adaug ceva la ce a zis Andutza; eu daca nu raspund la anumite comentarii, nu o fac pentru ca nu cred ca am ceva de zis sau adaugat asa ca tac.

PISCOT nici eu nu stiu ce sa-ti zic cu vaccinurile, io n-am mai fost la pediatra de vreo 2-3 luni si oricum eu stiu ce vaccin urmeaza si cand, doar ca la noi o sa fie mai complicat... nu mai intru in amanunte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Blue,Lucia,Relusha..pe unde sunt ?
au anuntat ceva ? nu le-am mai vazut nici pe Fb.
Ralukara este pe fb..dar nu mai intra pe forum vad.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

A scris Petro pe FB!

Am foat in parc astazi. Foarte placut!

Mergi la inceput