Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(105)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Bravo LORI, sa le stapanesti sanatoasa!!!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Bravos Lori pt rucsacel!!!
Am primit shi eu sapt trecuta de la BAT niste cosmetice de la Sephora intr-o caditza mica pe care o tot invarte fiimea prin casa, shi niste vouchere de la sepora de vreo 400 de Ron sa vad ce iau cu ele, maine bag o raita sa vad ce mai e nou!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

carmen cate picaturi de sinupret ii dai lui andu?

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza

1. M-am prins cum se posteaza pozele. Merge se pare doar daca sunt uploadate pe desprecopii. Trebuie sa aprofundez... desi imi amintesc clar ca am vazut un post cu o poza din alta parte si am postat si eu una... Daca tot iau odiseea de la un cap la altul, poate ma conving...

2. Din experienta mea, daca vreti sa fiti citite, e foarte important cum formatati textul
Textele "par" mai interesante si sunt mai usor de citit daca nu sunt bloc.

Cand al meu si-a facut site-ul, ne chinuiam amandoi ca nebunii sa facem articole interesante, originale... Avea 100-200 de vizitatori pe zi. Cand articolele au ajuns la jumatate de pagina, dar in schimb a introdus galerie foto, a sarit la 1000 de vizitatori zilnic.

Colegele mele de servici niciodata nu-si pierdeau timpul cu mailurile cu text, oricat de interesante sau amuzante ar fi fost. Se uitau doar la poze. Fie vorba intre noi, nici instructiunile de servici nu le citeau, veneau la mine sa le povestesc, ca era mai simplu.

Daca scrii un mail sau o postare de 500 de randuri, dar lasi spatii intre paragrafe, ai mult mai multe sanse sa fii citit decat daca scrii 50 de randuri compacte. Eu am fost o mare cititoare la viata mea, dar daca erau 3 pagini la rand de descriere, automat saream peste ele. De curiozitate, ati avut rabdare sa ma cititi?

O intrebare pusa la sfarsitul unei fraze lungi are mari sanse sa treaca neobservata. E mai usor sa fie observata daca e la inceputul frazei. Ceva de genul "Are careva idee despre...? Ca uite ce am patit eu: ..."

3. Darius... Aseara, dupa ce v-am scris, i-am dat pampersul jos, l-am spalat, l-am cutadenat, l-am lasat cu buculitele goale sa mai "respire". Am zis ca merita si el jumatate de ora de alizeu. Si ne-am pus la un "House". Dupa un sfert de ora copilul era fantana arteziana, eliminand materie din ambele extremitati simultan...

Cel mai tare ma omoara ca il ustura fundul. Scoate niste sunete de mi se strange mie stomacul. In fine, dupa bioticks-ul si debridatul de aseara pare mai bine. I-am dat si dimineata debridat. Dar de mancat, tot ca o pitulice mananca, parca n-ar mai fi copilul meu... de la 260-280 ml de lapte a ajuns la 150 ml... Orez nu mai vrea, strange gura punga. Banana - jumatate cel mult... Of! (inca ma cititi? )


Va mai las un pic, sa va mai reveniti... Si sa ma gandesc eu daca mai am ceva interesant de zis...






"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mayane, despre intrebarea pusa la inceputul/sfarsitul paragrafului, uite, sa stii ca eu am citit in cartile de NLP ca , daca vrei sa retina interlocutorul ceva, sa spui la sfarsitul conversatiei, se pare ca se intipareste mai bine. (si cam asta e tot ce-am retinut eu din cartile alea -trebuie sa le reiau)

In rest, nu stiu, nu ma bag.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

intru rpd sa va salut.

aveti o limbarita de m-ati terminat. nu stiu unde sa ma impart mai rpd, p forum, sa o urmaresc p fiimea ca deschide toate usile si atenteaza la mancarea catelului, ca a ei e mai nou cahh, mai vin la comentariile lui ziki legate de dl cezar (catelu)... asa ca totu e varza in capu meu. cand il limpezesc, revin




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mayane ai zis ceva acolo, in postarea aia ca e prea..plata..nu ma bag s-o citesc...

Glumesc, pup mami si maimutica cu fundu rosu!!! Fara pampers l-ai lasat?

fug la nani, c aiar a venit musca tztetze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Andutza, sunt mai tare ca tine. la mine bona a renuntan inainte sa inceapa. azi trebuia sa incepem sa ne adaptam. Si azi mi-a zis ca de fapt nu mai vrea. ca etc si pe dincolo. deci am nevoie de bona. Urgent...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielaromt

Andutza, sunt mai tare ca tine. la mine bona a renuntan inainte sa inceapa. azi trebuia sa incepem sa ne adaptam. Si azi mi-a zis ca de fapt nu mai vrea. ca etc si pe dincolo. deci am nevoie de bona. Urgent...

Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare. Gabriel Garcia Marquez


veveve punct cauta bona punct ro

Aici a gasit Ziki. Si eu, prima data. Acum caut iar ( nu mai stau acum sa explic de ce, da' promit ca revin cu detalii daca intereseaza pe cineva )

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Mai fete dragi,
Urmand exemplul meu propriu din trecut si al altor suparaciosi celebri si neputandu-ma ridica la nivelul lui GABI V, as vrea sa va anunt ca ma retrag oficial de pe forum. Nu imi sterg userul, dar nu voi mai scrie la nici un topic, pentru ca nu mai poftesc.
Mi-am dat seama ca, la fel ca orice chestie care provoaca dependenta si ajunge sa-ti guverneze intr-un fel viata, si forumul asta a devenit pentru mine un sport cam prea extrem. Si, continuand firul ideii, trebuie sa ma smulg de el brusc, nu cu lalaita.
Nu vreau sa imi mai scriu pataniile pe un forum citit din umbra de tot felul de persoane (useri sau nu ai forumului), destul ca pun totul pe blog... Nu mai vreau sa se bata cap in cap mania mea a persecutiei cu diverse pareri de-ale voastre, nevinovate si bine intentionate. Eu am prostul obicei de a pune totul la suflet si daca fac o gafa (de exemplu cea de acum, cu copiii goi – LORI ) nu mai dorm de grija 3 nopti la rand, si imi cer scuze degeaba ca tot nu mi se sterge amintirea gafei...
Apoi, mai am doar o luna jumatate pana incep serviciul, si – desi mi-a trecut culpabilitatea si am iesit oarecum din butoi – as vrea sa petrec timp de calitate cu copiii mei cei cucuieti, si nu reusesc sa ma dezlipesc de forum. Mereu spun ca "azi tin calculatorul inchis" si invariabil fug sa vad ce-a mai scris cutare, ce-a mai zis cutare, ce mai povestesc "fetele mele de pe forum"...
Imi sunteti extrem de dragi, cu totul, cu pataniile voastre, cu certurile noastre, cu caracterele in care ma regasesc, cele in care nu ma regasesc deloc dar incerc sa le inteleg, cu diversitatea voastra care imbogateste forumul. Asa ca desi asta e un mesaj de adio PE FORUM, as vrea sa tin legatura cu voi ori pe FB ori pe mess.
MADA – inca mai mergem la sala, cand vrei tu.
ZUMZU- it's still on, ma gasesti pe PM!
Si tot restul, va pup cu mult drag, ma gasiti pe Ziki Vish pe fb in continuare.
Sper sa ma fi facut corect inteleasa, nu am nimic cu nimeni, am un bambilic cu forumitul care mie una imi da dependenta si in ceea ce priveste timpul si in ceea ce priveste importanta pe care le acord acestei idei de intalniri virtuale.
Daca va intalniti la bebeluseala, dati-mi si mie de veste, va rog
Pentru craciuneala, de asemenea, ma gasiti tot ca pana acum pe PM.

Va pup cu mult drag! Tineti-o tot asa, discutati lucruri interesante si sa nu va certati!
Sanziana
p.s cred ca va e clar ca o sa citesc o perioada din urma, dar nu prea mult asa ca nu-mi scrieti PA daca aveati de gand , scrieti-mi BUNA pe fb....


Mergi la inceput