Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (78)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

catank.... in iaurt mai poti pune si branzica sau iaurt+branzica+fruct iese un fel de danonino, sau cartof fiert/copt +iaurt sau iart+mamaliguta sau iaurt+banana sau iaurt+biscuiti.




mamica implinita cu 2 comori !!



Hmmmm ce la idei. Le voi lua pe rind, sper sa pape
Multam tare mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza


Ce fel de scaun de masina aveti la copilasi? In curand o sa trebuiasca sa trecem si noi de la scoica la scaun dupa ce o face piscoata 9 kile, acum suntem numa la 8, cam pe la anul nou poate si deci ni-l face cadou mos Craciun, adica socrii, dar vor sa le spun eu ce vreau si de care imi place, si eu habar nu am, studiez, eu as vrea un maxi cosi, mi-a placut tare mult scoica care e maxi cosi pebble si m-am uitat prin magazine dupa scaun si am vazut mai multe modele, dar habar nu am dupa ce proprietati ar trebui sa ma uit cand analizez un brand/scaun ? Imi puteti da sfaturi, exemple? Soacra spunea sapt trecuta ca a vazut ea nu stiu pe unde un scaun frumos de la Graco, dar mie sincer nu-mi place brandul deloc, habar nu am sa spun de ce, pur si simplu nu-mi place nici cum suna numele Deci va astept cu sugestii si informatii. Multumesc

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)



Noi si in Is si in Ro avem scaun Römer King.
Sunt super la siguranta si ce m- a interesat pe mine cand l- am cumparat, desi a fost mai scump decat MaxiCosi ca si noi aveam scoica si era super, a fost sa aiba pozitie de stat in fund si pozitie de dormit, care poate fi folosita si acum cand e bb mai mic.
Eu sunt foarte multumita de el.
Si fratele meu, dupa ce a studiat si analizat piatza, a luat tot in asta, in plus el a luat si sistemul IsoFix, ca sa fie scaunul fixat f bine pe bancheta. Eu am considerat ca e suficient suportil pe care il avea deja.
Pe Maria am pus- o deja in el si e tare feicita.
Va .
Cum se mai simte Sophia?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Cami,Delia, Happy, roxy,Catank, lalely post usor fetelor si tuturor celor care vor sa tina mai mult sau mai putin!
Roxy, nu prea am poze cu mine...am gasit una insa de cand ma vopsisem, o pun sa vezi..m-am facut cu wellaton care are amoniac...am mai incercat eu lorealul, lasa parul super intr-adevar...cred ca am sa-l mai testez si eu o data..al meu nu prea mai are luciu desi am taiat din el mult.
Lavi, mie chiar imi place culoarea si cum iti sta imi place...e super pt anotimpul asta. Nu-mi place insa acolo unde aveai suvitele acelea multe.Poate nu e o foto relevanta insa.
Scrish, ma bucur c-ai reaparuttie iti sta f. bine cum esti acum, nu stiu cum ti-ar sta tunsa...felicitati pt casutza renovata!!
fetelor, dar de ce ziceti voi ca nu-ti folosesti creierul si stand acasa?? Eu cand am avut primii 2 ani de mamicie/la david atata am citit si atatea mi s-au descoperit in perioada aceea ca sunt ff recunoscatoare si-s convinsa ca dc nu era acea perioada nu reuseam sa "vad" atatea pana atunci nevazute. Am citit despre DUmnezeu, Sfintii parinti, Yoga, francmasonerie, Pitesti...Fetelor, profitati cat puteti de timpul asta...poate insemna enorm in viata voastra
Ally, Duracelul si pe mami lui.
Delia, mami slaba ce esti! De ce crezi ca postul slabeste...pe mine de cele mai multe ori m-a ingrasat. Azi de ex am mancat 2 covrigi mari si scovergi cu zaharmaiine sper sa ma fac fata cuminte si sa ma intorc la conopida mea...Sotiorul meu berbec. barbat de casa, dar fff tipicar, fixist... Ma bucur ca-ti place holul sora-mii....si mie imi place mult
Alexina are insa dreptate ca toata casa asa te rupe la bani...
ANdreea, cred ca ai nevoie intr-adevar de vitamine ca tu alaptezi...si dc nu poti sa maninci mult, macar sa compensezi cumva.E bine c-ai inceput se iei.
dau send si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, acum am vazut poze cu Andra ce dolofanica frumoasa . Cred ca la sunculite e cam la fel cu Cata, dar eu m-am obisnuit cu ea asa, nu o mai tin pe "regim" adik papa 5 cupe de cereale pe zi 2 in iaurt si 3 in laptele de seara. Mi se pare ca adndra are aceeasi privire ca Vlad

simo, cum merge David cu scoala? Ii place?

catank, pt sustinere.
delia, idem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

catank incearca iaurtul cu banana..eu ii pasez cam jumatate de banana mica la un iaurt de 200..iese delicios rezultatul si de obicei are succes la bebei
strumph legat de scaun auto, normal ar fi acum sa luati grupa 9-18 kg..ca firme bune, studiasem si eu odata problema..ar fi be safe, kiddy..si mai e unul nemtesc - romer..cauta si tu si vezi detalii despre fiecare..important as zice ca e mai putin placutul ci siguranta..vezi care sunt mai premiate pe la testele de siguranta, ce certificari au..
simona ma tot tin sa te intreb si eu ceva si uit..ce fel de sigurante ati p[us voi la prize ca sa nu mai aveti surprize neplacute ..la noi tot pica curentul destul de des si mi-e firca sa n-o patim sa se arda ceva ..

felicitari fetelor care au inecput sa munceasca, fie si de acasa..eu ma apropii cu pasi repezi de momentul respectiv si mi-e cam groaza probleme de servici, nervi, stres, timp pierdut pe drum, timp probabil aproape de zero petrecut cu piticii sa mai continui ? multumesc lui Dumnezeu ca am avut sansa sa petrec acesti ani , cei mai frumosi, alaturi de ei..din pacate insa trebuie sa revin cu picioarele pe pamant

azi n-am stat o clipa, am facut piureul de pere pt andra pt iarna, mi-au iesit 20 borcane de 400..e delicios zici ca e dulceata desi n-am pus pic de zahar..sper sa si tina, s nu am surprize neplacute..e prima experienta in arta conservelor si ma declar multumita.. ma bate gandul acum la niste dulceata de gutui cu nuci in ea si daca mai gasesc pere mai bag niste borcane..
am gasit la o babuta in piata la ploiesti niste pere mici si marocii, ruginii mai bine zis ( asa cum sunt si mainile mele acum) dar deosebit de dulci..zemoase si parfumate..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Azi dimi la 3 Maria mea se trezise si dupa e a studiat ea problema, s- a intins printre zabrelele de la patut si mi- a sterpelit ochelarii de pe noptiera.
Si stau eu ce stau si eram convinsa ca a adormit. Cand ma uit la ea, avea o groaza de treaba, ii strangea si- i deschidea.
Si ca sa recapitulez, dupa o noapte de cosmar cu 8 treziri si plansete, dimineata am descoperit dintzocul care a chinuit buburuza mica.
Asadar, avem si noi un intzoc, stanga jos.

Ma bag si u la somn ca m- a durut capul toata ziua de la nedormit.

Yasmi, azi i- am dat legume plus carnita de pui. Chiar vb cu mama ca o sa incep sa- i gatesc normal, doar ca fara sare. Adica supica si felul 2 ca noi inca nu am trecut. Am luat- o asa cu pasi inceti si siguri.






felicitari pt dintzoc..e mortala maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, acum am vazut poze cu Andra ce dolofanica frumoasa . Cred ca la sunculite e cam la fel cu Cata, dar eu m-am obisnuit cu ea asa, nu o mai tin pe "regim" adik papa 5 cupe de cereale pe zi 2 in iaurt si 3 in laptele de seara. Mi se pare ca adndra are aceeasi privire ca Vlad

simo, cum merge David cu scoala? Ii place?

catank, pt sustinere.
delia, idem

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


da, e dolofanica..desi acum parca s-a mai lungit si nu mai pare ..ori m-am obisnuit eu cu ea
no, lasand gluma, ea e voinica, ca si fracsu..dar nu mi se pare grasa..nu are sunculite din acelea rondele cum aveam eu cand eram mica numa' colaci la bulane ea e asa, dintr-o bucata cred ca voinica e cel mai potrivit cuvant..
eu cereale nu-i dau decat seara la culcare 2 cupe..iaurtul il papa cu banana..fructele simple..pranzul cu carnita/ou/peste/ficat alternativ, dar f putin cartof in legume..sau deloc

uite am s-o cantaresc si eu maine sa vad cat mai are..si o si masor ca sunt curioasa..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Strumph, noi avem din www.ibebe.ro/products/Scaun-auto-Grand-Prix.html" target="_blank">asta, suntem multumiti de el. A fost al lui Cristi, iar acum don'soara sta ff confortabil in el
Cred ca tb s ate uiti sa fie cu burete..am mai vazut unele de ziceai ca sta copilul pe lemn , apoi sa se prinda bine pe bancheta - al nostru are prindere in 3 puncte desi in descrierea de pe site nu pare a fi asa, si ff important sa se lase pe spate ca sa poata dormi piscoata bine in el - al nostru are 4 pozitii ale spatarului.

Mai multe poate te ispiri si de la celelate fete E drept ca noi nu am cautat ff mult, l-am luat din magazin, a venit un nene cu noi sa-l monteze pe masina..sa fie totul ok. Nu-mi venea sa cred ce amabil a fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, cum adica sa revi cu picioarele pe pamant?..si timp cu copii zero? ma faci sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Simo, nu eu cred capsotul slabeste, sotzul crede...el e carnivor prin definitie si crede ca fara carne nu se poate trai... sincer nu am chef de discutii... ca oricum mustaceste si miercurea si vinerea... nu e el bisericos dar zice ca e mai imp ce gandesti si simti decat ce papi pt biserica .... sa nu credeti ca daca postesc nu-i fac lui mancare de dulce...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput