Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (78)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

roxy eu niciodata nu am fost vreo carierista dar cu toata sinceritatea iti spun ca da, simt nevoia sa lucrez. si slava domnului ca nu o fac pentru bani, nu asta imi e motivatia, din fericire pot si fara ce o sa castig acum dar nu stiu, simt nevoia efectiv sa raman conectata la ce se intampla si sa simt k imi pun mintea la bataie, ca gandesc si altceva pe langa piureuri, somn si schimbat de scutece. plus ca imi place sa fiu utila, ma simt si eu mai bine asta ca sa nu mai spun ca majoritatea prietenilor nostrii nu au copii si cumva asta imi prinde bine pentru ca ma si "forteaza" sa raman "pe pamant" cum ar veni, sa ma uit permanent la stiri, la ce se intampla etc. si in plus....mai vreau sa mi se intample si mie alt gen de lucruri, spuneam eu mai demult ca rutina asta ma termina. asa ca munca de acasa pentru mine e cea mai buna solutie sa simt ca pe langa "job-ul" de mama care e cel mai important imi satisfac si unele nevoi personale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Azi dimi la 3 Maria mea se trezise si dupa e a studiat ea problema, s- a intins printre zabrelele de la patut si mi- a sterpelit ochelarii de pe noptiera.
Si stau eu ce stau si eram convinsa ca a adormit. Cand ma uit la ea, avea o groaza de treaba, ii strangea si- i deschidea.
Si ca sa recapitulez, dupa o noapte de cosmar cu 8 treziri si plansete, dimineata am descoperit dintzocul care a chinuit buburuza mica.
Asadar, avem si noi un intzoc, stanga jos.

Ma bag si u la somn ca m- a durut capul toata ziua de la nedormit.

Yasmi, azi i- am dat legume plus carnita de pui. Chiar vb cu mama ca o sa incep sa- i gatesc normal, doar ca fara sare. Adica supica si felul 2 ca noi inca nu am trecut. Am luat- o asa cu pasi inceti si siguri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, nu stiu ce sa zic!Scoica noastra merge pana la 13 kg... Graco am auzit ca ar fi firma buna
roxy , eu le invidiez pe Scrish si Pisuc pt faptul ca-si pun capul la tb si se conecteaza la lume... din pacate pt mine si dusul la coafor singura e un viss
Happy, isteatza foc Mariuk....si asta e inceputul

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Apar si eu intr-un final, ca am stat si v-am citit intai, nici nu stiu ce am retinut ca nu am dormit toata noaptea, Rares a plans de la dinti si bine ca mi-am adus aminte de Madutza ca ea i-a dat Catalinei Nurofen si i-am dat si eu ..... intr-un final s-a linistit la tzitzi si a adormit. Offffff , ma omoara dintii astia,mi se rupe sufletul sa il vad cum plange, iubirea mea mica.

Dimineata cu ochii carpiti de nesomn am cautat Orajel si eu si am gasit, in seara asta vine sotul cu el. Sper sa fie bun si sa se poata odihni Rares, ca eu deja m-am resemnat. Ma simt asa obosita si fara vlaga si fara pofta demancare, nu stiu ce e cu mine si slabesc pe zi ce trece. Din seara asta iau si eu vitamine, ca mai am prin casa si pun sa mananc mai consistent, poate d-aia ma si simt asa rau.

Happiness multa sanatate lui Andrei si pupici dulci din partea mea pentru amandoi pruncii. Maria e delicioasa ce sa spun, auzi se juca ea cu ochelarii. Bine ca ii ai cu rame mai groase si nu au patit nimic.Si eu port ochelari, dar am cu rame f subtiri si cand pune Rares odata mana pe ei, am senzatia ca o sa ii rupa cat ai zice peste. Aaaaa, ca mi-am adus aminte HUlala e frisca vegetala, o poti folosi pentru cafea, de ieri ma tineam sa iti scriu

Alexina multumim mami, dar am cautat pe net si am gasit. Sper sa aiba vreun efect.

Ally distractie placuta la surori.

La multi ani tuturor sarbatoritilor, sa fiti sanatosi si cuminti!

Cami eu in anul in care am ramas insarcinata am tinut tot postul Pastelui si m-am simtit minunat, drept dovada ca Dumnezeu mi-a ajutat si mi-a daruit un prunc sanatos. AM sa incerc sa tin si eu miercurea si vinerea, ca doar nu o fi foc. Lapte nu am voie nu?

tuturor, fug ca au venit finii la noi si s-a trezit si dragostea mea.




Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Seara buna!

bb_yasmi esti sincera, insa nici descrierea ta nu e mai prejos. Daca este credincios, iubaret, are simtul umorului, si ''devreme acasa'' nu am nimic impotriva.
Insa ma mir ca nu-mi stiiai soata pina acum, ..eu foto am mai postat cu el. Parca asa imi amintesc
roxyii dau dreptate lui scrish, sunt fel si fel de motivatii in lumea asta(nu neaparat financiare, e vb de starea de spirit), insa imbinate armonios merge totul struna. Crede-ma! E vb si de vocatie... eu ma dedic cu totul cind realizez ceva ptr servici(profesie), sufar...ma consum, vreau sa-mi iasa ca la carte.

strumphyam cintarit-o pe I acum in week la fini(aveau cintar digital) si avea 9 kg f putin peste, dar am zis ca sunt hainutele...deci am scaun ptr 9 kg de la chicco. Parerile sunt impartite.......ideea este ca sunt multumita de el.

madutzahai iesi din butoi si nu mai plinge. Mama mea imi spunea ca imi stric capul degeaba cind plingeam. Mai bine sa pun mina sa caut solutii...Stiu ca esti mai puternica decit pari. Am incredere!

ioannamultam de urari, ginduri bune

Aha..am si eu o dilema!

Cum fac sa o determin pe I sa pape iaurt. Nu vrea si pace.
Feca gurita mare, cind ii da de gust se strimba, se scutura. I se pare acru cred. Dar e asa de dulce si bun...nu-l las la prins mai mult de 5 ore. E dulce, dulce fata de comert.

L-am combinat cu caisa, azi cu gem de prune fara zahar...a luat in acesta ultima varianta cam 4 lingurite, cu mari eforturi...dar nu-i place. Cu ce sa-l mai combin?

Ii place f tare dovleacul copt(placintar)Constipa cumva?..., sa stiu cit de mult-putin ii dau.
Dar sfecla rosie?constipa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank iubita, da-i cat vrei dovleac, eu cu dovleacul am facut-o sa pape cum tb....sfecla, nu stiu, iar iaurtul la mine e rezolvata problema.... nu-i place nici cum... eu am renuntat....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

catank iubita, da-i cat vrei dovleac, eu cu dovleacul am facut-o sa pape cum tb....sfecla, nu stiu, iar iaurtul la mine e rezolvata problema.... nu-i place nici cum... eu am renuntat....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Multam mult!Si in loc de iaurt ce sa le dam? Sa nu mai spun, ca azi ma luai dupa roxy si i-am pus 3 linguri de iaurt in 180 de piure de legume...bleah...nu am vrut nici 10 mlAm papat eu to, si ea titi toata ziua..aaaa fructe dimineata 30 cred. brinza cu para si mar. Ieri a mincat 80, dar para simpla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu stiu... ma gandeam sa incep cu budincutze de luna asta ... eu i-am dat lp cu cereale la ora de iaurt.... maria radea iurtul dar nu punea gura pe fructe

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, da papuci=incaltari

roxy, nici eu nu simt lipsa serviciului..si am o pauza de 4 ani sincer as sta acasa inca vreo 4

happy, felicitari pt dinstisor. nu mai retin, este primul??? si eu am inceput de putin timp sa ii dau papa felul 1+2 din ce fac pt noi daca se potriveste. daca fac mancaruri mai "pacatoase" atunci ii fac separat.

catank.... in iaurt mai poti pune si branzica sau iaurt+branzica+fruct iese un fel de danonino, sau cartof fiert/copt +iaurt sau iart+mamaliguta sau iaurt+banana sau iaurt+biscuiti.




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

nu stiu... ma gandeam sa incep cu budincutze de luna asta ... eu i-am dat lp cu cereale la ora de iaurt.... maria radea iurtul dar nu punea gura pe fructe

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


budincutele cum se fac?

Mergi la inceput