Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***364***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

crede-ma Bianca nu i le-am bagat pe gat si nici roz, dc iti arat pozele arianei de mika bebelus e mai mult alb verde si portocaliu, galben..
a vazut si singura si le-a ales din magazine, pur si simplu a atras-o.
sincer si eu cand ma uit la hainele de baietei nu am atrage nimik, ori de la culori, nu stiu prea sunt asa aproape de oameni mari gusturile, si nu-s obisnuita.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

nu stiu de ce ai tu alergie la astea 2, ar trebui sa am eu, ca am o nepoata de 10 ani si am trecut prin toate fazele, si hello kitty si toate nebunele, fetitele power puf etc.
acum o iau de la capat.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pai mie alea ce seamana cu hainele de oameni mari imi plac : n-a avut niciodata o haina "brodata" cu strumfi, nici cu imprimeuri cu spiderman sau thomas; ii iau haine intr-o culoare sau bluze cu dungi, fara scris, fara desene. Si treningurile sint musai cit mai simple dar cu gluga. La papuci, idem: cit mai simpli si musai de calitate.

DAR nu stiu cit o sa o mai tinem asa pentru ca am vazut ca ii plac bluzele lui Mark care sint, ba cu o masinuta, ba cu un Thomas etc. Ii plac in sensul ca se uita atent la el; nu mi-a cerut niciodata "buza cu ashina", in schimb, imi spune frecvent "nu pace buza ata ganden; elde vei".


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Prima fraza era o gluma corelata cu lista lui Ian de azi dimineata cind a spus ca vrea "azoi"; Azoiul este televizor iar televizoare avem peste tot, mai putin in camera lui; deocamdata consider ca NU are nevoie; la asta se referea "io stiu mai bine"; in plus, cred ca a spus "azoi" pentru ca se uiat le tv cind l-am intrebat.

De cind a crescut, il las pe el sa aleaga ce cumparam -despre jucarii e vorba- cind sintem impreuna iar cind sint fara el, tin cont de "pasiunile" lui: i-am luat laptop pentru ca ii placea si i s-a stricat, ii iau trenuri, baloane si bile de toate dimensiunile si culorile, creioane, carioci, plastelina etc. Printre ele, mai strecor cite o jucarie din lemn sau o carte. Uneori ii pla, alteori nu.


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis







Aaaaa, pai asa spune. De unde sa stiu eu ce e ala AZOI....:))

Io zic sa ii arati poze cu jucariile si sa ii vezi reactiile.
Pana la urma orice ai cumpara tot o sa vrea si altele si o sa se pplictiseasca repede.

gandeste-te le noi. Ne luam o boarfa si o imbracam o perioada, apoi o aruncam in fundul dulapului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

crede-ma Bianca nu i le-am bagat pe gat si nici roz, dc iti arat pozele arianei de mika bebelus e mai mult alb verde si portocaliu, galben..
a vazut si singura si le-a ales din magazine, pur si simplu a atras-o.
sincer si eu cand ma uit la hainele de baietei nu am atrage nimik, ori de la culori, nu stiu prea sunt asa aproape de oameni mari gusturile, si nu-s obisnuita.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



Adevarul e ca si la baieti cu bleu si albastru...imi crapa capu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Merg la o cafea adevarata.
Bianca, imi pare rau ca esti "cu k u r u' n sus" dar, uneori, sint utile astfel de stari pentru ca ne dau posibilitatea sa vedem niste "adevaruri", altfel ascunse. Sa ai repede "viziuni" ca sa re-devii vesela!


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

e normal cand vede desene cu ele, sau ben10 alte personaje si vede ca exista perna, pix, covor sau ceas etc, o sa fie mandru sa le poarte.
sincer nu mi se pare ceva gresit.
ah dc sunt haine de proasta calitate, si sunt imbibate magazinele cu tot felul de tampenii da.
sunt faze si mereu o sa fie in top cate vreun personaj.


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

nu stiu de ce ai tu alergie la astea 2, ar trebui sa am eu, ca am o nepoata de 10 ani si am trecut prin toate fazele, si hello kitty si toate nebunele, fetitele power puf etc.
acum o iau de la capat.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



Aoleu, mai exista si altele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

crede-ma Bianca nu i le-am bagat pe gat si nici roz, dc iti arat pozele arianei de mika bebelus e mai mult alb verde si portocaliu, galben..
a vazut si singura si le-a ales din magazine, pur si simplu a atras-o.
sincer si eu cand ma uit la hainele de baietei nu am atrage nimik, ori de la culori, nu stiu prea sunt asa aproape de oameni mari gusturile, si nu-s obisnuita.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



Adevarul e ca si la baieti cu bleu si albastru...imi crapa capu!


Aici sintem pe aceeasi lungime de unda; si cu "azurul" la baieti si cu Hanele Montane si Odioasele Barbi. Si cu fetitele ce arata ca niste bomboane


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Merg la o cafea adevarata.
Bianca, imi pare rau ca esti "cu k u r u' n sus" dar, uneori, sint utile astfel de stari pentru ca ne dau posibilitatea sa vedem niste "adevaruri", altfel ascunse. Sa ai repede "viziuni" ca sa re-devii vesela!


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis







Nu's cu curu-n sus. Am doar o stare de agitatie. Nu stiu de ce. de parca trebuie sa plec undeva si nu mai trece timpul odata.

Ma scuzati daca am fost rea. Am baut cafea si sunt agitata.

Ma "enerveaza" si Vladimir ca nu prea mai mananca. Mananca Mickey si pufuleti. Bine macar ca bea lapte.

Mergi la inceput