Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (18)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Mamutz, poza de la avatarul tau e super.Ce par lung are petru...cum l-ai "coafat"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Haha.... era o poza pe FB cu Iustin al lui Ramona si Ruxandra Alexiei... Si Ariannna Ary a amintit ceva de nora.... Deci, baietelul lui Mamutz e fan Eliza, Iustin e al Ruxandrei, atunci Imi se declara fan Petru de Anaemi.... dar si pusculeanu de Florina!! Asta ca sa mai lase cativa baietei si la celelalte domnisoare, altfel se declara fan al tuturor baieteilor de pe odisee!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Haha.... era o poza pe FB cu Iustin al lui Ramona si Ruxandra Alexiei... Si Ariannna Ary a amintit ceva de nora.... Deci, baietelul lui Mamutz e fan Eliza, Iustin e al Ruxandrei, atunci Imi se declara fan Petru de Anaemi.... dar si pusculeanu de Florina!! Asta ca sa mai lase cativa baietei si la celelalte domnisoare, altfel se declara fan al tuturor baieteilor de pe odisee!!!Mihaela, cea mai fericita cu mic [font=Script MTBold] Imogen Tara
21.07.2011[/font=Script MT Bold] Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.



da????? bineeeeeeee, las' ca vii tu la Suceava

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Eu fac cultura generala cu a mea sa taca.... Ascultam 'ANOTIMPURILE'. A tacut un pic acum din nou...... Replay!!!!!

La 1.30 vreau sa ma duc la children center sa vad daca e vreo diferenta vazand si alti copii!!! Sper ca altfel nu stiu ce sa ma mai fac cu asa cupil!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Maine 12:30 Tineretului, intrarea metru/Liceul Sincai. cine vine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Mihahegartya trebuit sa ma duc la serviciu, deoarece am deschis o mica afacere de care trebuie sa ne ocupam personal eu cu sotul..si am facut acest mare sacrificiu, de a-mi lasa fetita.

Legat de menstruatie, da cred ca a venit ca am oprit brusc si definitiv alaptarea.Asta si pt ca m-am gandit ca lapticul meu nu e bun ca bebe nu ia in greutate.Si la mine nu a fost o menstruatie adevarata, adica e inchisa la culoare si nu e mult a tinut doar 2 zile ff putin.Chiar mi-e teama sa nu fie ceva, ma gandesc sa-mi fac o programare la medic...dar timpul asta!!

Astazi duc fata sa vad ce-mi mai spune de greutate si sa i dea tratament si pentru anemie.Este si anemica, mititica.
Va pupp pe toate si o sa incerc sa mai intru ca tare drag imi este sa mai citesc ce mai faceti voi si bbii.

As vrea sa comand si eu niste jucarii pentru fetita de pe internet, daca poate cineva sa mi sugereze ceva, ca nu stiu ce sa-i iau potrivit pentru varsta ei si care sa o incante.Vreau si eu sa o vad ca duce manutele spre jucarii.Asa se uita cand ii arat jucaria, daca o pun in manuta ei o analizeaza o ridica la gurita, dar nu o ia din propria initiativa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

La multi ani, Dani! Sa cresti mare si frumos, sa fii mereu bucuros, norocos si sanatos! Iar voi sa il cresteti sanatosisi voiosi!

Miha, eu am pus gem de gutui, ca de ala am dat mai repede. Dar cred ca mergea mai bine cu nuca. Cat despre iesire, poti lua pompa cu tine, chit ca arunci laptele, sa nu se incarcea prea mult.
Ce super treaca cu centrul ala de copii. La noi nu stiu daca exista, dar si dc e siguuuuuur nu e gratis. Ci probabil o gramada de bani...Stiu ca cursurile de inot de ex sunt f scumpe...

Florina, si eu as zice ca tot de oboseala adoarme greu. Ziua eu ma intind si o alaptez si stau cu ea pana adoarme, dureaza si mai bine de juma de ora cateodata! LE: Ma bucur ca a dormit mai bine, acum am vazut ce ai scris azi :)))
Despre partz nu stiu, Elizei ii miroaseau doar cand lua Eurespal. Si de iesit iese la 3-4 zile.

Anda, nu iti mai face atatea griji. eliza de cateva zile a inceput sa apuce unele jucarii se le traga spre ea. Cred ca depinde si de jucarie, nu stiu. eu am o pisica din cora, si niste tampenii atarnate de scaunul de mashina, si cu alea se joaca, Altceva nu i-am luat, multa vreme nu a fost interesata de ele. Aaa...si ii plac cele care canta. Imi pare rau ca e anemica, dar se rezolva. Pupici si sper sa intri mai des!

Adra, superb postul de azi! "4 ani fara aproape"! Superb



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara_d spune:

Tot nu avem apa....cred ca v-am inebunit cu apa mea
D doarme de vreo 2 ore...oare e bine?nu-s obisnuita sa doarma atat....o fi de la vreme?e foarte inchisa vremea asta...
Adra, f tare poza cu eva cu chitara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

In noaptea aia s-a luat curentul... si pentru ca au fost multe cazuri de urgenta, la chemarea facuta la 911 a venit un singur paramedic. Casa era in totala bezna cind paramedicul i-a cerut fetitei de 3 ani Kathleen, sa tina in mina lanterna deasupra mamei ei, ca sa aiba suficienta lumina sa poata sa o ajute pe mama ei sa dea nastere micului ei fratior. Cu multa sirguinta, Kathleen a facut tot ce i s-a cerut. Si in scurt timp s-a nascut fratiorul ei Connor. Paramedicul l-a ridicat de picioruse si i-a dat o palma micutului sa-l faca sa plinga si sa-si curete astfel plamanii. Si imediat Connor ainceput sa tipe. Apoi paramedicul i-a multumit fetitei pentru ajutorulei si a intrebat-o din curiozitate si o oarecare grija pentru psihicul fetitei… ce crede ea despre ceea ce s-a intimplat? Kathleen a raspuns prompt si cu atitudine:

-N-ar fi trebuit sa se bage acolo de la bun inceput!… Merita sa mai capete inca una!!!

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


LOL

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Salutare gasca
Florina si eu sunt de acord cu ce au scris fetele, cu cat este mai obosit cu atat va adormi mai greu; si Natalia are zile cand nu doarme peste zi si atunci o iau si o tin in brate sa adoarma si apoi o mai tin cel putin jumatete de ora dupa care o pun in pat si daca mai doarme bine daca nu macar a dormit jumatate de ora si isi mai revine.
Azi cand m-am dus dupa Stefi la gradinita mi-a zis educatoare ca a cam tusit, eu acasa nu am auzit-o dar ma rog, imediat ma duc cu ea la medic sa vedem.Oricum o s-o tin acasa saptamana asta.

Mergi la inceput