Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Anda ne bucuram ca ne-ai mai spus despre tine, eu te inteleg pt ca si eu am inceput serviciul dar stau doar 6-7 ore, 3 zile pe sapt, dar cand vin acasa imi vine sa stau numai cu Natalia, mai ales ca ea rade in hohote cand ma vede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Eu stau si ma uit la fetele mele si ma amuz copios, cele mari au inceput sa-i aduca jucarii de-ale lor Nataliei care face niste ochi mari cand le vede, cred ca ii place si ei, mai devreme i-au dat un ursulet de plus iar Natalia a inceput sa-l smotoceasca.Tare simpatice mai sunt. Acum ma duc sa le citesc o poveste.
la toata gasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

MihaH, eu n-as zice ca e mai bun LP. Dar LM se digera mai repede.

Florina, uite pozitia asta in Manduca http://paxbaby.com/froggy-position/, ai incercat-o?

Oana, a venit cadoul Evei a fost f incantata, mai ales de chitara, dar acum se joaca cu microfonul. Sunt multumita ca nu are melodii prestabilite, asadar am liniste, nu canta la apasare de buton

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

felicitari!Sa le stapaneasca sanatoasa si sa va bucure cu cantarile ei!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Legat de storcator, noi avem de ceva timp
storcatorul jack lalanne power juicer si suntem multumiti de el, separa foarte bine sucul de pulpa, stoarcem tot felul de fructe si de legume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Noi am fost afara:SOARE SI CALD minunat.La meteo au anuntat 15 ,dar caruciorul arata la soare 20.A fost super si pt prima data l-am pus pe Luca la 45 de grade sa vada lumea.Ce fericit a fost:se uita la oameni,la copaci,la masinile care miscau prea repede pt el .A fost super incantat,dar nu l-am lasat mult asa ca stiu ca nu-i bine.
Oricum, a fost o iesire f frumoasa si vremea SU-PER-BA!

VA PUP SI VA UREZ O SEARA FRUMOASA!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Noi cand am fost azi la cantarit i am zis la persoana aia de acolo, numita health visitor ca Imi plange tot timpul, e foarte matzaita, nu prea i plac jucariile, i am explicat ca daca o imbrac face fitze de numai si ce mi au zis aia:
ca la varsta asta, aproape 4 luni trebuie alti stimulenti, mai puternici decat pana in 3 luni si mi a sugestionat sa mai ies in lume.
In Aglia noi avem asa numitele Children Centre unde de luni pana sambata sunt tot felul de activitati designate copiilor. Si toate sunt gratuite. De exemplu, sa va spun cateva nume de activitati la centrele astea: baby massage, cantat de cantecele in grupuri de mamici si copii, jucat cu jucarii in grupuri cu alti copii, chill out zone (unde se pune o patura mare in toata sala, se scot niste jucarii linistitoare si apoi se mai pun si niste lumini atatnand din tavan care sunt calmante) si se stimuleaza in general copilasii...
Tipa aia mi a zis ca e momentul sa merg la astfel de children centre pentru ca e clar ca Imi are nevoie de stimulare. Azi, de ex, la cantarit, am vazut ca pentru prima data s a uitat la copilul de langa ea care plangea si a inceput sa planga si ea la un moment dat.... Deci parca incepe sa fie un pic mai atenta la mediul inconjurator. Asa ca, mi am propus ca in fiecare saptamana sa o duc la astfel de activitati dupa amiaza. Ca si dimineata sunt activitati, dar am telenvela mea pana la 10.30 si nu vreau s o pierd. E tare interesanta!
Eu am dus o pe Imi la un astfel de children centre cand avea 12 zile, respectiv 4 saptamani si nu a facut decat prima data sa doarma, a doua oara sa maraie...... La varsta aia asa mica nu era ea interesata, dar acum, la aproape 4 luni, cred ca ar fi.

Exista astfel de children centre in romania? Sau ceva asemanator?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Adra ma bucur ca i-a placut cadoul Evei. Sper ca o sa pui si poze pe blog. Banuiesc ca tortul a iesit delicios

Anda, Matei abia de 2 zile se intoarce de pe spate pe o laterala (nu pe burta) si are 4 luni jumatate. De intins mana dupa jucarii, sincer, nu mai tin minte daca o facea atunci sau nu, insa nu mi-as face griji pentru ca ei se dezvolta diferit unii de ceilalti si o fac de pe-o zi pe alta, asta am observat eu la M al meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Miha ce bine ca aveti astfel de centre, in Romania nu am auzit sa existe asa ceva.

Storcatorul nostru de fructe este Ufesa Brio Multifruit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ramona ce am mai ras cu boema ta..... initial ma intrebai ce inseamna boema.... apoi mi am amintit ca s niste prajituri!!!! Esti si tu cum am fost eu cu tiramisu!!! Pofta buna! Cand ajung si eu in Romania am s o testez si o ora 12 poftesc si bezea si toate prajiturile de la cofetaria scala din suceava!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Miha ce bine ca aveti astfel de centre, in Romania nu am auzit sa existe asa ceva.

Storcatorul nostru de fructe este Ufesa Brio Multifruit.

Maria (27 nov. 2007) si Matei (27 iunie)


Sincer imi pare rau ca nu exista astfel de centre, dar oamenii sunt mai deschisi in romania si putem face mai multe prietenii acolo cu mame de copii. Si astfel copii au alti copii cu care sa se joace. Aici, englezoaicele sunt mai rezervate!!! Nu se reped din prima la prietenii... Adica ele sa te cunoasca mai intai si apoi sa mearga cu tine la o plimbare. In centru acolo, copii se joaca individual sau cu alti copii.

Mergi la inceput