Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Carmen, eu cred ca e exact culoarea din foto.
Si Filip doarme, dar in brate:D se mai trezeste, mai tzatzeste, se culca la loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Oana, ti-ai luat Manduca pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Dap. Daca de mine e vorba...Am pus si poza pe fb cand a ajuns! Spune-ne cum a reactionat Eva la cadou!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Nu stiam ca ti-ai luat si tu, ziceam de Ireth

N-a ajuns cadoul, astia de la Fan Curier Gr sunt niste melci in calduri. Am sunat la ei si le-am zis sa-l aduca dupa 6.30, daca nu l-au adus toata ziua, la ora asta vine Eva de la dansuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Si ireth si-a luat, raspund eu ca nu stiu pe unde umbla.... sper sa vina azi cadoul totusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Alexia, ce norocoasa esti ca bebe doarme atat de mult! Cand o sa i introduc si eu mancarea, cred ca si ea va dormi intins si n o sa mi vina sa cred ochilor!!!
Sunt curioasa.... de ce bebeii dorm mai bine cand beau LP decat LM? De ce se satura mai bine cu LP? Daca natura ne a inzestrat cu lapte, de ce e mai bun cel praf?

Urez cu intarziere la multe lunite sarbatoritilor zilei:

SARA-IOANA de Ruxiii
MIRUNA-MARIA de Oxidoni
GABRIEL de Roberta84



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Miha, si Eliza doarme 10-5 papa si iar se trezeste 7 iar papa si ultima trezire 9. Dc nu ma insel Alexia ii da si cereale, care probabil i le poti da si tu. eu vreau sa alaptez exclusiv pana la 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

MihaH, eu n-as zice ca e mai bun LP. Dar LM se digera mai repede.

Florina, uite pozitia asta in Manduca http://paxbaby.com/froggy-position/, ai incercat-o?

Oana, a venit cadoul Evei a fost f incantata, mai ales de chitara, dar acum se joaca cu microfonul. Sunt multumita ca nu are melodii prestabilite, asadar am liniste, nu canta la apasare de buton

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Oana, multumim pentru capitol nou!

Mady chiar ca a fost precoce Razvi.

Am fost si noi azi afara! Dar aici sunt 9 grade azi si am incercat pentru prima data o chestie noua: in loc s o pun in car seat si apoi sa l montez in carut (asta ar fi cu fata spre mine), am pus o direct cu fata spre lume!!! I a placut la nebunie si a fost tare cuminte!!!

Am fost si la cantarit. Imi are la 3 luni si 3 saptamani 5,480 kg. Sincer, eu cred ca e cea mai slaba din odisee!!! Mai exista cineva sub aceasta greutate??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Fetelor, eu din pacate nu am mai intrat.Am inceput munca si cand ajung seara acasa vreau sa stau cat mai mult cu bebelina mea.
Am reusit sa citesc din capitolol trecut si am vazut ce bebici nazdravani aveti.Eu pierd f multe din achizitiile fetitei mele, seara stau doar cateva ore cu ea.
Ce pot sa spun este ca stam cam prost cu greutatea la 3 luni si 2 sapt doar 5400( asa ca Imi nu e cea mai slabuta bebelina).Bebelina mea nu intinde manutele spre jucarii, le urmareste daca-i dau jucaria in mana o analizeaza o duce la gura insa cad o pun in fata ei nu o apuca(am citit in cartea lui Capraru ca ar trebui sa intinda mana spre jucarii).Si, desi aveam 3 luni si 2 sapt inca nu se rostogoleste de pe spate pe burta, ci doar uneori de pe burta pe spate.Nu-i place absolut deloc pe burta, face un scandal monstru.Mai sunt bebei care la varsta ei nu se rostogoleau...dr de familie mi a spus ca mai sunt 2 sapt pana la 4 luni si ei fac progrese de la o zi la alta.

Va mai rog, sa ma sfatuiti ce storcator sa mi iau sa separe pulpa de suc.

Imi este f greu ca nu stau cu bebelina mea, sunt tare necajita din acest punct de vedere, dar nu am avut de ales.
Am vazut ca discutati despre caderea parului si mie imi cade ingrozitor de mult, mi-am luat o solutie pe baza de petrol...sa vedem dc ma ajuta.Si mie mi-a venit acum cateva zile si menstra

Mergi la inceput