Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Ramona, felicitari pentru bb2 !

Bumble, nu poti sa vb la tel cu medicul pediatru pana vin rezultatele de la copro ? Multa sanatate lui Víctor !

Btz, bravo pt semi- intzarcare! Eu am noroc ca nu ma trage de ele :) in schimb, daca pronuntzam doar ceva ce seamana cu tzitzi am incurcat-o :)))) ma alearga prin toata casa !

Noi azi am fost in parc si eram cam singuri mai erau vreo doua bunici cu bebelusi mici mici in rest.... nimeni . Era asa contrariat Antonito, a alergat mingea, o pisica, s-a jucat cu niste capace ramase in carut de la borcanele de asta vara... A fost frumos, oricum.



la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Saddie, cum poti spune asa ceva despre tine ?! Esti cea mai buna mama pt printzesa ta ! se mai intampla, chiar nu avem ce face. Ei sunt asa de smuciti acum...

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

V deja a avut 5 scaune azi, ultimele 3 cu sange , cantitativ mici.. Nu a mai facut febra, a mancat f bine, e f vioi..
In mod normal ar fi trebuit sa mergem la medic, dar de hidratat se hidrateaza, nu am un rezultat de la copro si mi-e ca vine ea cu vreun tratament absolut inutil..
In schimb ma ingrijoreaza prezenta sangelui din scaun..

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+

Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc Noni



sanatate multa! Prin cate mai treceti si voi! Sa dea DD sa fie bine

Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Am revenit!!!

RAMONAAAA,oau,felicitari pt sarcina,am citit dimineata imediat cum ai postat dar nu am mai apucat sa scriu.Sarcina usoara si fara stres.

Saddie nu esti proasta cum ai spus,esti cea mai buna mama pt Medeea.Accidente se intampla acum des,ei sunt energici,nu stau locului o clipa si orice se poate intampla.Ma bucur ca nu a fost mai rau.
La ce hotel ati stat in Sibiu?Tare mi-e drag orasul ala,dar si zona.Daca as avea posibilitatea acolo m-as muta fara sa ma uit inapoi,atat e de frumos.Iar de Sibiel,nici nu mai am cuvinte:splendid.
Iti dau PM.Mc de reteta

Paula m-am intalnit cu Crissy dar o las pe ea sa va scrie impresiile de la Buc.
Bea s-a facut o frumusete,ultima oara cand am vazut-o avea cam 1,8 kg,acum e mare,are niste ochi albastri asa faini .Si ce desteapta e,mi-a facut PA,mi-a trimis bezele ,e o scumpa.
Iar Paul,gogutul meu,dormea,asa ca ciu-ciu a vazut gagica.

Bambo a fost ceva de scurta durata,nu stiu daca am stat 15 min in total cu Crissy,ea era grabita,eu eram infrigurata,Paul ma urlase vreo 15 min pana a adormit.Scuze ca nu te-am anuntat

Palomina multumesc,sper sa reusesc sa-l intarc.E greu,decizia a fost luata brusc deoarece nu mai rezistam la atata tras de tricou,la refuzat mancarea,la trezirile lui nocturne,mi-e dor sa-l alaptez,si lui ii e dor,dar acum trecem la o alta etapa.
Nu stiu ce sa te sfatuiesc pe tine,cred ca mai tarziu iti va fi si mai greu sa-l intarci,Antonio creste si va constientiza si mai mult titi,o va adora,iar despartirea va fi dureroasa tare.Are sora mea o prietena buna,fiu-so sugea mereu din 30 in 30 min,fie zi,fie noapte,se chinuia groaznic sa-l intarce,nu reusea,nu dormeau deloc bine,abia la 2,4 ani a reusit.Acum e sefa
Mult succes!!!

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Bumble aoleu,sange in scaun?Parerea mea este ca trb sa vb cu medicul,stiu ca nu e de bine sa fie sange,poate e o ruptura anala,nu stiu ce sa iti zic,Va doresc multa sanatate.Asteptam vesti bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ramo, felicitari pt sarcina!!! Ma bucur!

Bumblebee, pupam pe V. Al meu V a avut scaune cu sange cand avea 3 luni, erau moi, inspre diaree. Si cica era fisura anala, desi dr se tot mira cum a facut-o, ca nu se chinuia sa faca kk. Sper sa treaca repede.

Noi cu somnul varza rau, aseara la 8 juma ne-am pus in pat, ca de obicei, si mi-a luat 2 ore sa il adorm. Desi era treaz de 7 ore, abia aproape de 11 a adormit. Dar la 1 juma s-a trezit si a stat treaz pana la 4 juma. Nici nu are rost sa va mai zic ce stare am, fizic si psihic.

Acum is la masaj, ca altfel nu reuseam nici sa va scriu. Va pup cu drag!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Tu Cristina iti admir rezistenta...Eu in locul tau de mult eram pe campii...O singura noapte am avut asa si a doua zi am zacut toata ziulica...Nu stiu de unde ai putere sa mai rezisti...Ori o fi de la masaje...te revigoreaza?...Daca e asa du-te mai des la masaje ca nu poti rezista de atata timp cu nopti nedormite

Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cristina, imi pare tare rau. Dar Vladut cum e ziua? Nu e obosit? Dimineata doarme mult? El isi face somnul necesar? Nici nu pot sa ma gandesc in ce stare esti, tb descoperita neaparat cauza pt care nu doarme Vlad. Somnul e esential in dezvoltarea lor. Daca reusesc eu sa ajung mai repede la dr aia din Cluj, iti cedez tie programarea din 22 decembrie, dar tot e tarziu...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

Poze mare-partea aII a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

No tu fetelor, am fost la inscriptionat de body. Am pus o poza cu ea si langa, textul "Voi avea o surioara sau un fratior!" Degeaba mi-am stors creierasii cu un alt text, pana la urma am zis sa fiu scurta si la obiect.
De 10 minute, am dezbracat-o pe Raisa, dar am lasat-o in body-ul cu pricina si am trimis-o in baie la tati, care era deja in vana, o astepta. Va dati seama cat de mult s-a bucurat, a iesit din vana, tot o apa ii i baie, dar nu-i nimik, stergem, acum ii canta Raisei si o spala.
Vineri cand o duc pe Raisa la mami, repetam faza cu body-ul.
A, azi a primit cica Raisa o masina.....doar ne trebuie daca ne inmultim, nu?
Dar imi mai trebuie un scaun, de data asta cu isofix.....recomandari?

PS Va multumesc fiecareia in parte pentru urari....daca sarcina asta o sa fie ca prima....nicio problema, daca nu imi crestea burta, nu stiam ca sunt insarcinata.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

paula, michelle, btz
bumblebee sanatate puiului, sper sa fie bine.
Ramofelicitari mamancito, esti curajoasa. eu una nu ma mai bag la bebe2, nu-mi mai trebuie desi sotul ma baraie la cap ca mai vrea macar unu
cripro, ne luam de mana ca si tudor face la fel, nu mai doarme noaptea, e jale cu el, uneori imi vine sa plang, dar asta e, mergem mai departe, or creste ei si poate o sa doarma intr-o buna noapte!

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei

Poze Tudor

Mergi la inceput