Who´s afraid of Mary Moppins? (6)

Who´s afraid of Mary Moppins? (6) | Autor: Tanti Zavaidoc

Link direct la acest mesaj

...or Virginia Woolf, for that matter.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

mie-mi place marry poppins. e iubita vietii mele si prima carte care am citito candam invatat sa citsc a fost mari popins deschide usa si imi placea cum punea ea bacanu politistu si alti intervenienti in educarea copiilor la punct.
(si pippi sosetica imi place - e mai de-a noastra )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

io-te, aparui io, disparu' lumea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

deja s-a mutat sediul

am alergie la pestele oceanic/marin. si n-am chef sa arat ca avand pojar. o sa gust putin din bucatia aia.

pe marry poppyns am vazut-o prima oara la 6 ani, in epoca cand frecventam gradinita. si acum o vad in fata ochilor cu umbrela ei alba-crem si palarie mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

vivi pentru echipamentul de Charleston bagi o rochita stil maieu din lamé si-o bentita de frunte á la Marian Nistor (Savoy) si ai rezolvat Nu uita siragul de perle pana sub buric...



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Cred ca trebuia sa scriu Marioara Moppins, ca sa fie mai evident Ca vad ca o dati in referinte culturale...

Am terminat de vazut Trilogia Culorilor...
Ce sa zic, multumesc JuliaSM. Inca rumeg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Mareana Moppins.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc



Am terminat de vazut Trilogia Culorilor...
Ce sa zic, multumesc JuliaSM. Inca rumeg...


My pleasure.

p.s. Si mie-mi place de fairy Moppins, tare mi-ar placea una,numai a mea, cu bagheta in forma de mop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Kari, am improvizat la greu pentru costumul acela. Urechi isi face ea si mustati la fel . E maestra la desenat, pigalit, din astea...daca era mai maresigur isi facea si haine .
Pastrav somonizat exista, am cumparat noi aici in Suedia si am papat, e delicios. Iar somonul e peste de rau stiu eu...il papa ursii in SUA, aia grizli :). Ca de aia s-a putut corci cu pastravul.

Multzam de urare, o saptamana faina si tie!

corap sa-ti traiasca baiatul!

Pippi de delicioasa! Marry la fel dar a trecut atata vreme de cand am vazut-o ca abia de mi-o amintesc.

Mai trec eu, abia am terminat laboratorul, ma apuc de scris. Va pricepeti la statistica? Am de facut niste calcule de ma apuca durerea de cap numai vand ma gandesc...sunt de statistica, apoi de facut grafice...nasoale...ma'c sa ma cufund in ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Soarta noastra fuse trista asta data./Mica mea ostire fuge sfaramata.

vad ca ne-am imputinat, asa ca probabil o sa inchidem curand pravalia.

Pe lista mea de taskuri sunt multe chestiuni scholastice in urmatoarele 3 saptamani, dupa care am programata o cleaning-session (va trebui sa renunt la amintirile de pe geamuri si sa accept ca ele trebuie sa fie macar partial transparente).

Si acum, pentru impatimitele cititului, va rog doua recomandari: carte scrisa in engleza inainte de 1950 (care sa si merite citita) si una contemporana. Astept provincia via Lehliu-sat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Tanti Z, asteptare eficienta, nu de la Lehliu.

am depasit asteptarile, alea interioare si nestiute de nimeni. cred ca am gatit ptr o saptamana

nu se va inmchide nici o pravalie, probabil ca, acuma gasca butoneaza la aragaz, sau presteaza ceva in celelalte incaperi.

mylady intreba de branzeturi ceva mai inapoi. poti sa incerci sa faci pasta de branza, cu nuca, sau cu migdale, sau cu boia, sau cu usturoi -asta miroase in gura la musafiri, da-i bun rau-

ma bucur ca m-a nascut mama cu hard-discul gol. si ca ai mei au fost destul de intelepti sa-l umple cu lucruri utile si folositoare. acum lucrez la perfectionare hardului, constienta fiind ca no sa fiu niciodata perfecta. ah, si nici nu vreau.

Mergi la inceput