Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada nu stiu nimic de pisuc, am vazut ca era totusi activa pe wall-ul ei de facebook, presupun ca are treaba ca si ea lucra de acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Sa-ti traisca finii , catank!
cozonac ne-ai adus si noua de la botez?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Multumesc tare mult! Multumesc tuturor mamicilor care mi-ati urat numai de bine, inainte de plecare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, delia, acum nu mai vomita, dar a mai avut 3 scaune . Si vineri/sambata/duminica a avut scaune mai moi dar nu asa. Dimineata la 10-15 min dupa micul-dejun a baut un pahar cu apa si apoi a vomitat tot
I-am dat metroclopramid si in jum de ora l-a luat somnul, doarme de 40 de min pe canapea...Pare sa-i fi crescut putin temp, dar sigur nu este febra. Sa-l tin separat de Cata? poate lua si ea de la el?

acum o tin pe Cata in bucatarie sa nu-l trezeasca.


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Offffffffff Mada, ..sanatate multa! Nu stiu ce sa-ti spun, sunt depasita de situatie..... Doamne ajuta sa nu fie nimic grav.
Am vazut foto, arati superb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

delia sigur k te inteleg! iubesc sa fiu mama dar pana la urma simt nevoia sa fiu conectata la lume, nu vreau sa simt ca anii petrecuti departe la facultate sunt aruncati sub pres plus ca noi chiar vrem 2 copii, asta ar insemna sa stau 4 ani fara activitate si nu pot, nu ma simt bine, nici utila asa ca m am apucat de niste proiecte mai vechi, norocul meu e ca pot lucra foarte bine de acasa si nici nu sutn constransa de timp, asa ca e exact de ce aveam nevoie. pe de alta parte, in situatia noastra, daca ar fi fost sa aleg intre luca si bebe e clar ca nici nu ma gandeam de doua ori, drept dovada ca mai vreau sa incerc sa ii fac o surioara lui luca

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


Sunt in asentimentul tau. Te inteleg perfect. Asa procedez si eu...lucrez acasa cind si daca pot....dar imi doresc. Vad ca pina acum m-am descurcat, Ioana ma lasa
si succes, mult spor!!!la ambele proiecte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Hello hello

Mada- sper ca nu te superi ca nu am fost pe faza. Nu stiu pe ce lume traiesc ca nu dorm de joi. Azi noapte fiimea a stat mai mult la mine si la tacsu in brate nu poate respira si gata si cred ca o derenjeaza si un dintzoc. Tb sa imi revin. De azi dim umblu prin oras sa caut colargol..am gasit pana la urma
Cum mai e cristinelu? Of micul de el. Eu zic sa urmezi sfaturile doctoritei si sa nu-i dai sa manance nimic pana nu il vede

Strumph- ce am ras...ai putea sa zici ca sunt si beata la ce stare am. Cu prima oacazie sunt la londra ca imi doresc ffff mult si sa nu crezi ca te sar....tb sa vin la tine la un expreso lasa ceaiul cu ce incepi azi diversificarea piscoatei?

Ailed- la multe lunite []. Fetele noastre sunt nascute in aceeasi zi

Yasmi- ma intrebai pe ce culori mergem la casa. E am eliminat de tot wenge si am ales culori deschise..bej,maro,. O singura baie de sus am facut-o negru sidefat-mat...si aici o sa merg pe un disign mai antichizat asa...cu oglinda aurie cu borduri mari etc. Eu insa nu ma pot gandi la altceva decat la bucatarir inca nu am hotarat nimic
Ce nazdravan e luchi lasa ca asa e frumos! Ai baiat mare

Ally- of mami ce era sa o patiti mare atentie la tot ce poate atunge micul duracell.puneti totu sus...cat mai sus

Va poftesc la o felie de tot ca azi fiicamea face 7 luni


Ioana,multumim de urari

Ma duc sa-mi fac programare la coafor



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Am uitat sa va intreb ceva: nu am iesit din casa de joi cu teea
As vrea azi sa o scot desi sunt 3 grade. Tot are muci si azi dim a si stranutat

Ce ma sfatuiti? Asa 15 min merge?



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, fetelor

De o ora ma chinui sa ma loghez ca tot imi pica netu si pe cand am reusit s-a trezit strumful.Ieri n-am reusit sa intru ca am stat cu tati care e mai tot timpul plecat, a venit sambata dimineata si a plecat iar azi dimineata si mai vine doar joi acasa, asa ca suntem doar noi doi, eu si Alex, mai mult.
Incerc sa pun poze recente cu Alex, sper sa reusesc in timp util, ca sunt pe telefon si imi prind urechile cu aplicatia Picasa care mi-a descarcat-o tati azi dimineata(mi-a luat smartphone ca sa nu ma mai plang atata ca eu nu mai am timp sa intru pe forum si pe nimic), da e greu cu tehnologia
Madutza, sanatate puiului!!


fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Canatk-sa va traiasca finutii si sa fie sanatosi si cuminti

Scrish- bv pt distractie si casuta de la munte! Te intrebam si in cap trecut daca ai schimbat tetinele la biberoane? Ce nr folosisti acum? Noi tot la niv2 suntem si niv 3 pt lapte cu ceeale.

Ailed- a facut teea kk de 2 ori deja dupa masa de pranz de ieri,cea cu mazare. Totul a fost ok, nu a fost balonata
Azi am papat banana cu branza
Cm e andra la fundic?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Happi- cat iti seamana Maria! Este fff frumusica



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

catank

alexinascuze, nu am vazut in cap trecut! nu le am schimbat inca, tot la nr2 suntem si noi, dar pentru cereale am luat tetina in forma de Y, e speciala pt cereale, sucuri sau lichide mai groase ca si consistenta pentru cine da. ne e ft bine cu ea!

Mergi la inceput