Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dim. si de la noi
-si eu ma gandesc-ai mei tusesc de 1 sapt,acum 1-2 ori in timpul zilei,dar dim.ii aud in patuturi mai des.cand trece de tot tusea asta?presupun ca nu trece asa deodata,nu?
-ieri am apucat sa scriu comentarii sub poze, si am acoperit decat jumate.sa va spun ce-am facut-inttr-o zi am luat la rand albumele si am scris comentarii in ordine,pana la 1/2-3/4.cand m-am oprit, nici ca am reluat in alta zi-deci fara suparare,o parte din voi nu aveti nici un semn de la mine, dar pozele sunt vazute,admirate numai ca ..timpul ma omoara! acum, cand sunt casnica, dar cand voi merge la servici cum va fi?intr-o continua alergatura cred..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Greu va mai prinde omu din urma, ... citesc de aseara si abia acum am ajuns la final

Ziua buna mamici!


hapynesstoata lumea se petrece, eu de ce nu as fi facut-o?. In weekend am botezat 2 copii
Am petrecut grozav, 3 zile si 3 nopti.
Poze am doar cu noi trei facute pe ''ici colo''...dar astept si eu de la finutu poze frumoase. Cum intru in posesia lor, le voi atasa.

Ioana s-a comportat exemplar, a dormit tun. (la moldova cind am fost am zis ca a fos intimplare, dar acum mi s-a cofirmat din nou faptul, ca patutul(tarcul) de la chicco ptr noi este f bun)
Cu caldura am avut mari probleme, aveau la casa centrala pe lemne si puteai sta la pielea goala 28 de grade era racoare ptr ei... ei, eu am inchis si caloriferul si geamul deschis ca faceam sauna si alta nu. A fost mai greu in prima zi, dar apoi am stiut ce am de facut.

Hai ca scriu de o ora si nu mai apuc...pina una alta va salut si revin ...Sa trezit I si vreau sa iesim afara...

Pupi ptr toate mamicile

p.s. roxy..sunt cu cititul la zi dar de tine nu am dat, unde esti?
Aaaaaaaa si miki, legat de borcanele, ...pe fundul vasului e de preferat sa folosesti un prosopel de bucatarie, ...eu le acopar cu apa, cam 3 cm peste, le fierb in functie de produsul aflat in borcanele... si le las la racit acolo...
In cazul tau nu stiu ce sa-ti spun, nu am facut niciodata para cruda, dar oricum, ar trebuie sa le fierbi cam 20 de min la foc mic, altfel cred ca risti ....ma gindesc ca ar fermenta...habar nu am, imi dau cu parerea. Eu am facut fruct cu apa...fierte maxim 10 min....pasate nu am incercat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Sa-ti traisca finii , catank!
cozonac ne-ai adus si noua de la botez?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

catank deci acoperi borcanasele in intregime ? si capacele inteleg ca se afla in apa, nu ? si oala in care sunt ele intr-o alta oala cu apa pe foc ? sau la cuptor ?
ca am citit din ambele variante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

delia sigur k te inteleg! iubesc sa fiu mama dar pana la urma simt nevoia sa fiu conectata la lume, nu vreau sa simt ca anii petrecuti departe la facultate sunt aruncati sub pres plus ca noi chiar vrem 2 copii, asta ar insemna sa stau 4 ani fara activitate si nu pot, nu ma simt bine, nici utila asa ca m am apucat de niste proiecte mai vechi, norocul meu e ca pot lucra foarte bine de acasa si nici nu sutn constransa de timp, asa ca e exact de ce aveam nevoie. pe de alta parte, in situatia noastra, daca ar fi fost sa aleg intre luca si bebe e clar ca nici nu ma gandeam de doua ori, drept dovada ca mai vreau sa incerc sa ii fac o surioara lui luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, delia, acum nu mai vomita, dar a mai avut 3 scaune . Si vineri/sambata/duminica a avut scaune mai moi dar nu asa. Dimineata la 10-15 min dupa micul-dejun a baut un pahar cu apa si apoi a vomitat tot
I-am dat metroclopramid si in jum de ora l-a luat somnul, doarme de 40 de min pe canapea...Pare sa-i fi crescut putin temp, dar sigur nu este febra. Sa-l tin separat de Cata? poate lua si ea de la el?

acum o tin pe Cata in bucatarie sa nu-l trezeasca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, delia, acum nu mai vomita, dar a mai avut 3 scaune . Si vineri/sambata/duminica a avut scaune mai moi dar nu asa. Dimineata la 10-15 min dupa micul-dejun a baut un pahar cu apa si apoi a vomitat tot
I-am dat metroclopramid si in jum de ora l-a luat somnul, doarme de 40 de min pe canapea...Pare sa-i fi crescut putin temp, dar sigur nu este febra. Sa-l tin separat de Cata? poate lua si ea de la el?

acum o tin pe Cata in bucatarie sa nu-l trezeasca.


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


daca e enteroviroza poate lua..desi uite ca vlad a avut o forma urata de viroza digesitva si andra n-a luat..la el la gradi cand s-a declansa t la el s-a declansat cam la jumate din grupa lui, cu aceleasi simptome ..doctorii mie mi-au spus sa avem grija sa nu stea chiar bot in bot, sa nu foloseasca aceleasi instrumente de papa, sa nu intre in contact cu olita lui..prin mainile noastre sau ale lui vlad ..adica spalat bine pe maini si noi si el..
la mine a fost greu, aproape imposbil sa-i tin separat, s-au jucat impreuna, s-au mai si pupat..dar am avut noroc ca n-a luat nimik andra..
mai bine ii recoltezi din kk si ii duci la analize, sa stii o treaba..trebuie 2 recipiente, unul cu gel altul fara..cel fara gel se pastreaza la frigider dupa ce recoltezi si pana ajungi cu el la laborator..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

scrish, ma bucur ca ai revenit, si ma bucur ca ai posibilitatea sa lucrezi de acasa. Mi-ar placea si mie sa pot face ceva de acasa
de pisuc sti ceva?

fetele, pe langa supararile astea, ma tot tin sa fac poze la gradina si nu am reusit...gradina mea verde este acum in culori de vrede, rosu, portocaliu si galben

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

MADA sanatate multa lui cristi
offfffff
ce ti-e si cu gradinitele astea
nu inteleg frate cum pot face atatea minuni
offfffffffff
de aia mi-e frica si mie sa o trimit pe antonia
de aia o voi trimite abia la anul
cand va mai creste si ea si petra
ca nu se mai poate
cand aud atatea ma inspaimanta
nu inteleg de ce copii bolnavi mai sunt primiti
ca sa dea si celor sanatosi????
offffffffffff


eu azi sunt fericita
ca o fata
cu ajutorul careia am ajuns la marinescu
si care se chinuia de 10 ani sa aibe un bebe
a nascut azi noapte un baiat
mare frumos si sanatos
SLAVA DOMNULUI
nu si-au pierdut un minut credinta
of si cat de greu eeeeeeeeeeeee


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

catank deci acoperi borcanasele in intregime ? si capacele inteleg ca se afla in apa, nu ? si oala in care sunt ele intr-o alta oala cu apa pe foc ? sau la cuptor ?
ca am citit din ambele variante

mami de 2 prichindei


Da miki, si vasul direct pe foc eu asa fac

Mergi la inceput