Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (77)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

ailed - multu! o sa incerc si eu puiul asa um zici tucat despre intamplarea pe care ai povestit-o...super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia ce super povbeste
ahahahahhahaha
mie ultima data cand m-am vopsit si facut la salon sotul zice ooooooooooo parca esti cami pe care am cunoscut-o in camin
ahahahahah
ma intinerea nuanta
si aratam la fel ca acum n ani
ahahahhahaha
da mereu o scvhimbare e bine venita zic eu
mie imi place culoarea yasmi
ioana astept sa-mi zici ca ai facut performante cu postul
chiar daca doar miercurea si vinerea
pt toate exiosta un inceput

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Cami apropo de post,da-mi idei de papa dimineata..la mine asta este cea mai mare problema..Margarina nu o suport deloc..legume simple nu imi tin de foame..fara halva caci este prea dulce..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

s-a culcat pitica si eu am afumat o oala... am pus-o pe foc si tocam legume cu gandurile mele

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Cami apropo de post,da-mi idei de papa dimineata..la mine asta este cea mai mare problema..Margarina nu o suport deloc..legume simple nu imi tin de foame..fara halva caci este prea dulce..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!



paine cu gem , painica cu miere, fiertura de ovaz cu nuci, dovleac copt cu nuci, mere coapte,

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

vreti sa va fac pofta de post? http://www.crestinortodox.ro/retete-post/

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

Nu am timp nici azi sa stau pe forum, ma scuzati ca o sa fiu iar telegrafica si nu scriu la fiecare in parte , dar am o dispozitie de toata frumusetea

Va multumim de raspunsurile la intrebarile mele de ieri si de gandurile de sanatate V-am citit dar pur si simplu nu am apucat sa stau deloc la laptop, mi-a plans ieri non stop, da cu lacrimi nu asa... ba plangea , ba sranuta, ba se enerva si se frustra ca nu poate sa se aburce ea mai tare la patut sau pe la canapea , ar vrea in picioare si nu poate inca si se enerveaza si frustreaza, ehh asta e de acum pana o merge si atunci cu ochii ca pe butelie ca imediat isi iau bufnituri, acum 5 min nu stiu cum a reusit si a dat iar cu capul de bara de la patut si si-a tras o dunga pe frunte si i-am pus gel de arnica si apoi voia ea tubul si i l-am dat si acum are treaba sa se joace cu el si sa il analizeze, de cum o pun in patut nu o mai intereseaza joaca cu jucariile, hop fuga la bara de l apatut sa se aburce vad ca azi nu mai e asa maraita si nici nu mai stranuta si nici muci nu mai are, dar nu zic hop pana nu sar gardu nu ? s-a trezit oricum intr-o dispozitie mai buna , i-am facut acum niste oscillo si am sa i-l dau desi de cand s-a trezit a stranutat de vreo 3 ori maxim, pe cand ieri stranuta la fiecare 2 min sper sa mergem spre bine si sa ne treacam aseara avea muci aposi ii curgeau in gura , adica nu muci, mai mult apa si ochii sticlosi si rosii, imi era asa mila de ea saracuta, dar vad ca peste noapte si-a mai revenit...e cu chef de bantzuiala si catarat pe bara de la patut , pana da iar cu capul si se pune pe urlat Ieri am fost afara, cu risul sa o imbolnavesc si mai tare tot am iesit pana la supermarket ca aveam nevoie neaparat de cumparat unele chestii... a fost ok, nu era asa rau cum imi imaginasem eu de ce vazusem pe geam, era ceata dar nu foarte deasa si nici nu curgea rau, adica nu simtema picaturi, dar era umed...si nu foarte frigoricum ma gandeam ca totusi, ce am sa fac daca aici vremea va fi zilnic asa, nu o mai scot deloc, stau numai in casa... ca doar traiesc in UK , o insula si mereu umed oricum, ma tot gandesc pozitiv, las ca are muci , ca e putin racita, isi face imunitate , nu ?

Maine dimi la 9 am programare la dentist sa vedem ce rezolv , aici un an dupa ce nasti toate tratamentele stomatologice sunt gratis si poti sa iti faci ce vrei, pui si dinti, repari tot ce ai stricat... eu ma duc de nevoie ca mi s-a facut o garura intre 2 masele si cred ca e infectie ceva ca simt cum mi-e amortit juma de cap ... si Nick zice ca si dupa ce imi face astea 2 masele sa ma duc sa imi faca si restul ce mai am ca nu mai e mult pana face anul piscoata si macar sa profit de gratuitate ca nu aveti idee cat e de scump daca mergi la dentist aici dupa sau la privatnuma ca sa iti scoata o masea cred ca e pe putin 100 lire... sa nu mai spun de curatat o carie si pus plomba, cateva sute buneeee de lire


Ma duc sa mananc si apoi am de facut putina curatenie si calcat camasi ca deh, manajera s-a rupt undeva facand treaba vineri, si acum ma doare rau spatele de la dat cu aspiratorul si mopul, si nu o spun sa ma alint, chiar ma doare rau

Multa sanatate puitilor bolnaviori si sa treaca repede asa cum i-a trecut piscoatei

Va pup si o zi frumoasa

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Sanatate Strumph!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello mamici!

am terminat si noi cu fructele, luca a adormit deja asa k la noi e liniste si pace am intrat pe picasa, prima oara dupa destul de mult timp, si wow ce poze frumoase am vazut

simo esti senzationala, arati super super si ai niste baieti mai mare mandria

happy doamne ce-a crescut maria!!! e fantastic de frumoasa si ca si andrei, are asa o blandete in ochi ai doi copii superbi

yasmi super haioase pozele cu lucas si el ce mare a crescut!!!iar pozele cu ei doi in cadita sunt super tari!! imi place mult culoarea pe care ti-ai facut-o, e fix satenul asta frumos care se poarta acum! imi place mai mult decat poza care e acolo cu parul blond

ally minunate pozele cu eddy (sau duracell, cum preferi) sunteti foarte foarte haiosi!

catank ai o fata de revista nu alta!!! e superba, nici n am ce sa spun mai mult

roxy acum am vazut si eu pozele cu gimnasta ta ce mare si frumoasa e!! are o fatzuca asa prietenoasa imi place noua culoare dar si eu sunt in asentimentul lui yasmi, parca te prindea mai bine cealalta, te facea mai "pustoaica"

mada wow, cand am ajuns la pozele tale nu mi-a venit sa cred imi place mult cum iti sta, culoarea e foarte frumoasa iar tunsoarea iti da un aer asa de lady, glam cred ca e super comod sa ai parul asa scurt!! doar eu ma incapatanez aiurea sa nu ma tund inca

miki ce-mi place de andra si de vlad vlad are asa o privire de pus pe sotii de mor nu alta, k parca imi vine si mie sa ma pun cot la cot cu el iar andra e asa dulce si frumoasa

am scirs un roman aici fug sa imi fac micul dejun (la ora asta) si revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris vmultumesc! vaii ce rusine imi este!!!! am tot intrebat de tine, m-am bucurat cand ai scris si ai revenit si stiam acum ca am uitat ceva...sa te saLUT!!! si sa iti spun ca ma bucur ca ai revenit!! poze noi ne pui???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput