Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (77)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cu o mana am dat fructele la junior..cu alta am pus papa la foc....acum dau cu mopul si va scriu/citesc si la bubu i-am dat pufuleti sa stea in scaun ca e ud pe jos ....e innebunit dupa ei si acum fug sa intind hainele


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

vaiiiiiii.. trebuie sa schimb neaparat in seara asta nivelul la patut ca s-a aburcat pe varfuri, a putut sa se ridice si mai mult, nu numai sa stea in genunchi agatata cu manutele de bara de sus de la patut, a stat sprijinita de bara pe picioarele ei si deodata ii aud gherutele pe calorifer si e destul de departe patutul, cum am sa o gasesc eu pe jos si am sa o culeg... aoleo, trebuie sa stau numai cu ochii pe ea, nu o mai pot lasa in patut si eu sa plec jos la bucatarie , ori o car cu mine ori plec numa cand doarme oricum in seara asta trebuie sa rezolvam problema patutului, neaparata ca poate intr-o dimi o gasesc cu perna pe covor

ma bucur ca nu se mai maraie , deloc de cand s-a trezitm slava Domnului ca ieri mi-a scos par alb cat s-a marait si plans e chiar bine dispusa, se aburca la patut, mai ia un fund de loc, mai se joaca cu jucariile cand oboseste sa stea agatata de bara ca maimuta... asa imi place, ieri imi era dor de chiuitoarea mea , fetita mea buna si jucausa, ieri nu ii convenea nimic

Delia multumesc mi-a placut faza cu "bagat-ti mintile in cap ca pe spun nevestei" eu nu te vad blonda, dar tu stii mai bine, un saten deschis maxim , roscat, castaniu ceva, dar nu blond blond just my opinion

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cris, puuuuuup!
Yasmy si eu am tocanitza pe foc, rufe in masina si ma pregatesc sa dau cu mopul, bb se joaca in patutz...mult a dormit
Strumph, nu blonda-blonda.....in nici un caz!ca am pigmentul prea puternic.. ca roxy nu ies....

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

pauza putin ca incerc sa fac cap nou

puuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

CAPITOL NOU
Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Azi dimi la 3 Maria mea se trezise si dupa e a studiat ea problema, s- a intins printre zabrelele de la patut si mi- a sterpelit ochelarii de pe noptiera.
Si stau eu ce stau si eram convinsa ca a adormit. Cand ma uit la ea, avea o groaza de treaba, ii strangea si- i deschidea.
Si ca sa recapitulez, dupa o noapte de cosmar cu 8 treziri si plansete, dimineata am descoperit dintzocul care a chinuit buburuza mica.
Asadar, avem si noi un intzoc, stanga jos.

Ma bag si u la somn ca m- a durut capul toata ziua de la nedormit.

Yasmi, azi i- am dat legume plus carnita de pui. Chiar vb cu mama ca o sa incep sa- i gatesc normal, doar ca fara sare. Adica supica si felul 2 ca noi inca nu am trecut. Am luat- o asa cu pasi inceti si siguri.


Mergi la inceput