Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(104)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Gabriela..poate e de vina vremea asta

Ziki..nu era mesaj subtil,era mesaj pe fata,oricum vineri seara m-am certat cu ei,adica le-am tinut moala promisa de vreo 6 ani.

Am fost la scoala,pe urma in billa la cumparaturi. vai steaua mea,cu carut,carucior,plase,copii urland de foame/somn/sete..ei stiu de ce.
le-am dat sa pape,acu am pus mancarea l-a foc,am tras un aspirator dupa,ma apuc de lectii si pe urma de dat cu mopul.

Nasoala vreme,ma dor oasele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Gabriela da, eu zic ca e vremea asta inchisa, eu-s dependenta de lumina!!

mazare uscata eu zic ca merge acum, am vazut borcanele cu mazare si curcan parca scrie 6 luni, nu stiu...trebuie testat cate putin pe fiecare copil; e f sanatoasa si are multe fibre.

dinti da, dor mult afurisitii si dupa ce au pocnit gingia.

Am scos asta din cuptor si o astept pe mama!!

Ma gandeam..in timp ce aspiram, ma imbracam, ma pieptanam (funda rosie imi puneam)..oare asa va simti si fiica mea peste ani? Ce bine ca vine mamma!! sau....oare voi putea sa fac performanta asta s-o fac s ase simta cum ma simt eu acum??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lori, arata super bun
io la ce cuptor sa coc
maine cred, nu stiu, o sa le fac niste dovlecei umpluti
am niste carne de vitel, o fierb inainte, o amestec cu legume si pac pac



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ca uitai
mazare le am dat din aia congelata
dinti Robi are 4, Razvi are 2 si parca nu mai baleste asa de tare, oricum nu mai suporta nik la gat, gen bavetica
olite avem si noi, dar pe post de mobilier
nush ce nu le place la ele, sunt unele simple luate din cora,dar si in joaca daca i pun pe ele ii apuca urlatul
la o adik o sa iau si un reductor pt wc si o sa ii incerc si asa
sa vedem cum le place

as mai bea o cafea, mai face cineva???

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Lori,de multe ori ma intreb si eu asta. Voi reusi performanta asta? Sa se bucure atat de tare cand ma vede, cand vine acasa sau cand merg eu in vizita? Ma straduiesc oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Am citit din urma, dar n-am acum disponibilitatea sa raspund cuiva (nici nu as avea ceva de zis demn de luat in seama) . Dar ceva tot vreau sa ii zic lui Ziki -eu cred, din experienta mea, ca i-ar trebui TV bonei. Nu toata lumea e anti-TV. Cand Felix doarme, ea se poate plictisi rau. E ca la orice loc de munca, daca te deprima ceva, poti alege sa pleci. Si mai consider ca o bona, daca e responsabila si dedicata, se poate ocupa de copil si cu TV cu tot, iar daca nu are chef, nici fara nu se va ocupa, va gasi alte portite "de scapare". E doar un sfat, nu da cu rosii!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

eu sper sa reusesc sa fac altfel lucrurile, a. i. sa se bucure cand ma vede. Eu cand vine mama sunt stresata. Am niste traume din copilarie... si tot zic ca tre ajung sa le discut cu un psi. Cel mai tare am suferit ca mama nu imi lua nici o data aprarea in fata lui fratelo, care e cu 4 ani mai mare. Vroiam sa fug de acasa din cauza asta. Trebuia sa astept sa se faca seara sa vina tata acasa ca sa am si eu cui ma plange. Hai ca ma apuca jalea si mai tare.
ziki, mai mergi la psi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

ziki ti-am dat si eu un pm. sa nu te superi pe mine
nu e nevoie sa-mi raspunzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Darius doarmen, are aproape 3 ore. Saracutzul nu prea a dormit azinoapte.


bebelu si eu zic la fel, nu mai aprindeti lumina si nu va mai jucati cu ea. doar culcati-o la loc, leganit-o sau ce ii faceti voi de obicei ca sa doarma

carmen,si la noi a fost cu fire care se absorb dar doctor a preferat sa le scoata, nu stiu ce explicatii mi-a dat ea pe-acolo ca e mai bine asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

azi toata ziua mi-am petrecut-o facand poze la greu la hainute. nici nu stiu cu cat sa le dau,sa vad mai ma uit pe net.
mi-am oprit cateva care imi erau mai dragi asa cum a zis aditza

Mergi la inceput