Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata

Cafeluta am baut-o de mult, acum am venit sa vad daca gasesc vreo praji ceva, ca nu imi ajung kilele care le am, mai imi trebuie

O sa fiu scurta ca ma grabesc sa pun mandra la nani ca se maraie pe jos, o aud certandu-se cu daddy, eu am fugit sus un pic sa intru pe forum

Happiness, harnicuta mai esti si tare devreme te mai trezesti Am citit ce ai scris si in urma cu 2 capitole m uitat sa si multumesc Acum piscoata e in pauza de joi nu i-am mai dat nimic si pana luni nu pupa nimic altceva in afara de lapte si schema de diversificare am gasit de la cineva prin cunostinte si sper sa mearga bine Pupici la cataratoarea mica si lui Andreiut care e fascinat de tramvaie si autobuze, Adela sora mii e fascinata de avioane de cand a fost la Londra si mereu o intreaba pe mami cand mai merge cu avionul

Alexina hai ca bei un redbull si iti intri in ritm pentru club cat despre muci, sper sa treaca si sa nu mai faceti nopti albe

Ailed ce nu a fost in regula cu puiul ? eu am balotat o gramada de salata aseara cu garlic bread si ghici cine avea cu un kil mai mult dimineata pe cantar ?

Ma duc sa iau mofturoasa sa o pun la nani sa se odihneasca pentru ca azi avem de iesit, dupa pranz iesim in oras, la Lord Mayors Show , la artificii la ora 5 pe Tamisa si maine dimineata la 11 mergem sa o vedem pe Regina pentru ca maine iese in public sa depuna coroane de flori la un monument cu ocazia Rememberance Day, in memoria eroilor cazuti in WWI si WWII , parca asa, nu sunt sigura, daca m-ar auzi Nick ca nu le stiu , ar veni cu facaletul dupa mine, el mare pasionat de istorie ca o mananca pe paine, eu mai putin, stie el mai multa istoria Romaniei decat mine cand a venit prima data in Ro mi-a cerut sa il duc la Muzeul Militar si restul muzeelor din Bucuresti,si atunci am fost si eu prima data la muzee in Bucuresti

Va pup, sper sa mai apuc sa scriu ceva zilele astea, adica azi si maine, daca nu stiti unde ma gasiti, pe Whitehall maine la intalnirea cu REgina, sper sa apuc sa ii fac cateva poze, sau sa ma vada soacra la TV ca tot se da in direct ceremonia pe toate posturile, deci fiti cu ochii pe BBC, o sa va fac din mana glumesc, nu-s eu genul sa ma vad pe sticla, daca vad vreo camera ca se indreapta spre mine ma intorc cu spatele ca mi-e frica sa nu sparg televizorul

Un weekend frumos

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Ieri nu am reusit sa mananc pranzul acasa (aram la mani-pedi) si am inlocuit-o cu un mar. resultatul? m-am imprietenit cu cantarul azi minus 700 gr sa vedem cum o sa fie si maine ca diseara merg la un botez oricum mi-am inceput bine ziua

roxy, cu fluar la gura/nas se face umezeala la gurita si respira aerul acela umed si rece. E mult mai bine sa fie fara fular la gura. Fularul se pune doar la gat. La mama acasa aveam un vecin Profesor doctor orl-ist la Panduri, a fost si directorul spitalului..in orice caz un om mare care mi-a spus sa nu pun fular la gura. Si cand eram eu mica mama imi punea fular pana a vazut-o vecinul si a certat-o tare. Eu nu i-am pus lui Cristi decat odata si atunci mi-a racit . Iesisem in parc cu fular doar la gurita nu si la nas, si l-a dat jos dupa un timp, era umed, a plans de cateva ori, deci a tras adanc aer in piept, iar seara mi-a facut febra si a inceput sa tuseasca urat. De atunci nu am mai pus fular decat la gat sa nu intre frig.

miki, unde a primit bulina? Stiu ca la noi a luat educatoarea niste abtipilduri rotunde cu fete vesele pe care le pune cand fac ceva frumos copii...coloreaza frumos, tin bine creionul..etc

mandreeac, felicitari pentru dintisorii iesiti atat de usor

strumph
, salata de beouf la Craciun o sa pap si eu din asta. pana atunci regim, abdomene, tae-boo
Cu baia sa sti ca si eu stau muult pana o spal asa cum imi place mie, tb sa luceasca totul si sa mai si aranjez frumos toate cele pe acolo, plus lumanarele si betisoare parfumate de decor, gelurile si sampoanele asezate frumos ca la expozitie
Distractie placuta azi si maine !!!

cami nici nu sti cai ma bucur ca te avem aici, si cu cata placere iti citesc toate sfaturile. Multumim ca ne ajuti pe toate sa ne apropiem mai mult de Dumnezeu fara sfaturile tale nu cred ca as fi intrat atat de des in biserica

simo, pup eu o poza mai incolo cu freza. Nu e mare lucru..doar parca un pic mai scurt si evident vopsit Petrecere frumoasa azi

lalely, felicitari pentru dintisor !

alexina
, eu la muci sunt cu pivalone, abia astept sa faca 2 ani sa pot folosi Olinth(asta mi se pare cel mai bun) si cand sunt curgatori Colargol - iarasi suuuper bun.

delia, si eu cand se irita mai tare ii dadeam cu Sudocrem

yasmi, ceafa da e carnea care imi place cel mai mult si mai mult. Te-am tot auzit pe aici ca ii pui usturoi lui Lucas in papoa si i-am pus si eu Catalinei...se lingea pe botic de mult ced-i placea

anda


happi, ia sa arunc si eu un ochi la umanitare Ma bucur mult sa aud ca merge bine tratamentul pt Andrei. Pup o bucurie alpinista Ce de sarbatoriti vom avea de Sf Andrei

viss, ioanna,


alexina
, mers in club? broavos! Distractie placuta !

millie
, rafat cu sotul acasa 2 sapt, super!


Sa aveti o zi placuta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Fetelor,

Ori steamerul meu nu este bun ori habar nu am eu cum tb sa functioneze un steamer..Nu incalzeste mai deloc,apa este calduta in bolul ala dupa ce opresc ciclul..Nu mai zic ca am setat de 3 ori cate 30 minute si legumele sunt la fel..

Cum ies legumele de la steamer??Moi??

Cred ca este ceva in neregula...am lasat si doar un vas si nimic..ma asteptam cd ridic capacul sa iasa abur la greu..dar nimic de genul asta..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Fetelor,

Ori steamerul meu nu este bun ori habar nu am eu cum tb sa functioneze un steamer..Nu incalzeste mai deloc,apa este calduta in bolul ala dupa ce opresc ciclul..Nu mai zic ca am setat de 3 ori cate 30 minute si legumele sunt la fel..

Cum ies legumele de la steamer??Moi??

Cred ca este ceva in neregula...am lasat si doar un vas si nimic..ma asteptam cd ridic capacul sa iasa abur la greu..dar nimic de genul asta..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!



la mine legumele..cartofii de ex, tb taiati cuburi sau daca sunt micuti se pot lasa intregi si dureaza 20 min pt 600 gr. In schimb nu tb umblat la el cat timp se fac...nu tb ridicat capacul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, felicitari pt -700g, eu vad ca stagnez la aceleasi kg 61.5 ceea ce e f bine pt 176 si praji zilnik
strumph pai sti cum se zice pui in fr.?
nu ma lasau sa scriu pe forumDistctie placuta!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lalely, eu n-am steamer dar la abur, la oala de orez, se inmoaie legumele ca si consistentza ca isi pastreaza culoarea si aspectul...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada diseara ia doar cate o linguritza din ce poftesti iti ramane acelasi gust in gura si dupa o inguritza si dupa o farfurie... asa faceam eu cand slabeam dupa sarcini...si o sa vezi ca si maine cantarul e prietenul tau, daca as face si acum la fel...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia eu am 1.67 dar mult mai multe kg..cand voi ajunge la 61 cred ca va fi perfect pana atunci nici nu indraznesc sa spun cate am

fug la baita, sa ma pregatesc de plecare si omi fac si o poza. Nu e botez cu fitze..il face la pizzerie si e si frig afara..asa ca am sa-mi permit sa merg in cizme. Credeti ca e urat ca nu imi pun pantofi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am facut aerosoli-sonia a urlat de la inceput pana la sfarsit,iar sergiu a adormit topor,deci sustineam capul si corpul ca se pravalea peste mine
-madutza-depinde de cizme,unele sunt sexi chiar.iar la pizzerie merge si mai sport,sic,nu doar rochie/pantofi.zic eu..
-multumesc de incurajari,m-am mobilizat si am scos "aerosolul" din "pod"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mada, eu zic ca e ok in cizme. Petrecere frumoasa!
Lalely, in vasul unde pui apa pana la semn, este in mijloc o siguranta mare care se ininge asa incat apa pusa in vas sa fiarba. Deasupra api urmeaza o tavita in care se va aduna apa rezultata de la aburi. Mare atentie ca, daca nu este inchis capacul cum trebuie sau daca nu raman cateva gaurele libere asa incat sa poata circula aerul cald, nu apar aburii. Cand ridici capacul trebuie sa iasa aburi ca si de la o oala pusa pe foc si sa ai grija sa nu te frigi, ca eu am patit- o .
Daca nu este cum am spus eu, sa nu fie defect, mergi la mag de unde l- ai luat.
Strumph, distractie placuta! Foarte bine ca i- ai dat piscotelei pauza.


Mergi la inceput