Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Salutare, fetelor

Multumim de reprimire, sper sa intru cat mai des,poate o sa doarma si Alex mai mult ziua de acum, deocamdata nu doarme decat de la 11 la 12-13 si poate mai baga dupamasa o jumate de ora si atat. Da si seara se cere la somn de pe la 8 si la 9 cel tarziu e cu rotitele in sus pana dimi la 7-7.30.
Millie, am nascut la President cu dr. Bacila, tu?

Fetelor, bebeii vostri beau apa? Al meu nu se omoara si nush cum sa-l hidratez daca nu il mai servesc cu tzitzi dupa cele 2 mese inlocuite. I-am cumparat sticluta cu tetina din aia antipicurare dar nu stie sa bea cu ea, se joaca doar, ii mai dau cu lingurita sa bea,mai ales dupa legume. Alte idei aveti?

Imi trimite cineva parola de pe picasa ca as pune poze cu strumful meu sa vedeti cat a crescut?






fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Viss, sanatate frumusetilor dulci! Fetele sunt mai " capritze" asa e Maria mea iar Andrei este un blandusel. Parca invers ar fi fata si baiat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, du-te in cizme...!
viss, are personalitate Soniutza, si Andra e la fel , daca nu-i ca ea e jale...
Anda, da doarme bb...! bravo!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Strumphitza, tare m-a distrat patzania ta cu menajera, adevarat, tare greu e sa gasesti pe cineva care sa vrea sa faca treaba.Si eu am cautat luni bune pe cineva sa faca o data pe saptamana la un amarat de apartament cu 3 camere si am vazut tot soiul de oameni, da acuma vine o tipa care e ca Speedy: se vede unde pune mana. Bine, toata ziua e cu mobilu la ureche care-i suna mai des decat unui businessman(ma tot intreb cine o tot suna atata), mai baga cate o pipa in bucatarie, dar isi face treaba ok si sunt fff multumita.

piscoatei ca tare frumusica e dupa cum vad din avatarul tau.Las ca o sa pape ea si mancarica, are timp toata viata, probabil trebuie doar sa descoperi ce e pe gustul ei

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

..me again ca inca doarme strumfitza mica si am spus sa mai bag un mesaj pe forum ca deh, curat in casa e, mancare in frigi e... acum asteptam sa se trezeasca donsoara sa iesim in oras , trebuie sa o imbrac bine ca deh, mergem pe faleza si e curent si vant , deci am sa o infofolesc un pic sa nu ii inghete nasucul sper sa nu ne alegem cu nici o raceala dupa experienta asta


madutza tu ai ambitie mama, nu ca mine toata ziua salata beouf, sarmale si alte cele, tu sport, tu dieta, eu nimic... acum ca a trecut nunta nu stiu unde mi-a intrat ambitia de a tine dieta, cred ca undeva distractie placuta la botez si asteptam pozici cu mami sexi si slaba

ailed, uhm... cred ca eram somnoroasa si am citit un pci in diagonala de aia nu pricepeam ce are puiul in franceza ma gandeam ca te legi de franceza mea care o mai folosesc , out of Dc

Viss sanatate si sa scapati de mucisori si al meu sot azi noapte s-a trezit ca il durea rau gatul si aseara se fornaia si i-am bagat un paracetamol sinus ca nu putea respira si azi i-am dat sa suga niste homeogene si ziceca-i mai bine

Lalely eu nu stiu de steamer, dar sunt curioasa si eu, am sa imi cumpar unul sapt viitoare, dar nu pentru piscoata ca ea inca nu serveste de astea, pentru noi david ce mai spune /face nou? ne mai arati pozici cu el ?

Ioana ce mai smotruiesti mami? macar in weekend mai shazi si matale oleacutza pup pe gogo mofturici

Copiloi, am vazut pozici noi cu Dorothea ce seamana cu tati a ei ce mare a crescut, ditamai domnisorica seamana foarte bine cu nepotica mea cea mica din italia, zici ca-s gemene sper ca ati rezolvat cu probleme de sanatate

Simona , te tine vad, dantzuiala ieri, azi iar distractie vreau si euuuuuuuu ehh lasa ca vine el Mos Nicolae si am sa ma distrez si eu un pic cu 2 Nicolai in casa Asteptam pozici de la party

Anda, ce urecheala meriti tu mami hai treci mai des pe la noi sa ne spui ce mai faceti si cu ce va mai laudati

Yasmi, cum e la casuta? ca stiu ca azi sunteti in inspectie cat despre problema cu gazul, stim, cunoastem.... taica-miua lucrat in domeniu, e o mafie ce n-ai vazut sper sa aveti pile bune pe undeva si mult noroc sa rezolvati si sa va mutati pana la Craciun

Nu mais tiu cui voiam sa scriu, daca imi aduc aminte si mai am timp mai trec pe aici

Ma doare rau spatele, azi noapte m-am foit pe toate partile ca simteam cum ma doare si imi trosnesteasa imi trebuie daca m-am apucat eu de curatenii si dat cu aspiratorul si toate cele Aseara i-am spus lui Nick ca eu nu mai vreau nici o femeie in casa si nici nu a vrut sa auda sau sa discute, ca ce, el in weekend vrea sa stea cu mine si cu piscoata , ca doar in weekend are si el timp sa mai stea cu noi ca seara in timpul sapt nu apuca decat 2 ore sau 3 si nu sa fac eu smotru, sa iesim, sa mergem undeva, si sa nu ma vaiet si sa stau lata o saptamana dupa cu spatele ca stie cat sufar... deci chit ca vreau eu sa scap de femeie, nu ma lasa barbatu si nici spatele nu ma mai duce off de asta imi era si teama dupa nastere si epidurala, am ramas si cu mai multe dureri de spate fata de cate deja aveam de la operatia de acum 11 ani si vorba aia inca sunt tanara, 30 ani , ce ma fac la 40-50 ???

Piscoata mea vad ca are somn nu gluma, cine i-o fi aruncat niste praf vrajit de somn? ea de obicei la somnul de dimi dormea numa 30-40 min maxim , acum deja bate spre aproape 2 ore

Va pup, ma duc sa caut ceva de papa prin frigi ca m-a luat cu foame ca de dimi numai o cafea am servit si stomacul isi cere drepturile acum


Edit: Anda ti-am trimis PM
_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph si a mea a servit somn cu ta-su dimi... la greu... la un moment dat am intrat in camera si se uita de dupa el...zambind...
La 40 deani iti ei 2 femei in casa...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

multumesc fetele, voi merge in cizme. Sunt maro de piele intoarsa fara toc.

strumph, slaba nu sunt, dar un pic sexy, da
Cat despre vointa, eu am niste scopuri, unul ion februarie - face Catalina 1 an, unul in iunie - se insoara cumnatul meu si vreau o rochie cu spatele gol fff sexy, deci tb sa fiu ff slaba, si inca unul in octombrie - cand voi fi din nou nasa deci la mine e pe termen lung treaba

hai ca fug sa calc camasa sotului, si-a luat una noua ca altfel o calca tanti' si merg sa ma machez, sa ma imbrac si sa fac poza sa va arat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aZaZ spune:

Salut mamici si bebici. Nu am mai intrat de cateva zile pt ca nu am mai apucat. Cred ca bb Stefan mai pregateste cativa dinti si cand face temperatura si nu vrea sa manance cand este ok si papa de rupe.
Voi dati la bb zahar si rosii. Ca spre rusinea mea nu mai tin minte de la maria si Andrei, desi Andrei are abia 2,2 luni si nu este prea departe perioada asta.As vrea sa i mai fac si altfel de mancare si nu stiu ce. Orez, banane, gluten etc nu are voie din cauza conbstipatiei, iar biscuiti fara gluten nu am gasit( parca au intrat toti in pamant). De cereale nici nu vrea sa se atinga iar iaurtul il devoreaza cum devorez eu ciocolata. N-a ca am spus-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

noi iesim! pa!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

azaz eun i-am dat rosii fierte si zahar am evitat cat s-a putut, dar cand a fost nevoie am pus cum pui sare la mancare cat iei intre degete

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput