Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Happy, pup baiatul si alpinista
Cami, spor la smotru!
Strumph, am papat salata beuf la micul dejun, nu scriu in franceza de pui cum era... ca
Scrish, la munte nu e net?
dorinutz, Gabi, fetele numai intrati?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- buna dimineata fetelor!
- buna dim.- ailed
- ieri am stat afara 1,5 h si azi noapte nu puteau sa adoarma, mai ales fata de tuse.pana la urma a adormit, si dim. la 6.30 s-au trezit amandoi tusind,si eu cu gatul in pioneze.s-a dus sotul la farmacie-sa caute farmacie non-stop ca nu era nici una in zona-sa-mi ia hexoraletten-mi-am facut si un ceai cu lamaie, miere, coldrex, si acum sunt mult mai bine.la bebici le-am dat nurofen si stodal, ca eurespalul n-a avut efect maxim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

am trecut si eu sa va salut de dimi, ca mai tarziu urmeaza sa pape bebelica, il asteptam pe tati de la munca, incercam sa scoatem putin nasul afara...

mandreeac - felicitari pentru dintucii lui rares

strumph - imi pare rau ca ai tras-o ieri cu menajera...deh..oameni si oameni

lalely - felicitari si voua pentru dintoc... numai fii-mea e stirba

la multi ani luca de alina06, Robert Alexandru de laura_3b, Robert Alexandru de laura_3b

milie, strumph - ma intrebati ieri de gogo de ce e agitata...eu zic ca o dor gingiutele, ca in rest papa, e activa, n-are febra....ieri a fost mai bine totusi decat zilele trecute. sa speram ca revine la normal

anda - felicitari pentru progresele facute de alexandru

viss - sanatate multa tuturor!

o zi frumoasa va doresc tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- buna dimineata fetelor!
- buna dim.- ailed
- ieri am stat afara 1,5 h si azi noapte nu puteau sa adoarma, mai ales fata de tuse.pana la urma a adormit, si dim. la 6.30 s-au trezit amandoi tusind,si eu cu gatul in pioneze.s-a dus sotul la farmacie-sa caute farmacie non-stop ca nu era nici una in zona-sa-mi ia hexoraletten-mi-am facut si un ceai cu lamaie, miere, coldrex, si acum sunt mult mai bine.la bebici le-am dat nurofen si stodal, ca eurespalul n-a avut efect maxim

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


Sanatate multa!


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ioana...
la mine dorm toti si eu calc...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neataaaa si cafeluta de sambata!

Am o gutuie si 2 mere la copt teea inca doarme cu tati. Tot cu muci..nici azi noapte nu am dormit deci sunt chiauna rau!!

Viss- intrebai ieri de mazare. Eu am cumparat congelata sa ii fac. Snt borcanase cu mazare de la 6 luni iar pe site-urile din afara este recomandata de la 6-7 luni
Sanatate tie si micutilor
Ailed- harnicut-o
Happi- si eu am tot orajel cu gust de cirese si mai am unul de noapte. Inca nu le-am folosit dar am gustat eu si amortesc calumea


Diseara iesim in club la ziua unei prietene....sunt terminata de somn, nu stiu cum rezist....DAR mai ales cu ce ma imbrac

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Neata

Astazi dupa multa vreme ne-am trezit si noi la ora 9,deobicei la ora 6-7 sintem in picioare,ce-i drept si cea mica sa culcat mai tarziu aseara
Multumesc frumos pt.aprecieri legat de fetitele mele
Observ ca multi fluturasi fac un pic de temperatura de la dintisori , pt.moment si noi sintem fara dintisori si mis tare curioasa cand vor iesi ,la cea mare primul a apraut pe la 11 luni.
Andreea felicitari pt.primii dintisori
Delia la fel face si a mea daca prinde hartia,tzop in gurita .Defapt asa face cu tot ce apuca in manuta
Simona un mare pt. tine si baietii tai scumpi
Lalely felicitari si voua pt.dintisori . Buna intrebarea legata de aparatul pt.aerosoli si pe mine m-ar interesa
Alexina noi pana acum am folosit doar vibrocil pt desfundat nasucul
Delia ,la noi pt.iritatii mai usoare merge weleda,sudocrem,bephanten.Pt.cele mai urate merge advantan milk sau cutaden ,violet de gentiana.
Anda bine ai revenit,acum am vazut ca iesti din tm si am nascut in aceiasi zi la ce spital ai nascut?
restul fetelor,nu va enumar sa nu uit pe careva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

millie, ii dau cu sudocream cand se scoala si diseara ii fac baie cu tarate, ca stiu ca zicea Deea ca face bine la piele...pe mine m-a speriat ca era rosie si pe corp ...si ma gandeam la alergie, soc anafilactic... nu vrei sa stii ce era in capul meu... deh lipsa de somn... acum dupa o noapte dormita...gasesc solutii

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina gasesti tu ceva frumos sigur... un pantalon , o bluza si un sal...., te machezi, iti pui o bijuterie frumoasa, te dai cu parfum....si sa vezi ca nu-ti mai e somn, ci ai chef de viatza...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

La multi ani Robert Alexandru , Elena Maria si Luca Marian Acusi ami ajunge soata acasa si timp de 1saptamana sau 2 sta acasa cu fetele , tre sa-mi gat mancarica ,a mica a papat mar copt cu biscuiti si acum jumatate de ora nani.

Viss sanatate multa tuturor ! .

Mergi la inceput