Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

strumf pe tine si mica piscoata!!

eu sunt pe la bucatarie...am zis ca nu gatesc azi...dar daca cererea a venit de la buburuza mea ii pregatesc cu mare drag si placere!! asa imi place cand imi cere sa ii fac ceva anume de papa




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi neata si tie
pai si nu ne zici ce gatesti special?
si eu abia astept sa inceapa sa vb ca sa ceara
da cred ca antonia mai putin va fi cu cererea
tre sa am rabdare pana creste petra
ea sigur va cere

strumph sa stii ca uite de 2 zile nu mai am pere
si ii dau mere cu branza de comert
si cu biscuite cu gluten dar fara sare si zahar
si cereale
si nu ii plac lui petricaaaaaaa
vrea numa pere
nu stiu cunm voi face cu ea
tot anul
tre sa incep sa ii dau caise si piersici din compoturi
cumparate evident ca nu am avut timp de pus nimic de genul asta anul asta
tu cand incepi iar cu fructele?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami, buburuza vrea sa ii fac ciuperci cu sos alb si parmezan cu paste.... eu zic pas desi salivez....pt ca astazi avem 2 party uri cu multaaaa papa si tort....deci nu imi mai permit alte carbo de la paste, sos


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

sa aveti o duminica minunata!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi deja salivez si eu
ahahahahah
petrica a adormit somnicul de dimineata scurt
i-am dat si antoniei fructele
acum m dau pe net
sa ma uit dupa diverse jucarii
ca de vin mosii
in rest din cauza la vremea asta urata cred ca vom sta in casa
offfffffffff


delia vroiam sa iti zic de multa vreme
intrebai de incaltaminte pt fete
iti spun eu o fiorma
e cam scumpa
da sunt f trainice si bune incaltarile
in bucuresti sunt in unirea si in obor
orthopedia
iar unicii importatori sunt andykids
dai pe google
gasesti site-ul lor
nu stiu daca au reactualizat site-ul
da poti scrie la mailul de contact si sa intrebi ce modele au pt nr x
si cred ca iti pot livra si acolo unde esti tu
daca nu trimite soacra pana in unirea
ahahhahaha


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ce tare esti, cami!.... da cu nr e mai greu... 18 ii sunt ficsi.. 19-20 are niste cizme de o tin in carutz cu ea... se pare ca au si astia un mag cu incaltaminte desteapta , dar n-am ajuns la el

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!
M-am trezit la 12 nici nu ma gandea ca o sa dorm asa mult. si mai am si destula treaba de facut si asta pana in ora 5...

miki, intradevar, in pozele cu copiii zambesc mereu, iar poza cu tuinsoarea mi-am facut-o singura si nu=mi venea sa rad singura la aparat
Cu bulinele mi-a spus si mie intr-o zi ingrijitoarea ca cele deschise la culoare se dau pt cumintenie, iar cele inchise la culoare pt nazdravanii. In schimb cand am intrebat educatoarea mi-a spus ca ea nu tine cont de asta cand le pune stampilute. Poate la Vlad la gradi se tine cont de asta
Hidrasec, de care-i spuneai nu este de hidratare, este o alta varianta de Smecta. Cel putin noua asa ne-a spus dr. Pt hidratare doar Electrolyte de la Humana.
Cu imbatranitul mainilor stiu ce spui

cami, am spus din tot sufletul ceea ce am spus. Pup o gospodina Am sa memorez mesajul tau si atuci aproape de Sf Andrei am sa te mai intreb amanunte cu ce ar tb sa fac exact...pachetele le imparte apoi preotul sau eu?
Cat despre cadouri de sarbatori, eu am cumparat deja cateva pt Cristi si Catalina. Evident mai am destul de luat pt ei dar si pt copilasii finilor, ai nasilor, ai prietenilor, pt parinti si pt sot(cadoul asta e cel mai greu de luat...)
De Ortopedia stiu si eu ca sunt fff bune dar si scumpe...sandalute/pantofi la 160 ron, ghetute la 180 ron...

delia, nu am reusit sa doar sa gust din mancare pt ca nu a fost un meniu "traditional", a fost mai mult din peste si fructe de mare. Am baut doar apa si am gustat putina sampanie. De tort nu m-am atins desi era un tiramisu cu fructe de padure . Cantarul a stagnat azi..tot e bine

Simo, tu zici ca sunt bine la kg..hmm..uite cand voi ajunge la greutatea pe care o doresc va voi spun si cate kg aveam dupa nastere si cante am slabit pe parcurs. Este f adevarat in schimb ca si atitudinea conteaza mult, eu ma simteam ff bine imbracata aseara
Frumoase pozele de la petrecere

irinuka, sis eu stiam ca in cazuri din astea ca tb repaos digestiv. Si eu am trecut cu Cristi prin ceva asemanator cand avea 1.5 ani. 1-2 zile nu i-am dat lapte deloc. In loc de lapte i-am dat mucilagiu de orez cu cereale din orez, morcov fiert si orez fiert, mere coapte si grisine/stiksuri. Apoi dupa 2-3 zile am bagat lapte fara lactoza. Eu nu mai alaptam. Pt inghegat repede si bine se da de 3 ori pe zi cate un varf de cutit de "carbonat de calciu" se gaseste ff greu..eu am reusit sa iau din spital din Victor babes ca in farmacii nu am gasit. Oricum pana a revenit la mancare normala a durat destul de mult...cam 10 zile. Eu atunci i-am facut si coprocultura cum zicea miki si a fost ok. Ar fi bine sa ajungi si tu sa-i faci ca sa sti de la ce este.

yasmi ce culori ai ales? La multi ani nepotelului tau!

lalely, esti olteanca? Acolo am auzit de obiceiul asta

Strumph, cred ca ma maturizeaza tunsoarea, dar cred ca mi se si potriveste . Cred ca era si timpul sa ma maturizez . Ultima oara mi s-a spus domnisoara acum un an la paine" spuneti domisoara, ce doriti?" desi eram cu verigheta la mana, cu burta la gura si cu cristi de mana
Oricum vecinul meu imi spune doar Saru'-mana don'soara E un vecin colorat...
Asteptam pozee

Cred ca scriu de 1 ora la mesajul asta...

pupici, sa aveti o Duminica placuta in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata si de la noi!
Acum am pus copilasii la somn, M adormea in scaun asa obosita era ca era treaza de la 8 .
Am pus cateva poze in picasa.

Am vazut pe mami Simo cea sexoasa si puii mici cei frumosi.
Madutza iti sta tare bine tunsa asa.
Miki sanatate multa nepotelei si sa dea domnul sa iasa analizele bune!

O duminica frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Happi, Maria bucuria. E o dulceata cat rade ea mereu ti-am lasat si comment

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

totusi, unde sunt pisuc si scrish??
fetele, ne e dor de voi!

Mergi la inceput