Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

La noi de Anul nou..se da copilul de grinda..si vreau sa cumpar ceva cadouri la moase..si nu am nici o idee..
Nu ma intrebati ce insemnatate au toate astea caci habar nu am..eu fac asta pt ca imi face placere sa ne strangem,sa vina la noi mai ales ca va fi primul revelion cu un suflet mic si scump...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu nu stiu de obiceiul asta, pai nu stiu ce poti sa le iei... un sal, o bluza, un set de cosmetice... habar n-am.....presupun ca nu tb sa fie fff consistent cadoul, nu?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata

Cafea doresc si eu va rog, multa nu asa, ca-s rupta , nu numa in 2, in 14 Nu imi ajungea cat ma durea spatele ieri pana sa plecam in oras dar am mai si mers o gramada, ca la metrou nu se dadea drumul inapoi sa se intre decat cu portia , ca deh... zeci de mii de oameni veniti la artificii, care sincer sa spun m-au surprins, adica am vazut si mai multe si mai frumoase in RO, imi aduc aminte odata cand eram studenta de Cuv Parascheva au dat o ora de artificii superbe, aici au fost 10 min amarate si vai de capul lor si Nick zicea ca vai ca-s unele din cele mai frumoase pe langa alea de anul nou, deh.... ti-ai gasit, i-au ajuns criza si pe astia ca Nick stia de juma de ora si eu au dat numai 10 min am batut atata drum cam de pomada si vant si rece pe langa apa si aseara cand am intrat in casa imi stranuta de zor piscoata , i-am bagat un oscillo si ii trecuse, acum de cand s-a trezit am auzit-o numai odata , sa speram ca nu o ia mai rau ca azi mergem sa vedem pe Her Majesty The Queen!!!

Deci cum psuneam, am ajuns acolo la 4 si am stat pana la 5 cand au dat artificiile si inapoi cica sa luam metroul dar ca sa ajungem la linia care ne trebuia noua am mers mult pe jos, am spus la inceput ca deh, e ok, mai luam aer, vedem lumea, dar spatele meu sincer nu ma mai tinea deloc am ajuns la statia de metrou, nu dadea drumul ca era un puhoi de lume, coada afara din statie stiu eu de ce urasc aglomeratiile apoi am spus hai sa mergem sa luam un autobuz din centru care ajunge la noi in acrtier pe strada principala, deh ti-ai gasit, un trafic infernal, o gramada de autocare venite d eprin tara cu lume special pentru ziua asta.... deci ne-am lasat pagubasi si ne-am dus la alta statie de metrou , pe o alta linie si apoi am schimbat undeva si am luat linia care ne trebuia noua sa ajungem acasa ce mai aventura mare, nu-mi mai trebuie, urasc masele, si nu o sa mai pun piciorul niciodata in aglomeratii de genul asta Piscoata a fost super cuminte, s-a speriat putin la artificii cand au inceput toate a pocni si se vedeau pe cer numai lumini, dar cand am plecat de acolo i-a trecut si a adormit leganandu-se in babybjorn si a adormit o ora si ceva pana am reusit noi sa ajungem o statie de metrou sa urcam sa ajungem si noi acasa cumva

s-a pus piscoata cu fundu pe laptopul ei de jucarie, nu stiu cum a reusit si ii canta toate melodiile odata si ii lumineaza ecarnul ca la balamuc

Beau un pic de cafeluta si revin si mai citesc din urma ce ati mai scris de ieri pana azi ca desi am citit nu ma mai tine memoria,sunt prea obosita ca sa nu spun ca ma babesc



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata fetele

lalely am auzit de obiceiul asta
la noi nu se face asa ceva
ei pt adulti e usor de luat cate ceva
pt copii e mai greu

delia ce frumosssssss
ca o impartasesti
da de ce pleaca?
nu vine altul in locul lui?
ce pacat ca nu e nici o biserica romaneasca
da banuiesc ca nu e comunitate romaneasca preaq mare de nu s-a facut!

strumph da chiar tu de ce nu mergi cu fata la impartasit?
ca la londra sigur sunt biserici romanesti, rusesti, grecesti sau bulgaresti unde ai putea sa o impartasesti
nu ai nici una prin apropiere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mai strumph ce aglomeratii si pe la voi
a fost mircea badea in londra ieri sau alaltaieri
si zicea ca sunt multi manifestanti
ne-a prezentat presa din londra
superb
m-am gandit la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Lalely, nu ti-am spus eu ca unde pune mana barbatu creste ? (adica se rezolva in varianta noastra) nu asa am patit si eu cu laptopul? l-am cautat si sucit pe toate partile si nu a mers, cum a pus mana sotul pe el cum s-a rezolvat, si absolut nu i-a facut nimic, numai l-a deschis si a dat sa se uite sa vada care-i baiul si mergea pai sa nu-ti vina sa il arunci pe geam ? Cum au iesit legumele, l-ai servit pe Dav cu supita facuta cu legume la steamer? nu stiu de obiceiul asta, parca am mai auzit de el, prin sud, la noi in Moldova nu se face dupa cate stiu eu, numa de motz la un an stiu, in rest nimic de grinda

Simona imi pare bine ca v-ati distrat, si nu te mai gandi la dieta, te rog eu frumos, ca arati extraordinar mai mami, ce sa mai slabesti? vrei sa ramai si tu piele si os? 0 femeie e frumoasa cand are ceva carnita pe ea si forme nu batz de i se vad toate oasele sper ca nu se supara nimeni de afirmatia mea dar e ceea ce cred, nu zic sa fie de-i atarna slaninile , dar sa aiba forme si fund in pantaloni, nu 2 betze infipte-n dos Ce mare s-a facut David, parca s-a schimbat mult de cand nu l-am mai vazut, o fi scoala de vina? se face ditamai cavalerul iar Mati e un scump si tind sa cred si eu ca el e cel mai simpatic din toti, are el charmul lui

Madutza , mami sexi sper ca te-ai distrat bine sa stii ca te maturizeaza tare tunsoarea, dar iti sta bine asta ca sa iti spun sincer parerea mea da? sa nu dai cu rosii ca tot sexy ramai si cu tunsoare scurta , numai ca te maturizeaza mai tare, iti arata anii, ca sa spun asa, cu parul mai lung parca era altfel, nu stiu sa ma exprim bine la ora asta si sa stii ca si eu la fel de scrut vreau s ama tund ca m-am saturat de par lung si de 18 ani, vreau sa arat a 30 cati amcred ca dupa s-ar putea sa imi para rau dar na, la mine chiar ca trebuie sa il tund ca toata casa e numai par , ma si mir de mai am par in cap de cand tot cade de vreo cateva luni numa par adun din perie, la dus, din casa

Yasmi bravo pentru achizitii si la cat mai multe de aici inainte si sa terminati repede sa va mutati sa petreceti Craciunul in casuta voastra

Ailed cum se mai simte Maria? ieri ce facusi? ceva shopping? hai ca nu mai e mult si acusi incepi cu pugile pentru mos mergi in tara sau petreceti in Croatia?

Irinuca multa sanatate Dariei si sa treaca repede distractie palcuta la munte a nins? saniuta ceva ?

Miki de maine Vlad merge la gradi ? Andra cum se mai simte ?

Cami, noi am inceput cumparaturile pentru cadourile de mos de la inceputul lui noiembrie , pentru ca aici e mare nebunie, trebuie sa dai ceva la mai toata lumea pe care o cunosti sa nu-ti mai spun cati bani cheltuiti ca ma ia cu rau deci trebuie s ane intindem pe mai mult timp, o perd mai mare ca sa nu ne aglomeram sa cheltuim tot inainte de Craciun ca dam faliment asa, anul trecut asa am facut si am cam suferit, ne-am invatat lectia si anul asta deja am luat-o din timp oricum aici magazinele de la 1 nov au tot felul de chistmas shoppuri si gasesti chiar si din oct chestii de Craciun, dar cele mai multe magazine la 1 nov incep cu astea de dupa ce trece Halloweenul


Ma duc sa ii fac cafeluta lui Nick pentru ca el s-a trezit mai atrziu decat mine ca l-am mai lasat ca nu am vrut sa il trezescm e obosit si el tare spunea aseara , plus ca e cam racit si tuseste si e cam ragusit, desi incerc sa il doftoricesc cu homeopate si in mai putin de o ora trebuie sa iesim sa ajungem in centru sa o vedem pe Regina

Va pup si o zi frumoasa, ne auzim mai tarziu si daca reusesc sa ii fac poze reginei , v-o arat mai pe seara , si artificiile de aseara care au fost un mare fas

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu cami, nu e comunitate de romani aici... poate doar vara pe coasta cand vin in concediu, biserica e bulgareasca , dar preotul era bulgar de nationalitate romana, slujise si pe la Iasi candva... mai zicea si el Doamne miluieste! si in romana...acum o veni cineva in locul lui dar cine stie cand si unde...biserica era inchiriata, slujea doar duminica, icoane i-am adus multe noi astia cativa romani de aici cand veneam din ro, paraclis(asa se zice, nu?) facut o bulgaroaica maritata aici care are bani...mie mi se pare ca in biserica acolo parca traiesti inceputul crestinismului: cativa oameni, frig, putine ornamente , dar multa credintza[ ruga]

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, Maria e bine, multumesc de intrebare!Nu, n-am facut,am fost sus pe munte si am papat ceva.......
Pt faza cu ceva carnitza pe ea... sa sti ca ma duc azi si pap o praji, daca gasesc o cofetarie deschisa evident.

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nici la noi nu e obiceiul cu grinda Lalely, desi mama e jumate olteanca... nu stiam de el... bine ea e de la Valcea

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, ramanem aici ca numai are sotul concediu

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput