Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata as putea spune

Greu,ff greu dupa o noapte pirduta...bine eu nu dorm de joi
A fost super aseara in club,ne-am distrat de minune dar recunosc ca ma simteam putin cu pluta
Si acum imi tiuie urechile...

Teiuta e mai bine cu mucii,vad ca fornaie mult mai putin. Maine o scot afara ca de joi sta in casa. Mi-a fost frica sa o scot ca stranuta si ii curgeau mucisorii rau primele 2 zile

Lalely- am niste prieteni din Craiova care fac asta cu grinda...dar nu stiu sa-ti de cadouri,ma gandesc ca ceva simbolic.. bine ca merge steamerul
Strumph- cum arata the Queen in realitate? Tot asa frig a fost?
Mada- iti sta f bine si sexy dar sincer imi place cum iti sta si cu parul lung....asa cum erai gravi

Raman fara baterie

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna si de la noi
-ai mei dorm-barbatul langa sergiu,sonia in patutul ei
-dim. am facut legume ptr 7 zile,si mancarica cartofi cu carne porc ptr noi.ptr mine a fost o zi buna,ca am reusit sa fac lucruri utile
-am pus poze noi pe picasa-nu sunt ceva deosebit,doar momente cu ei 2 impreuna,frecvent calare unul peste altul-jos sau in picioare
-madutza-treb sa pui o poza cu toata vestimentatia-si un pic-pic de zambet-iti inchipuiai ca ne zambesti noua
-simo-esti tare sexy,mai ales in albastrul ala turcoaz
- vazut poze noi de hapiness-fetita e frumoasa foc,sigur aduce veselie la casa omului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Na bun, m-am intors si Regina tot n-am vazut-o cred ca trebuia sa ma duc de la 5-6 dimineata sa prind loc in primele randuri si aproape de monement ca sa pot sa o vad cand am ajuns un puhoi de lume, o mare de oameniiiiisi am ajuns in centru in Trafalgar Square la 10.15 si am spus ca deh, e destul timp sa ajungem pe Whitehall si sa ne alegem un locsor numa bun de vazut Regina..da de unde, deja era arhi super plin si am stat si 30 min la filtru de securitate, ca in aeroport ne-a cautat si in geanta si am scos tot de la maini, ceasuri, bratari, tot, curele... sa nu ne tipe alarma la filtru ....bun, am trecut si hai sa mergem, aha... mergi daca mai ai cum, nu puteam inainta ... bebe incepuse sa se agite ca ii trecuse ora de somn si voia nani si obosita si la cata foiala era de jur imprejur nu putea saraca sa doarma, si nici nu cred ca in babybjorn doarme ea bine, ca sta cu picioarele in vant, eu asa cracanata nu as putea sa dorm, poate la un bb e altfel, dar na...ce stiu eu ? la un moment dat ne-am oprit si noi ca nu mai puteam inainte si nici inapoi nu mai puteam sa dam, am spus, na asta e, aici stam... erau niste ecrane imense pe care se mai putea vedea ca transimiteau in direct .... mai erau vreo 2 minute pana la 11 fix cand se trag clopotele in Westminster Abbey si salvele de tun si piscoata a adormit, lumea a tacut, musca nu se auzea, nici un sushotit nimic... toti drepti solemni, eu ii spuneam lui Nick ca fata a adormit si sa o bouce un pic daca incepe sa se agite si el imi facea semn sa-mi tin pliscul acasa, upsss am stricat momentul, io nesimtita si la 11 fix au inceput clopotele sa bata si salvele de tun cand au facut odata BUMMM!!! s-a trezit piscoatam s-a uitat de jur imprejur, i-am facut semn lui Nick ca a deschis ochii , a inceput sa o legene putin si poc inapoi la culcare... dupa 2 min de reculegere iar clopote iar tun, iar s-a trezit dar s-a culcat la loc ... si apoi cat au depus coroanele regina si restul ea a dormit, pana la 11.45 ea a dormit... desi au inceput fanfarele sa cante si restul, ea nu avea treaba, nani de voie s-a trezit cand au inceput a defila eroii si lumea a inceput a aplauda , da toti nu asa... sa nu mai spun ca atunci cand lumea a inceput sa cante God save the Queen , eu m-am facut mica, ca nu stiam versurile Nick canta de numa si lumea de jur imprejur, frumos de tot Ce mai, am fost surprinsa si emotionata, e prima data cand mergem la evenimentul asta si mi-a placut tare, desi a trebuit sa stau sa inghet sa astept juma de ora s atrec prin filtru de securitate, desi nu am ajuns aproape de monument si nu am vazut Regina, o sa o vad la stiri si prin ziare online, dar la cata lumea a fost acolo azi sa comemoreze eroii tuturor razboaielor purtate de United Kingdom... emotionanat, ti se ridica parul pe tine de emotie, de solemnitate... uff, mai vreau, dar data viitaore trebuie sa ma trezesc cu noaptea in cap sa apuc sa fiu in primele randuri sa si vad Regina live si nu numa la TV Nu am apucat sa fac poze mai deloc, am ridicat eu mana sus in aer sa fac la stanga si la dreapta dar nu se vede nimic altceva decat o mare de lume... am sa le incarc pe picasa si daca e cineva interesat sa vada... poze cu regina chiar imi pare rau ca nu am, si eu am sa ma duc sa ma gugalesc pe bbc sau pe alte situri sa o vad

Va pup, ma duc sa fac ceva de papa ca amandoi suntem rupti de oboseala si foame, mai tarziu trec si va arat si pozele de aseara si de azi V-am citit, dar nu am timp acum de scris la fiecare, mai tarziu scriu mai mult



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

am revenit.
intre timp am coborat si patutul mai jos ca era si timpul

azi la pranz i-am dat mazare cu cartof dulce si dovlecel si putin parmezann si i-a placut f mult. vad ca nu o deranjeaza burtica

irinuca- sa-i treaca micutei. si eu zic ca 3-4 scaune pe zi e normal. have fun la sinaia

ma duc sa mai stau cu sotul si pitica noatra...e o vreme afaraaa..si mie mi-e un somn..

va pup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Fetelor..munteanca sunt dar si la noi este acest obicei..
Bine si la noi sunt obiceiuri si obiceiuri,chiar in diverse regiuni din acelasi judet nu se pastreaza..habar nu am!!

Azi am lenevit..
Maine o iau de la capat..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lalely si parintii sotzului sunt munteni dar n-am auzit de obicei....
yasmy, sper ca ai mancat si pt mine tort!
mada ce bun tb sa fi fost meniu, dar n-am inteles.. ai papat sau nici nu te-ai atins?
Strumph, pofta buna!
Alexina sa fii atenta maine sa nu fie bombardament in pampersul Teei
Viss, ma duc la pozici

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Happy, ce dulce e Mariuk!Si vesela!
Mada, mie mi-a placut mult cum iti sta! Si tare faza cu domnisoara!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada ... pachete faci cate poti
si cu ce vrei
doar sa fie de post de sf andrei
si dai un pomelnic la preot si zici ca ai un prinos de vii sa le citeasca la sfarsit
el le va citi
si apoi le imparti tu la cine crezi prin biserica
un pachet dai si la parintele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, trag concluzie ca Andrei e sotzul, nu?
cami, te pup


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia si eu te pup

Mergi la inceput