Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Miki, Simona si Cami sa stiti ca mi-am salvat sfaturile voastre sa le recitesc.
Luni ma duc sa fac analizele de care spunea Miki.

Acum suntem la munte la Sinaia , desi pediatra mi-a zis sa nu plec cu bebe bolnavior. Stiu ca nu ar fi trebuit sa plec de acasa, dar stam doar o zi, maine plecam. Si am venit cu un scop nobil: e ziua matusii sotului, o persoana la care tinem foarte mult. Anul asta noi i-am facut cadou o zi la munte cu prietenii apropiati si familia. Ea este singura, nu are copii si sotul i-a murit acum vreo 10 ani. O iubeste foarte mult pe Daria si nu se astepta sa ajungem si noi cand a auzit ca e bolnava. Cand ne-a vazut ca am venit si noi, ii venea sa planga. Am zis ca o noapte nu se intampla nimic, mai ales ca Daria mananca doar laptic.

Miki, de burtica nu i-am dat nimic, ca pediatra nu mi-a zis decat de Debridat si Furazolidona, pe care oricum nu le accepta. Nici ceai nu vrea.
De Electolyt de la Humana stiu, chiar am in casa cateva pliculete, dar scrie pe ele ca se dau dupa 12 luni
Smecta se da asta obisnuit, de adulti? Il pun in apa sau laptic?

Mi-e somn, ma duc langa bebe.
Somn usor, mamici dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Miki, Simona si Cami sa stiti ca mi-am salvat sfaturile voastre sa le recitesc.
Luni ma duc sa fac analizele de care spunea Miki.

Acum suntem la munte la Sinaia , desi pediatra mi-a zis sa nu plec cu bebe bolnavior. Stiu ca nu ar fi trebuit sa plec de acasa, dar stam doar o zi, maine plecam. Si am venit cu un scop nobil: e ziua matusii sotului, o persoana la care tinem foarte mult. Anul asta noi i-am facut cadou o zi la munte cu prietenii apropiati si familia. Ea este singura, nu are copii si sotul i-a murit acum vreo 10 ani. O iubeste foarte mult pe Daria si nu se astepta sa ajungem si noi cand a auzit ca e bolnava. Cand ne-a vazut ca am venit si noi, ii venea sa planga. Am zis ca o noapte nu se intampla nimic, mai ales ca Daria mananca doar laptic.

Miki, de burtica nu i-am dat nimic, ca pediatra nu mi-a zis decat de Debridat si Furazolidona, pe care oricum nu le accepta. Nici ceai nu vrea.
De Electolyt de la Humana stiu, chiar am in casa cateva pliculete, dar scrie pe ele ca se dau dupa 12 luni
Smecta se da asta obisnuit, de adulti? Il pun in apa sau laptic?

Mi-e somn, ma duc langa bebe.
Somn usor, mamici dragi

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



humana elektrolyt cu gust de banana scrie intradevar ca sugari peste 12 luni si humana elektrolyt cu fenicul scrie ca se da la sugari de peste 1 luna..curios
smecta stiu ca se poate dizolva in putina apa, dar fiind micuta cred ca nu se da un plic intreg..mai bine intrebi si la farmacie cand cumperi..cred de fapt ca un plic il dai pe parcursul intregii zile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Simomami frumoasa, si eu sunt cotofana. Daca scapam la gablonturi amandoua...
Lavi cred ca e bine la kg dar eu am niste stoluri..... ca eram plinuta in adolescenta, Are un an nepotul Edy?
Irinuk, poate chiar ii face bine iesirea, ai grija la hidratare... si vezi ca sunt medicamente gen eubiotics , care refac flora
Somleac , esti bine?Am uitat sa-ti zic LMA pt Victor ieri
Miki, sa dea Domnul sa fie bine nepotica!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Nu stiu cum pana la urma cand a venit sotul steamerul a mers..si eu m-am chinuit in 3 transe..nu iesea abur deloc!!!

Si tocmai ma pregateam sa sun la firma sa le spun ca este defect...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Nu stiu cum pana la urma cand a venit sotul steamerul a mers..si eu m-am chinuit in 3 transe..nu iesea abur deloc!!!

Si tocmai ma pregateam sa sun la firma sa le spun ca este defect...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!



ca laptopul lui Strumph

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Cu sudocream fundul e mai bine , dar pe tot SPATELE ARE NISTE PETE ROSII, nu par sa o manance, azi a dormit si mancat f bine... a fost vioaie, poate un pic maraita spre seara, n-are febra

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neataaaaaaaaa
neataaaaaaaaaaaaaaa

azi va ofer intai o bucatica de anafura
pi abia apoi o gurita de cafea sau ceai sau laptic
ce doreste fiecare

m-a trezit petra mult mai devreme
dar am mai motait putin
ma simt tare obosita dupa ziua de ieri

irina da nici mie nu mi se pare mult 3-4 kk pe zi
ai grija sa nu se constipe apoi
noi asa am patit-o ultima data
de abia a reusit apoi sa faca
smecta asa cum zicea miki putinnnnnnn are efect sigur

fug sa schimb fata mica si sa ii fac papa
o zi minunata
sa aveti

la voi cum mai e vremea?
la noi e uratttttttt si frig si bate vantul si innourat
brrrrrrrrrr

apropo v-ati apucat de cumparat cadourile de sarbatori?
eu am inceput ca avem lista de finuti lunga
si e tare greu sa le iei pe toate odata
plus ca iei ce mai ramane

simo arati mununat
si baietii sunt superbiiiiiiiiii

yasmi ai sters pozele cu noua culoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

saru mana de anafura cami cu cafeaua astept pana dupa slujba... si noi vrem sa mergem sa impartasim fetele azi... ca e preotul aici ultima data
dupa aceea pleaca la Roma... cine stie cand vine cineva in loc,... si oricum nu vine sa vb Romana....
Multumim lui Dumnezeu ca l-am avut aici cat am fost gravi si dupa ce am nascut.

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata dragele mele,

Va multumesc pt ajutorul de ieri...sa stiti ca la steamerul meu nu se vede nici o rezistenta:P..pe bune..si ma panicasem ca nu se incalzea..nu scotea aburi ca lumea caci apa era doar calduta nu fiarta..nici vorba sa ma oparesc sau alte cele..

Cami..si eu tb sa ma gandesc la cadouri.Acum ma gandesc ca trebuie sa le cumpar la moase de dat de grinda si nu stiu ce..cele care ati fost moase ce ati primit???

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

[quote]citat din mesajul lui lalely07


Cami..si eu tb sa ma gandesc la cadouri.Acum ma gandesc ca trebuie sa le cumpar la moase de dat de grinda si nu stiu ce..cele care ati fost moase ce ati primit???

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!


[/quote
??????

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput