Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

delia si tu mi-ai fost aproape in sarcina draga surioara
abia astept sa ne cunoastem si face to face

simo multe imbratisari si tie draga mea
mare adevar graiesti tu acolo
e un ideal sa se intample ceea ce spui tu
si spre el tindem toti


apropo de biserica
vroiam sa va zic
ca atunci cand cineva isi sarbatoreste ziua de nastere sau de nume
e frumos sa mearga sa faca un PRINOS DE VII
asta in semn de multumire pt ca exista si e sanatos
asta inseamna ca face cateva pachetele
pe care preotul le citeste la sfarsitul slujbei
si care se impart apoi celor sarmani din biserica si nu numai
v-am spus acest lucru avand in vedere ca mai avem putin si incepem sa ne sarbatorim copii pt primul an de viata sau pt ca vin acum si sf andrei
sf matei
sf nicolae
sf ion
sf antonie
etc
prilejuri tocmai bune de a multumi lui Dumnezweu pt comorile pe care le avem langa noi

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




multumim cami nici eu nu stiam..ar fi f frumos ce spui tu aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

simo, muci doar andra are, parca nu mai scapa de ei..vlad sper sa mearga si el macar 2 sapt consecutive la gradi ca sa-mi revin si eu..nu sunt pretentioasa, nu ? desi asta seara dadea semne de raceala si l-am tratat cu homeopate si naturiste..
bbyasmi felicitari pt alegerile facute azi pt casuta eu zic ca e de ajuns pt o zi..cand mi-aduc aminte cat am mai alergat cu burta la gura dupa ele ce vremuri..
nepotica e in sfarsit acasa ..e binisor, multumim de intrebare..pe tratament si kineto..insa mai asteptam niste rezultate f f importante, vitale chiar..ma rog sa nu fie marcata pe viata.. off am spus-o, dar de fiecare data imi alung repede gandul asta din minte, nu-l suport.. gata, a fugit..

fug sa va si eu poze cu mami simona si fetii frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

gata, le-am vazut..esti superba mami..iar copilasii unul si unul hai ca pt ca tot v-ati exprimat preferintele despre care-i mai frumos dintre printi, indraznesc s-o spun si eu pe a mea..slabiciunea mea este matei nu mai pot de dragul lui, mi se pare superb...oi avea eu slabiciune pt baieteii de varsta asta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi, abia astept sa vad casutza la final, finisata si aranjata!
Miki,si Arsenie are mucisori, i-am dat tot oscillo , panadol seara si tras nasul la greu. E simtitor mai bine. Ceaiul de cimbrisor e nemaipomenit pt secretii...dar nu stiu dc putem da si celor mici.Va fi bine fata, sunt convinsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Vai, Miki, vrei sa-ti spun ca el e si slabiciunea mea??Nu stiu de ce, David e mai expansiv si spune tot ce vrea si cand vrea, nu are retineri, dar Mati...dragul de el, e mai introvertit, mai apasat, mai gelos, in umbra lui David (ca deh, david e mai mare)...are un mod asa sincer de a spune lucrurilor pe nume (cand iese din zona lui de protectie) si-mi spune - mami te iubesc foooalte mult si apasa pe f..ma impresioneaza mereu. Daaa, e slabiciunea mea si ma bucur tare ca si tu tragi spre el, inseamna ca are un farmecul al lui..si nu-l vad doar eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki, chiar daca nu am mai scris ma gandesc la nepotica ta. sunt sigura ca Doamne Doamne este alaturi de voi si totul o sa fie bine. cand primiti aceste rezultate??

simo si eu de abia astept!! e tare greu sa alegi...asa pare usor dar cand trebuie sa cumperi si cand te gandesti ca nu e doar pt moment... uite ca mi-am amintit ca am gasit si gresia pt bucatarie si camera tehnica


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

da simo, eu tot timpul il caut in poze, mie imi pare ca are asa o privire blanda, plina de bunatate..parca e protectorul celorlalti..asa il vad eu, nu stiu daca se adevereste
yasmi peste vreo 7-10 zile, cam asa..asta daca isi fac curaj parintii sa se duca sa le ridice..
eee, vezi cate ai rezolvat azi ? a fost o zi productiva..
sa=ti mai spun un secret..cand am ales finisajele, la fel gandeam, sa fie ok, sa nu facem compromisuri ca va fi pe termen lung..nu ca mi=as dori sa raman cu ele toata viata, ca eu simt nevoia de schimbari, dar ma gandeam ca macar pt o perioada acceptabila..si surpriza, deja as face niste schimbari..dar inghit in sec si astept sa treaca vreo 2-3 ani macar ca sa indraznesc..pana atunci am cu ce sa-mi ocup timpul ca doar mai avem atatea de mobilat/facut..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

somleac, nu mai treci si pe la noi ? sper ca nu te=a intors boala si ca esti bine, si tu si copilasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki , si mie imi plac schimbarile dese-dese dar ce tine de accesorii ca sunt mai simplu de schimbat. ehee cu burtica dupa tine era mai simplu de cautat/umblat/cumparat decat cu 2 nazdravani...
acum ma uit dupa tapet sau stickere/brauri pt camerele copiilor....si tot nu gasesc nimic sa zic din prima: uite asta e!!!

roxy, te-ai vopsit??

eu ma retrag...cA sunt asa obosita cum de mult timp nu am mai fost iar maine avem 2 party-uri printre care e si taierea motului nepotelului meu edi


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am uitat sa va urez somnic pufos


va pupik pe toate@@@@!!!!!!!!!!!

poop


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput