Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (76)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuk, sanatate multa Dariei!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Cami, uite sa sti ca si pe mine m-a emotionat ce-a spus Mada..e minunat sa iti dai seama ca poti aduce mai des la Dumnezeu pe cineva adevarul e ca noi de multe ori am vrea ca Dumnezeu sa ne dea de toate si-l conditionam mereu- da-mi ca sa cred in tine, da-mi ca sa-mi dovedesti ca existi...ceea ce suna cam fariseic...Ce-ar fi sa credem neconditionat ..atunci am fi mai grozavi decat atunci cand vad/pimesc intai si apoi cred (asta o poate face oricine, deci nu stiu unde ar mai fi meritul nostru)..
Strumpfi..nici eu nu mai am vointza cu regimul, dar poate postul in care intram ma va ajuta sa dau si jos cele 3-4 kg de care nu scap...Ati iesit pe faleza azi?
Irinuca, sa nu intrerupi lactatia, dar tb neaparat sa tii si tu regim si sa nu maninci nimic lactate. Asa am patit si eu la Matei....am tinut regimul si a fost ok, dar am ajuns sa-i dau si lui sumetrolim pana la urma. Oricum regimul e necesar!!!
Mada, arati super, mereu mi-au placut tunsorile astea... nu pentru mine, ca nu ma avantajeaza dar tu esti una dinre persoanele carora li se potrivesc de minune SI in privinta kgmelor mie mi se pare ca exagereaza cantarul asta al tau...nu stiu ce-ti tot arata, dar eu te vad fainoaca si sexy(cum spui tu)
cred ca e fff importanta alura, atitudinea...ca poate sa fie o tipa slaba si ok, dar sa nu stie sa stea, sa se puna in valoare si sa distruga aparitia....
Miki, tot cu muci? Vlad merge la gradi luni?Sanatate multa, sa nu stati acasa din cauza racelii sapt viitoare!
delia, esti f ok si tu cu kgmele cum spuneam. Mi-a placut ideea de a gusta doar o lingura din mancaruri...Dar tre sa fii tare pt asta...(un polonic e de fapt o lingura mai mare, nu??)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia si tu mi-ai fost aproape in sarcina draga surioara
abia astept sa ne cunoastem si face to face

simo multe imbratisari si tie draga mea
mare adevar graiesti tu acolo
e un ideal sa se intample ceea ce spui tu
si spre el tindem toti


apropo de biserica
vroiam sa va zic
ca atunci cand cineva isi sarbatoreste ziua de nastere sau de nume
e frumos sa mearga sa faca un PRINOS DE VII
asta in semn de multumire pt ca exista si e sanatos
asta inseamna ca face cateva pachetele
pe care preotul le citeste la sfarsitul slujbei
si care se impart apoi celor sarmani din biserica si nu numai
v-am spus acest lucru avand in vedere ca mai avem putin si incepem sa ne sarbatorim copii pt primul an de viata sau pt ca vin acum si sf andrei
sf matei
sf nicolae
sf ion
sf antonie
etc
prilejuri tocmai bune de a multumi lui Dumnezweu pt comorile pe care le avem langa noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Multumesc fetelor pt sfaturi!
Cu forumul asta, chiar nu am nevoie de pediatru pt afectiunile minore, obisnuite ale copilariei. Bineinteles ca nu am intrerupt alaptarea, ca citisem pe net
De la morcov a vomat ieri, am incercat sa-i mai dau azi si avea senzatie de voma numai cat la mirosit. La fel a facut cu orezul. Asa ca m-am hotarat ca 2 zile sa-i dau numai san si lapte praf Milupa HN 25. Nu stiu daca sa-i mai dau si lapte praf asta. Ce ziceti?
Kk este tot moale, nici nu are cum sa fie altfel ca mananca numai laptic, dar parca e cam prea mucilaginos. Face cam de 3-4 ori in 24 ore. E ok sau e in pericol de deshidratare? Mananca de la san noaptea de cateva ori putin si ziua de vreo 5 ori. Azi a mancat si cate 100ml de lp de 2 ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Cami, multumim de sfaturi...eu nu stiam asta
Irinuca, n-o fortza sa pape in nici un caz, lapticul acela praf da-i-l fara probleme daca il accepta..e fara lactoza deci e bun...poti sa i-l dai eventual cu cereale de orez (si ele strang la stomac..O sa isi revina rapid cu regimul ei (si al tau neaparat!!!!!) Am o prietena care nu a tinut regimul asta fara lactoza si copilul dupa o luna si ceva nu isi revenise, a trebuit sa intrerupa alaptatul...deci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Multumesc fetelor pt sfaturi!
Cu forumul asta, chiar nu am nevoie de pediatru pt afectiunile minore, obisnuite ale copilariei. Bineinteles ca nu am intrerupt alaptarea, ca citisem pe net
De la morcov a vomat ieri, am incercat sa-i mai dau azi si avea senzatie de voma numai cat la mirosit. La fel a facut cu orezul. Asa ca m-am hotarat ca 2 zile sa-i dau numai san si lapte praf Milupa HN 25. Nu stiu daca sa-i mai dau si lapte praf asta. Ce ziceti?
Kk este tot moale, nici nu are cum sa fie altfel ca mananca numai laptic, dar parca e cam prea mucilaginos. Face cam de 3-4 ori in 24 ore. E ok sau e in pericol de deshidratare? Mananca de la san noaptea de cateva ori putin si ziua de vreo 5 ori. Azi a mancat si cate 100ml de lp de 2 ori.

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



ma bucur ca n-ai intrerupt alaptarea..dar tu pt burtica ii dai ceva ? ar ajuta-o ceva gen enterol..debridatul e mai mult pt durerile ei de burtica..3-4 scaune pe zi mie mi se par normale dar fiind mucilaginos, eu i-as face ce ti-am spus si mai devreme = coprocultura si coprocitograma..pui din caca in 2 recipiente sterile luate de la farmacie - unul cu gel altul simplu..cel fara gel se tine la frigider pana il duci..cel cu gel se pastreaza la temperatura camerei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce fac mamicile?? bebici sper ca sutn la nani

upss am uitat sa salut

helllooo

am intrat scurt si am citit pe ultima pagina ca a pus mada pozici.....si am dat fuga la picassa....acolo mari surprize!!!!! mada ce schimbata esti!!!! esti "fainoaca" (vb simonei ) rau de tot!!!!! ce bine iti sta!!!
urmatoarea la rand mami frumoasa simo : imi place la nebunie de tine (nu sunt barbat si nici pe invers dar nu ma pot abtine sa nu te admir!!)!!!!!! esti asa de calda, vesela mereu!!!! imi place la nebunie cum iti accesorizezi tinutele asta la mine a fost un minus dintotdeauna....imi place sa vad dar sunt cam paf la capitloul asta...drept urmare nu am gablonturi deloc. iar baietii tai sunt superbi!!!! ai cu ce te mandri si ei la fel cu "sora cea mare"
urmatoarul album fetitele lui millie sunt atat de frumoase!!!! doua floricele!!!
next buburuza mica de catank...esti nemaipomenita puiut!!!! doamne parca ar fi din reclame fetita ta!!!!
iony ce bombonica delicioasa aveti!!!

PS am spus doar despre ultimele pozici aparute...dar toti copilasii sunt superbi!!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ioi, Lavi, m-ai prins...incarcam ceva pozici de la party lui fiu-miu. Multam de coplimenteSunt o cotofana recunosc, mor dupa gablonturi si-mi lipseste serviciul mai ales pentru ca acolo ma puteam impopotona...asa afara, la plimbare nu prea-mi vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki, cum mai e nepotica ?? nu ne-ai mai spus nimic despre ea!

viss multa sanatate la toata familia. nici noi nu sunt prea grozav.

millie dar de unde vine al tau sot?? daca se poate spune...

mada, distractie frumoasa diseara!!! felicitari pt cele -700 g de astazi...e de la masa sarita las macar ai facut loc pt diseara eu ii pun usturoi cam in toate papicile.

delia, nu inteleg de ce te plangi...la 1,76 e destul de putin 61 kg, sau nu???

strumf, treaba merge ff bine. azi am ales podeaua si gresia+faianta pt una din bai. mai mult nu m-am putut hotara






mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput