Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(103)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

neata..Mirelush;subscriu tot ce spun fetele..si bine zici mama!!!!!!un pistol,un kalasnikovEsti speciala,putine femei ar fi capabile sa-ti tina locul...
Stii ca cel mai valoros compliment pt o femeie este cea primita de la alta femeie?Barbatii fac complimente si aiurea..cu rost si fara rost..
sa aveti o zi frumoasa!
Multumesc pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

flori, si tu esti la fel

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata, dragelor!

Votat tot ce-am prins!

Cat despre soti...stiti ce-am realizat eu? ca ei sunt niste copii, niste frati mai mari ai copiilor nostri, asa ca trebuie sa ne purtam ca atare..cel putin la mine asa e. Au fost si la noi probleme la inceput pana am realizat ca eu fiind extrem de obosita (apropo, citez un dr de la tv:"oboseala genereaza probleme la aparatul renal si iritabilitate") il cicaleam mereu. El a incercat un timp sa-mi tina piept, sa fie calm, dar apoi a izbucnit ptr ca , nu-i asa?, violenta genereaza violenta, in cazul nostru, verbala. Cu cat ma enervam eu mai tare cu atat se incapatana el mai mult. Si am inceput sa ma mai cenzurez...greuuuu, dar am reusit inmare parte probabil si datorita caracterului meu mai bland. Acu e bine, ne mai contrazicem mai ales la imbracat copilul, dar per total sunt multumita.
In cazul vostru, Mire si Deea, nu ma bag...eu v-am expus cazul meu. Oricum e tare urat sa auzi asa ceva chiar daca poate e spus la nervi fara ca s-o si gandeasca sau o simta....Si apropo Mirela, tot imi vine in minte o poza de-a ta de pe FB cu dl. asezat pe iarba si motanii calare pe el...expresia lui e una fericta, asa ca poate e doar o masca rautatea lui...nu stiu...tu stii cel mai bine. Nu pune la suflet, bine ca motanii sunt mai bine!

La libertatea de-a alege nu ma bag...eu fac ce ma taie capul indiferent de consecinte si pana acu a fost bine.

Mandra mea doarme cam 3 somnuri/zi aproximativ cate 1 ora jumate fiecare iar de cateva zile seara imi papa 210 ml lp + 150 ml la 4-5 dimineata.

Ce mai era??
AA!!! Tunde, aceeasi problema am expus-o si eu aici: maini si picioare reci la venirea de afara. Acu am rezolavat: o invelesc intr-o patura ptr ca majoritatea timpului afara doarme, iar cand nu doarme tot in patura pana la jumate...dar a mea sta...si e calduta!

Anka, bine ai revenit! multa sanatate la bebel!

La multe lunite Yannis, Lukas, Andrei, Mihai, Stefan!
Multa sanatate tutror!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

monika, sigur nu e masca, bine ar fi sa fie

fetelor ce le mai dati de mancare la copii
ieri si alaltaieri le am dat borcane, n am fost in stare sa le fac ceva



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

A! nici eu nu-s fan TV, ma uit doar la Vocea Romaniei. Copilul imi sta in camera cu tv-ul aprins dar se uita doar cand sunt reclame.
Si ca si Carmen, sotul meu e fan Tv, fan stiri, e la curent cu toate iar seara serveste documentare.

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Stiu cand i-ai lasat si ai spus cum te suna intr-una,d-aia am zis ca n-ai incredere.

Ai mei dorm...amandoi.cel mai bine doarme cu tac-su.Azi dim l-a luat din dormitor si am mai apucat o ora de somn.De vreo 3 nopti se scoala pe la 3-4 si urla de foame,cu toata ca in timpu zilei baloteaza intr-una.Daca a mancat si peste 2 minute vede ca rontaie cineva ceva,incepe sa mestece si sa tipe ca vrea si el.Are mesele la ore fixe si intre ceva gustari.Da foamea e mare.Ieri am fost la dr si are 9500 gr si 75 cm.Lungan,nush cu cine seamana,cu bunica-su probabil.

Ii astept sa se trezeasca si mergem la strabunica-sa,face parastas.Mergem sa distrugem si p-acolo,ca numa pe stricat e pus cupilu meu.

Asa,daca tot am inceput...Doloress,stiu ca ai spus la un mom ca Patrick refuza orice fel de mancare.Cum s-a rezolvat pana la urma?Verisoara lu Bogdanel refuza mancarea de vreo 3-4 luni.Orice mancare,numai cand aude de papa fuge si tipa.

Si...mai tin minte ca intreba cineva la un mom dat de Nan2.Bogdan papa Nan2 de pe la 5 luni.

Poate v-a fost dor de polologhiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

neata

La multe lunite tuturor bebelusilor de 12 , in special scumpului meu Andreias

mica_daria al meu nu stiu daca a facut 8kg are 10 luni azi. inainte de operatie avea 7.800 si nu cred ca a mai pus de atunci. dar nu nma stresez atata timp cat este vioi. multa sanatate si voua !

mirelush

Haideti sa va zic ce am visat ! ma suna cineva : alo buna ziua d-na Ivanescu ? eu : da . ea: va anunt ca ati castigat la loteria nationala , dar pentru a ridica premiul trebuie sa raspundeti unei intrebari . eu : vai ce bucurie bla bla . intrebati-ma. ea : de ce ati ales nr 11 ? eu : pai pentru ca in luna a 11-a este nascut sotul meu ! ea: felicitari sunteti fericita posesoare a ... si m-am trezit !

sa joc la loto azi ?

va ma duc la mami !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Atunci Mirelush, imi pare rau...nu poti decat sa fii tare.
Zilele trecute am gasit un copil ratacit prin parc. Plangea si tot o striga pe mama. Avea cam 4 ani. L-a luat sotul de manuta si-a plecat prin parc sa-i caute mamica la baietel. A gasit-o la tobogane cu celalat copil de vreun an. Saraca, il pierduse din vedere pe celalalt ocupata cu cel mic. Cand l-a vazut pe asta cu lacrimile-n barba a alergat la el si l-a luat in brate, cel mic se agata de piciorul ei...Foarte emotionant a fost! Si m-am gandit la voi, cele cu 2 copii...tare greu tre sa fie! Multe ptr voi!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna dimineata!

Am fost si noi la dr cu noaptea-n cap. Continuam cu smecta, hidrasec, probiotic. Azi a mancat un pic de cereale cu lapte si un picut de banana. Sper sa-si revina repede.

Mirela, . Nu stiu cu ce sfat sa te ajut, ca al meu sot ma ajuta cu bebe. Incearca sa-l lasi cate o ora cu ei si tu sa stai in casa, dar nu in aceeasi camera. Poate incet-incet sa-si mai schimbe atitudinea.

We placut!



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

La multe lunite bebeilor de 12!!!

Si eu am vazut asta vara o faza cu o mamica care si-a pierdut copilul in parc. Era disperata, plangea. Am prins faza cand i-l adusese cineva. M-a apucat plansul si pe mine.


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput