Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(103)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

multumim de cafea...luam multa ca azi ne-am trezit mai devreme ca de obicei

deea si mirela - fetelor io zic sa ii lasati pe ei cu bebeii un weekend asa ca sa vada cu ce se mananca...aaaa si pedeapsa cu ceara mi se pare geniala...de cand vreau sa vad un barbat epilat cu ceara macar inghinal...

si piscotel are mainile si picioarele reci cand venim de afara, dar pana acum nu am patit nik...

ieri am fost la baieram de bebei...trei mai mici si trei mai mari...sper sa nu fi luat ceva ca unul din ei avea niste lumanari la naaaaaaaaaassssss...astept sa vad cum evoluam...in rest a fost tare frumos...joaca maxima...piscot a adormit in primele doua minute de mers cu masina spre casa si a fost ptr prima data cand am reusit sa o dezbrac dormind...(a se intele ca ea dormea nu io):))))

angie - si io vreau situl cu gloabele plzzzzzzzzzzz

libertate - cred ca fiecare alege in functie de ce nevoi are astfel incat nu stiu cat de liberi suntem in alegerile noastre si cate compromisuri tre sa facem ca sa ne fie bine...e cu dus si intors chestia asta...dar noua ne place ideea de libertate ca deh de 20 de ani tot "liberi" suntem...nu mai dezvolt ca mi se aprind beculetele...

Mayane - foarte tare definitia Dlui B...io cred ca ar trebui sa scoatem si o alta denumire Dl D de la "degeaba" ptr oameni mai "iesiti din comun" asa....Mirelus sa nu te superi pe mine ca io tot o sa te iubesc!

Irinuk - bv tie fato ca poti manca la 12 noaptea...si io as manca dar s-ar revarsa Dunarea cand as trece-o inot daca as face asta macar vreo doua saptamani asa...si prajituri auzi...

Despre soacre io nu comentez ca nu am treaba cu a mea...e mai batrana asa si sta la ea acasa...nu prea ne vorbim asa ca e perfect

va pup si va doresc un weekend minunat...noi plecam spre nasica sa ne jucam cu ham ham....puuuuup

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si cafea si de la mine

merci fetelor

inainte parca nu era asa, dar dupa ce au aparut motanii a devenit din ce in ce mai rau
inainte parca mai facea ceva, se mai ducea in stanga si n dreapta, acum...nik nik.....taie frunza la caini
offfff
asta e
am eu bafta lui calache
ce mi pare rau ca n am un pistol sa i trag una in ceafa

baietii sunt cat de cat ok
nu mai plang asa de tare cand le scot mucii, le am dat sirop de ridichie neagra
azi au mancat smantana cu iaurt si biscuiti de la milupa, practic sunt niste cereale biscuiti
merg tot mai bine tinuti de o manuta
Robi s a lovit azi de marginea patului si si a facut o ditai vanataie pe obraz (marginea patului mare e iesit inafara, si are si colturi si muchii, mi e numai sa nu se infiga in colturi, tot ii zic sa cumpere niste protectii de silicon, dar eu vb eu aud, daca mai comand ceva, iar face gargara ca n are bani si eu cheltui pe prostii)
m am saturat sa tot cumpar haine de pe net, si am grija sa fie cele mai ieftine si sa fie si bune, ca sa nu faca galagie ca i imbrac copii cu porcarii...ce atatea haine, ce atatea jucarii (majoritatea sunt sh, sunt de firma, dar sh, sunt foarte bune)
in fine....nu va mai incarc cu prostiile mele
capul face, capul trage....

pupici fetelor si sa avem un sf de saptamana frumos
multi ani sarbatoritilor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica_daria spune:

Neata...
Buuuna cafeaua aici la voi.
La noi e frig, la mine in suflet e tot frig, dar am cautat o metoda sa ma mai incalzesc, am intrat repejor la voi si m-am incalzit instantaneu. Tare frumos e aici, e bineee, bineee bineeeeeee.
pentru Mirela si Deea, si un mare sut in fund pentru B.
Si apropo, si buburuza mea cica are rahitism, tot din cauza adanciturii din piept (asta zice un pediatru), si ma duc dupa cateva zile la medicul de familie care imi spune ca e normal, se vede asa din cauza ca a mea fetita e slaba. Si ca ar fi bine sa incep sa ii dau cate o lingurita de Pikovit ca e sub greutatea normala pt 10 luni (are doar 8 kg).
Am fiert in suc propriu in cabinet, apoi am lasat-o in pace.
Dracia asta de Pikovit e doar de la un an... De fiecare data cand calc pe la medicul de familie jur ca nu se mai repeta, pfffff
Na ca m-am descarcat si eu.
Va pup si va doresc un weekend deosebit de frumos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata..si cafea cat cuprinde
Mirela..nu vrei sa te muti cu mine?am avea grija de motanei,avem loc de joaca berechet...acum lasand gluma la o parte urat din partea lui..tu esti minunata,imi esti asa draga si nu te cunosc personalemani bunadispozitie prin tot porii..El nu vede?eu zic sa-i iei o pereche de ochelari de Craciun,si daca te intreaba de ce..sa-i spui sa te vada mai bine,mai profund,sa citeasca in sufletul tauiarta-ma ca m-am exprimat,eu de obicei cum ati observat ma cam abtin,dar daca sotul meu mi-ar zice ceva..ar zbura de la et 7 direct in marea neagra
fetele cu site-ul..aveti pm..ca nu-l pot pune aici din cauza de reclama mascataintelegeti voi

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

Citat:
citat din mesajul lui angieangie

neata..si cafea cat cuprinde
Mirela..nu vrei sa te muti cu mine?am avea grija de motanei,avem loc de joaca berechet...acum lasand gluma la o parte urat din partea lui..tu esti minunata,imi esti asa draga si nu te cunosc personalemani bunadispozitie prin tot porii..El nu vede?eu zic sa-i iei o pereche de ochelari de Craciun,si daca te intreaba de ce..sa-i spui sa te vada mai bine,mai profund,sa citeasca in sufletul tauiarta-ma ca m-am exprimat,eu de obicei cum ati observat ma cam abtin,dar daca sotul meu mi-ar zice ceva..ar zbura de la et 7 direct in marea neagra
fetele cu site-ul..aveti pm..ca nu-l pot pune aici din cauza de reclama mascataintelegeti voi

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011




daca e vorba de site-ul cu globuri ,vreau si eu pls pls pls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui fragrant8

tunde- helppp!!!
am facut kefirul, asa cum au recomandat aia; si dupa 3 zile apa era dulceaga, nici vb de acrisoara-usor acidulata;
am schimbat apa, aruncat aia veche, si pus din nou zahar.

intrebari - cand stii ca e gata? de regula cate zile dureaza pana se face? tu de care zahar pui? pui si fructe uscate?

nah, ca te-am ingropat inntrebari; nu-i graba! cand ai tp.

=============
Mami de Sophic mic (16-01-2011)

“In the depths of winter I finally learned there was in me an invincible summer” (A.Camus)

iubita EU N-AM FOLOSIT KEFIR DE APA!!!am avut ciuperca de lapte pt kefir,care mi-a murit dupa ce am neglijat-o vreo 3 zle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

angi muahhh, m ai facut sa plang
vin mama, cum sa nu vin

culmea ca are ochelari, dar vede numai ce vrea el
cum sa i las cu "taticu", doamne fereste, i as gasii in patuturi urlang si el in sufra pe chat cu castile in urechi
n am iesit din casa de luni
aseara dupa ce i am culcat, am coborat pana jos la magazin, pe la 10 fara 10, sa mi iau ceva de ros, 5 minute
asa as vrea sa ma duc la un epilat, la un coafor.....la o cafea cu voi, dar cu cine las copii????
of

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Neata!
Irinuka,mai e loc in vagonu ala pentru inca una bucata SS?? Numa dus,evident.
Deea si Mire,tare rau imi pare.Mirela,daca esti asa degeaba,de ce nu sta el o zi intreaga cu motanii?Stiu ca n-ai incredere sa-l lasi,ca nu stie ce sa faca,da macar asa o incercare de vreo 2-3 ore.Ar trebui sa se uite in jururl DANSULUI si sa vada ce minuni ai facut si cum ai grija de ei.Of Doamne...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

nu-s buni ochelarii
stiu cat ti-e de greu,mie mi-e greu cu unul,dar doi,si cand sunt bolnaviori ca le trebuie multa atentie,n-ai si tu o prietena buna sa te ajute macar o ora la 2-3 zile?daca eram in bucuresti jur ca veneam eu,il lasam pe Tudor cu mama si ma infiintam la usa ta cu ceara de epilat si vopsea de par
la vara sa vii la mare ca te rasfat eu in sauna la minefacem masaj si alte alea



Citat:
citat din mesajul lui mirela2

angi muahhh, m ai facut sa plang
vin mama, cum sa nu vin

culmea ca are ochelari, dar vede numai ce vrea el
cum sa i las cu "taticu", doamne fereste, i as gasii in patuturi urlang si el in sufra pe chat cu castile in urechi
n am iesit din casa de luni
aseara dupa ce i am culcat, am coborat pana jos la magazin, pe la 10 fara 10, sa mi iau ceva de ros, 5 minute
asa as vrea sa ma duc la un epilat, la un coafor.....la o cafea cu voi, dar cu cine las copii????
of

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

angi muahhhhhhhhhhhhhh
ana, l am lasat o data imi suna telefonul ca la 112

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput