Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(103)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

happy happy happy !!!
Andu a facut caca la olitaaaaaaaaaaa ! i-am cumparat olita acum 2 zle si l-am tot pus pe ea dar nu ii placea. eeeeeeee s-a trezit mai devreme si am zis sa incerc , ca nu facuse caca azi. si a stat vreo 3 minute , a dat 2-3 basinele si paaaam a scos 2 carnati ! asa in pampers nu iti dai seama cum face, ca e turtit acolo. dar ii face pe carnati !

ma duc sa ii dau sa pape. i-am facut curcan la gratar cu garnitura de orez...mmmmmmmmm ! suna bine, vedem ce zice el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Pup fetele ca mergem sa mancam la socrii ca noua ne e lene sa gatim.

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Nu poci sa citesc tot!!!!!!!!! franati mai!!!!!!!!!!!
Stati pe loc pana va ajung din urma.
Asea, macar sa apuc sa zic ceva.
Deci noapte de cosmar. Bubu ieri a tinut-o numa' intr-o febra, seara s-a potolit febra dar digeaba. Peste noapte s-a sculat de npe ori, l-am luat cu noi in pat, era sloi de gheata. In consecinta am domit toti prost, ca ne inghesuia bubu si mai si intindea cate o mana se verifice ca suntem acolo, of, tare e greu cand e bolnavior.
Azi n-a mai facut febra. In continuare nu stiu de la ce am patit-o, dinti nu are, muci nu, tuse nu, bube nu.
Mananca bine masa solida, laptele nu-i prea place. Si e miolait de-mi vine sa-mi iau campii.
Pareri despre barbati nu poci exprima, io am un barbat care merita statuie. Nus' cum se face ca atunci cand uit cat imi este de bine, mai povesteste cate una dintre voi despre domni B si atunci imi vine mintea la cap.
Carmencito, nu te-am uitat cu aparatele de epilat! numa' ca am muuulte de zis si tot aman pentru cand oi avea timp.
ma duc la baie ca e urgent...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

tocmai citii cati dinti au "unii"! pai d-aia nu ne-ajungem dom'le! ia sa se dea cate unul, sa ajunga la toti...
apropo de asta, bubu are 10 luni si 0 dinti. sa ma ingrijorez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

ANKA- n-are importanta, ba am citit ca e mai bine, sa ii iasa dintii mai tarziu. Nici al meu n-are nici unul si nici urma de ei.

SHUBULINA- foarte trist despre ce zici tu acolo, din pacate parintii o sa trebuiasca sa se schimbe si probabil ca va fi mai greu. O sa ii strice toata relatia cu mancarea, fortand-o in halul asta. Daca mai tarziu va fi bulimica sau anorexica sa nu se mire. La 2 ani intervine perioada in care in care incep sa isi manifeste personalitatea, sa incerce sa aiba putin control asupra lumii inconjuratoare. Si normal, cel mai usor e sa iti exerciti controlul asupra a ceea ce bagi in gura. DIn pacate cat timp ne tratam copii in halul asta, fara nici un pic de respect, ca pe niste masinute - robotei de mancat si de dormit, nu o sa reusim niciodata sa le cream o relatie sanatoasa si frumoasa cu lumea inconjuratoare.
EU as lasa-o singura, cu mancarea pe langa ea, in camera de joaca, sa inceapa sa pape singurica daca asta vrea. O perioada de timp, cat e vremea mesei. Apoi daca nu vrea si nu vrea, as lua mancarea si sigur la a doua masa va manca, sau va cere ea cand ii va fi foame. Eu mai lasam platouri cu fructe sau legume crude din loc in loc si el se mai servea cand voia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Salutare, avem bunic in vizita, yupi!!
Si noi facem sapt viitoare 1o luni si tot fara dintzoci suntem, Anka.
Ma duc sa citesc din urma..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

carmen- felicitari ptr carnati si mers in picioare...super cavaler ai tu acolo

tunde- fato de unde ai cracii aia ca vreau si io doua bucati:))))...acu pe bune esti o mamica super sexy...nici nu ma mir ca ai copii asa frumosi...pe barbac-tu nu-l pun la socoteala ca tu esti de vina:P ti puuup

ziki - acus ma duc sa vad PM

am gatat cadourile de craciun pentru toata lumea inclusiv ptr craciunita mea...de azi dimineata tot imi holbez ochii prin calculator si acu gata...i'm happpyyyyyyyyyy...asa mult imi place sa fac cadouri nu stiu imi da asa o stare euforica de parca le-as orimi io...

va pup...ma duc sa-mi culeg barbatu si sa mergem toti trei la cumparaturi in auchan...mi-e frica sa nu sparg bugeul cu targul ala de jucarii...oricum de sarbatori il sparg...dar o sa incep sa le iau deja ca sa nu am bataie de cap atunci in ajun cand e nebunie...asa am facut si anu trecut cand eram bortoasa si mi-a prins bine...

la noi masa dureaza 10-15 minute...mai ales deca e papa bun termina imediat

pup


Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

aaa...si piscotel sta in picioare nesustinuta si se lasa asa pe vine fara nici un stres...supeeeeeeer

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

piscotel esti gata si tu cu craciuneala eh ? bravo, fata harnicuta ! eu stiu cadoul, dar inca nu l-am procurat ! shopping placut !
anka nu-i bai , cand o sa ai timp o sa scrii ! daca nu, am eu grija sa iti aduc aminte
shubulino wow saracuta fetita, cum sa o oblige sa manance?Doamne fereste ! o sa aiba de tras cu ea , sper sa isi revina si sa nu ajunga cum zice doloress bulimica sau anorexica .

hai ca ma duc pana la urma la mormanul din chiuveta ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Da fetili,una o tinea si alta ii indesa mancare pe gat,desi aia mica urla ingrozitor.Din pacate nu vrea sa manance nimic cand e mama-sa prin preajma.De bunica nu ma vorbesc,am cumva impresia c-o uraste.Este si un copil incapatanat,dar parerea mea e ca tot parinti au facut-o asa.Ma rog,nu m-am amestecat in ciorba lor,in continuarea parerea mea este ca fiecare isi creste cum stie cel mai bine propriul copil.

Mi-au adormit baietii si am de scris.

Monicule,stiu ce zici acolo,simt si eu cateodata ca vb cu peretii,da asta e.Eu sunt de felul meu mai vesele,trec peste si continuu.Veselia mea se duce brusc in schimb daca am motiv si atunci ti-ai dat foc la valiza.

Nu stiu daca e bine,daca e rau,cert e ca incerc sa vad mereu partea buna a lucrurilor...sunt obosita?Nu-i problema,oala de cafea,vorba Mirelei...Pe bebe il doare ceva?Caut sa-i alin durerea cum stiu mai bine.Ma cert cu sotu?Ignore pana ma plictisesc de tacut si atunci il iau iar intr-o serie...si tot asa.

Imagineaza-ti numai ca operatie de care vorbeam este un caz extrem de rar,au muncit 3 doctri la mine timp de 5 ore.Ma cheama din sapt in sapt sa vada cum evolueaza,la sanul stang am ramas numai cu piele,muschi si extrem de putina glanda.Dureri...nu mai zic prin ce-am trecut,plus neputinta de a-l ridica pe fiu-meu in brate.Bun,si eu ce zic?? Spun ca mi-am pus tate noi.Si in sinea mea ma rog in fiecare zi sa n-am probleme mai mari.Habar n-am daca voi mai avea voie sa raman vreodata insarcinata.Deocamdata nu-mi doresc,dar cine stie.Greu,da tot inainte!

Acuma...nu e poate cea mai buna abordare,dar deocamdata nu mi-a facut rau.




Mergi la inceput