Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Da...si Eliza statea pe burta de mica, intors acum a inceput...asta e...unii sunt muuuuuult mai rapizi ca altii



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)

Cred ca a sunat cam aiurea mesajul meu. Si cand ridica un degetel putin mai sus e o performanta si noi ne extaziem pentru orice. Uni sunt mai rapizi in ceva, altii in altceva. Sunt bebei care deja se intorc si de pe burta pe spate. Oricum noi suntem fani Elizuca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Neata fetele mele dragi! Pupici

Ma bucura atat de mult cuvintele frumoase din partea voastra!! Efectiv imi ridica moralul!Va multumesc si va sunt recunoascatoare.

Eu am venit sa dau si eu un ceai englezesc cu lapte.

Imi a dormit cam agitat, adica s a culcat la 8.30, trezit la 12.30, la 2.30, la 4.30 si la 5.30. Dupa 5.30 a stat treaza tot timpul. Offf!!! Eram atat de obosita azi dimineata!! Acum sotul are grija de ea si eu stau si ma relaxez un pic!!

Tocmai mi a adus sotul la pat micul dejun: paine prajita cu gem. Buuuuun!!!!

O zi minunata tuturor! Eu azi vreau sa fac tarta cu fructe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

neatza fetelor.

n am apucat sa citesc, am tot ramas in urma.

alexule, bine ai revenit si multumim de cafelutza. wow, deja ruxi e pe suc de fructe?




_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Adra, Alexia, nuuu, nu ma duc la serviciu. Oricum firma la noi se inchide in Decembrie, deci nu as avea unde sa ma mai duc. Insa seful meu ma roaga sa mai fac cate ceva, cam 2 zile pe luna, si imi zice ca dureaza o ora, si de fapt dureaza vreo 3.
In Dec trebuie sa depun si eu dosarul de CIC, cred ca o sa aleg varianta de 1 an pt ca este mai bine dpdv financiar. Ce-o fi la anul, mai vedem....

Ieri am lasat copilul cu socra-mea si cand m-am intors l-am gasit cu caciulita in cap


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Ieri am lasat copilul cu socra-mea si cand m-am intors l-am gasit cu caciulita in cap


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Florina si mama mea avea tendinta sa o im brace pe Iustina cand era mica, eu o lasam acasa cu un rand de haine si cand veneam avea 2 randuri de haine si 2 caciuli, asata in timp ce la noi in casa erau 23-24 de grade, apoi treptat am lamurit-o ca nu mai e ca pe vremuri cand nu se dadea caldura si era frig in casa, pana la urma a inteles.
Mara eu inca nu am primit nici alocatie nici indemnizatie pt Natalia, am vazut ca bebeii nostri sunt nascuti la interval de o zi, oare cei care se ocupa de dosarele de indemnizatie cum cred ei ca pot trai bebeii 3-4 luni fara nici un ban?. Intrb si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

fetele vrea dragul meu sot sa imi cumfere aparat nescafe dolce gusto piccolo...are careva????e bun???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Buna dimineata !

Miha esti o dulce,ca mereu de altfel!
Ana distractie placuta si sa va intoarce-ti sanatosi!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Ne-am intors si noi de la plimbare. Friguletttt!

Vreau sa va spun ca m-am apucat de sport, usurel. Lucrez abdomenul superior si lateralele, la ala inferior nu ma bag inca sa nu crape operatia. Gantere mici si flotari la pervaz pt brate si la aparatul ala mare multifunctional , cu greutati O SA fac pentru picioare si fese. Si steper ca pe bicicleta nu am rabdare mai mult de 5 min si ma mai doare si fundul de la ea. Sa vedem cat ma tine.

A rezolvat cineva cu caderea parului, ca ma dispera?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Incerc sa schimb poza de la profil sa vad daca am reusit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

fetele vrea dragul meu sot sa imi cumfere aparat nescafe dolce gusto piccolo...are careva????e bun???



Mami de Razvan si Rares


Mady, din pacate nu beau cafea. Pupici.

Mergi la inceput