Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Incerc sa schimb poza de la profil sa vad daca am reusit.


Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Mamutz este superba poza de la profil! Sau vrei sa ne mai arati si alte poze cu Petru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Ziua buna si de la noi fetelor! Raspund prezent si eu la apelul Oanei

Noi am fost in concediu saptamana asta - vreo 2000km, vizitat Washington DC, cascada Niagara si alte orase de pe traseu. A fost f obositor pentru noi, dar Tudor s-a simtit bine - a dormit cam tot drumul dar si in noptile de la hotel. Suntem super fericiti ca am ajuns cu bine, sanatosi. Peste cateva ore pelcam spre medic pt vaccinul de 4 luni. Cred ca o sa cer sa-l facem in doua faze, cocteilul asta de multe intr-unul nu imi surade.


Am citit repejor din urma si am retinut:
Felicia: draga mea, asa deprimata ma simt si eu in ultimul timp, desi am socrii aici ca ajutor (deja am 2 episoade de scandal cu ei la activ, asa de rau ca au vrut sa plece inapoi acasa). Dar stiu ca va trece, la fel si la tine! Hai curaj ca mai e un pc si ne curatam de hormanii astia ce-au mai ramas dupa sarcina, si o sa fim din nou proaspete si vesele ca-n adolescenta!

Andra - felicitari ca mai ai timp si energe sa-ti faci si deodorant in casa. Poate cand ai timp ne impartasesti si noua reteta minune, ziceai ca e si efcienta. Cred ca e super pt cele care alapteaza, nu mai bagam atatea chimicale prin piele

Cristina - iti doresc serviciu cat mai usor, ca sa-ti lase timp pt cei doi piticuti care te asteapta acasa. Sper sa mai treci si pe la noi, o sa ne lipseasca maturitatea din mesajele tale!

Va multumesc de urarile pentru Tudor la implinirea celor 4 luni!

La multi ani si sarbatoritelor/sarbatoritilor de Mihail si Gavril, imi pare au ca nu am fost in zona ca sa va urez la momentul respectiv.

M-am uitat in calendar si inteleg ca luni se serbeaza cei cu numele Filip? Daca e asa, le urez si eu anticipat copilasilor LA MULTI ANI cu sanatate si noroc!

Va las, tre' sa plec spre sedinta de fizio. Weekend frumos dragele mele1



din 06.07.2011 am un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Ramo da am trecut pe suc de mere zilnic 30 ml, cica ar trebui sa incerc si cu pulpa sa ii fac trecerea usor de la seama la pulpa, dar il scuipa pe tot afara asa ca ramanem pe suc de mar si o masura de cereala cu orez de la nestle in bibe de seara .
ce face iustin? am incercat sa te sun dar aveai tel inchis ...pupicei la toti 3
salutam si toate mamicile dragi
wk placut !
ps: maine sau luni luam colacel ptr inot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Numa ce am venit de la o plimbare cu masina. Fereasca Dumnezeu in ce hal tipa, ne a capiat pe amandoi!!!! In general este maraita, mai mult tipa si maraie decat se bucura de jucarii. Dar acum i am sugestionat ca sa mergem cu masina si a mers pana am ajuns acasa din nou. Dupa vreo 10 minute dupa ce am intrat in casa, a inceput concertul din nou. Am calmat o pastrandu mi eu calmul si bagandu i suzeta in gura!!! Nu a luat o din prima, dar am tot incercat..... A mai patit cineva asa??

Adra, acusi zicem LA MULTI ANI Evei!!

Alexia, poate ma clarifici si pe mine (sau cine stie) care e diferenta daca alegi 1 an sau 2 ani la indemnizatie? De ce se pierd bani daca alegi 2 ani? Nu prea le am cu regulile in Romania, dar sunt curioasa! Alexia, club la munte? MMMMMM.....da, suna foarte bine!! Unde anume la munte?

Anaemizici tu ca jucaria aia e frumoasa, dar uite, ca madam a mea nu o place si basta!!!! Mergeti la Covasna cu ocazia zilei tale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Numa ce am venit de la o plimbare cu masina. Fereasca Dumnezeu in ce hal tipa, ne a capiat pe amandoi!!!! In general este maraita, mai mult tipa si maraie decat se bucura de jucarii. Dar acum i am sugestionat ca sa mergem cu masina si a mers pana am ajuns acasa din nou. Dupa vreo 10 minute dupa ce am intrat in casa, a inceput concertul din nou. Am calmat o pastrandu mi eu calmul si bagandu i suzeta in gura!!! Nu a luat o din prima, dar am tot incercat..... A mai patit cineva asa??

Adra, acusi zicem LA MULTI ANI Evei!!

Alexia, poate ma clarifici si pe mine (sau cine stie) care e diferenta daca alegi 1 an sau 2 ani la indemnizatie? De ce se pierd bani daca alegi 2 ani? Nu prea le am cu regulile in Romania, dar sunt curioasa! Alexia, club la munte? MMMMMM.....da, suna foarte bine!! Unde anume la munte?

Anaemizici tu ca jucaria aia e frumoasa, dar uite, ca madam a mea nu o place si basta!!!! Mergeti la Covasna cu ocazia zilei tale?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Da Miha eu patesc asa de vreo 4 zile nu mai stiu ce sa fac..eu cred ca s dintisorii de vina ..i am cump un gel sa il masez pe gingii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih


Buburuzu meu inca e mofturos si nu stiu care e cauza plansuluim am gandit sa i introduc cereale la masa de seara chiar daca doc a zis ca diversif o incepem la 6 luni...

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


AlyMih, uite ca asa am patit si eu in seara asta!!! Of, si eu tot zic ca ba ii introduc laptele praf, ba ii zic sotului sa mearga sa i cumpere rozatoare din aia de la farmacie de s o tin la frigider si sa i mai calmeze gingiile.... Cauta cauza daca poti!!!
Caci stau eu si ma gandesc de ce tac atunci cand merg cu masina sau alte metode care functioneaza in functie de bebe? Trebuie sa punem in aplicare ce a zis babylicious in citatul ala..... Numai asa am calmat o in seara asta, abordand o stare de detasare totala fata de plansul ei isteric si i am si bagat suzeta in gura dupa ce a tacut!!! Of, ma simt epuizata... Si unde mai pui ca vreau acum sa ma apuc de tarta cu fructe.... Nu am reusit toata ziua!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty


Alexia, poate ma clarifici si pe mine (sau cine stie) care e diferenta daca alegi 1 an sau 2 ani la indemnizatie? De ce se pierd bani daca alegi 2 ani? Nu prea le am cu regulile in Romania, dar sunt curioasa!
Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

Pai Miha daca stai 2 ani acasa primesti lunar 85% din salariu;daca incepi serviciul inainte de un an primesti de la stat 500ron pe luna plus salariul intreg, de asta se pierd bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Ana distractie placuta la Covasna, mergeti la statiune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

MihaH, al meu tipa dintotdeauna in masina, adica e ok daca mergem pe distante f scurte, prin oras sau imprejurimi, maxim 20 km, dupa care i se rupe firul si se pune pe tipat. La noi e rau ca nici nu am loc in spate, iar cand incepe el sa tipe se crizeaza si Eva, ca sa-l fac sa taca ca pe ea o dor urechile.

O sa-i placa lui Imi jucaria, sa mai creasca un pic, deocamdata e prea mica pentru asa jucarie complicata

Noi am facut plastilina in casa, doar rosu, ca e prea tarziu si pentru restul culorilor, drept care am primit un bunch de declaratii de iubire de la fii-mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Miha, tare rau imi pare ca Imi plange! Nu stiu cu ce as putea sa te ajut, dar ma bucur ca reushesti sa se mai detasezi cand si cand... Poate chiar simte nevoia sa planga...nu stiuspor la tarta! Da si reteta!

Alexia, bine ai revenit!

Ilida, sa va fie de bine plimbarea!

Anca, uit mereu sa iti spun ca imi place tare mult cum ne povestesti mereu de Natalia, e ca un jurnal la care suntem si noi martore! F frumos!

Ramona, ai cam multe absente!

Florina, n-ai ce le face la bunici. Asta e, eu nu prea am cu cine sa o las in afara de o prietena, asa ca esti fericita

Ana, plimbare placuta si voua! Si sa va intoarceti cu bine!Ma bucur ca esti mai bine!

Adra, abia astept sa ne povestesti cum a reactionat eva la cadoul pe care il va primi
Tu folosesti multe produse bio, nu ai remediu ceva pt cazutul parului? Imi vine sa imi iau campii cand e vb de pieptanat! Plus ca parul meu este peste tot!!

AlyMih, imi pare rau ca si Ianis plange... Iti urez rabdare multa! Si ti-am trimis pm




Mergi la inceput