Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

AlyMih, imi pare rau ca Ianis a plans si el. E mai bine acum?

Fetele, dupa puseul de 3 luni, care e urmatorul puseu de crestere???

Mara, eu o scot pe Imi afara, dar aici sunt 10 grade.

Felicia ce mult ma bucur sa te citesc!!! Intr adevar puseele astea sunt ORIBILE si a mea efectiv se trezea la 1 noaptea si nu mai mergea la nani pana la 10 dimineata!! Pentru prima data la puseul de 3 luni a trebuit sa ma mulg, sa se scoale macar de 3 ori pe noapte. Dar a trecut!!! Acu ma gandesc cu groaza la urmatorul!! Sincer, noi toate ne gandim la tine Felicia si iti dorim multa multa putere si calm!!

Fetele, Mariaruxi (ca tu pomeneai ca ti a stat inima la botez) ar trebui sa li se dea lectii la unii preoti cum sa boteze copii!!! Mariaruxi si Imi e cu degetele in gura, le suge, cate 2, cate 3, dar suge la ele cu mare pofta!! E posibil sa fie dintii!!

Gliana, in legatura cu uitatul la manute, depinde foarte mult de copil, dar cam in jurul lui 3 luni incep multe!! Parca si dau drumul dintr o data dupa 3 luni!! Bucura te ca inca mai e de 2 luni jumate!! E un dulce mic, noi deja ne apropiem de 4, alti bebei se apropie acusi de 5 luni jumate si pun pariu ca mamicilor le e dor de cand bebeii erau de 2 luni!! Sunt tare catifelati atunci!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Alexia bine ati revenit!!! Felicitari pentru mica crestina, sa va fie de bine si sa fie intr un ceas bun!

Ruxiii, te inteleg perfect cu regurgitatul!!! Azi am facut criza la vomatul asta super nasol!!! M am saturat si eu de boraceala asta de nu pot sa ti descriu!!!!! Cica dupa 4 luni se mai rezolva, cand muschii devin mai puternici, dar se trateaza de tot cand merg pe solide. Hai sa ne unim si sa fim tari!!! Wow, felicitari pentru iesitul in club si pentru orele petrecute la salon!

Florina, bun venit si tu in gasca vomitatului!! Sper sa fie mai bine!!! Florina, Imi a mea in continuare e foarte serioasa, mai schiteaza cate un zambet cand si cand, dar fiind broscuta testoasa intr unul din zodiace, ei zic acolo ca astea sunt mai inchise in sine!!! Deci ea e mai serioasa, ca si pusculeanul tau! Deocamdata!!

Ma duc si eu la nani, Imi doarme de la ora 8.30 cu o trezire pe la 12.15. Sa vedem cand va mai fi urmatoarea trezire. Va pup, ma bucur ca am putut recupera si raspunde la majoritatea si sa ma scuze cele pe care le am omis din greseala!!! Oricum, pentru toata gasca fara exceptie!!!

Noapte buna!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Buna fetelor!


Despre noi: Stefan are 6.4 kg la 2 luni jumate. Este alaptat la san, cu exceptia a vreo 5 biberoane de LP date pana acum cand nu am ajuns la timp acasa. Nu stiu daca asta se mai numeste alaptat exclusiv





Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)


Se numeste alaptat aproape exclusiv:)) Stai linistita, si ai mei au mancat LP in maternitate.
E nasol totusi ca esti obligata sa mergi la job, el e mic si d-aia ia biberonul, s-ar putea sa ai surprize mai tarziu si sa nu mai vrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Miha, luni, pe 14 nov e ziua Evei. Da, danseaza, canta si nu seamana (fizic) cu niciunul dintre noi. D-aia si spunem ca ne-au schimbat-o in maternitate

Sunt multumita de deodorantul meu homemade, m-a tinut ieri toata ziua. Data viitoare am sa mai adaug un ulei esential parfumat, tea tree-ul ala nu e prea placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

neata !!!
este cazul sa va servesc cu o cafeluta ...ca odinioara este gata cu sau fara lapte .
Florina deja la munca? offff. Eu ieri am fost si am rezolvat cu dosarul pentru indemizatie, am ales varianta pentru 2 ani....pierd mult la banuti dar asta este , nu regret deloc !
Ruxi sper ca v-ati distrat in club . Ce chef am si eu , cred ca saptamana viitoare cand plecam la tata o sa experimentam si noi un club ceva , pe la munte
MihaH mereu draguta cum ai tu grija de toate fetele
Andra te astept cu poze si filmulete de la ziua printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata

Miha esti o scumpa ca de obicei !

Ce tare este jucaria aia cu buburuza

Si Petru inca mai vomita. Nu mereu, dar...abia astept si eu sa scapam de vomitatul asta.

Noi inca nu am ajuns sa facem vaccinul de 4 luni, dar si pe cel de la 2 luni l-am facut pe la 3 luni.

Eu sunt mai bine ; diseara ne ducem la o agapa, iar maine plecam la Covasna, pana marti

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

MIHAesti o dragutza ca de obicei

Alexiace dor imi era de o cafeluta din partea ta

Miha nu sunt pe fb...am dat o data id dar nik
Buburuzu meu inca e mofturos si nu stiu care e cauza plansuluim am gandit sa i introduc cereale la masa de seara chiar daca doc a zis ca diversif o incepem la 6 luni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Neata mamicute....
Alexia multumim pt cafeluta!!!Am savurat-o....
Fetelor vreau sa va zic ca sunteti superbe si voi si bebelusii vostrii,v-am vazut pozele pe FB!
Si ce copii maricei aveti sunt toti niste scumpicei!!Ce frumos ca va intalniti toate acolo cu bebeiias vrea si eu,poate fugim si noi la primavara cand va fi mai cald sa va intalnim
Noi suntem singure acasa si ne facem de cap!!!Adica nu mai gatim,plecam si la plimbare...e greu fara tati ,e prima data cand ramanem singurele dar ne decurcam cu brio ca bebe e foarte cuminte
Ma tenteaza si pe mine sa iau gargarita aceea,imi pare interesanta...
Va pupam si va dorim o zi senina in continuare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih


Miha nu sunt pe fb...am dat o data id dar nik
..

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


mai da-l o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Neatza!

Fiica-mea a pus monopol pe laptop, trebuie sa imi mai iau unul ca nu mai am loc de ea

Matei s-a intors de 2 ori pe de burta pe spate, cand avea vreo luna sau doua, invers inca nu. In schimb, daca il lasi intr-un loc, intr-o anumita pozitie, peste o vreme il gasesti in alt loc si in alta pozitie. Isi suge degetele la greu si eu tot zic ca n-am lapte suficient, imi simt sanii goi mai tot timpul (iarasi am inceput sa iau homeopate) si el varsa nonstop. Gingia nu mi se pare umflata.
Ii place sa doarma cu plapuma in cap, asa ceva n-am vazut.

Miha tu te scuzi ca poate n-ai raspuns la toata lumea, dar eu ce sa mai zic, vesnic n-am timp.

Umidificatorul nostru e Honeywell si e cu abur rece.



Mergi la inceput