Strugurasi de sept-oct 2011 **04**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Am intrat sa va dau doar un pupic.

Alex mi-a placut povestea ta mai ales ca are un happy end si poza fetelor e tare dulce. Ce inseamna dilatare manuala ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Lore, e de la vreme :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Cine e interesat de calciu
Poftim

http://sspirulina.wordpress.com/2010/12/11/mitul-calciului-din-lactate-si-cele-mai-bune-surse-vegetale-de-calciu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

OanaB04..pai ne-nscuscrim???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

mai mie nu mi-a aparut mesajul de mai devreme?
Eu scutece folosesc pampers premium care, am ajuns la concluzia ca sunt muuult mai bune ca alea vechi.Huggies nu imi plac ca sunt prea tari, prea inflexibile.De la 9 luni o sa ii iau pampers gen chilotel,asa am facut si cu George, ca nu il strangeau asa la burtica cand statea in fundulet, nu ii curgea pe langa, il dadeam mult mai usor si nu ma stresam ca nu il dau bine si curge pe langa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

Citat:
citat din mesajul lui marryan

Buna dimineata,

Noi suntem un pik mai bine dar tot cu colici, sper sa trecem de perioada asta.

Didiana eu sunt cu cistita, eu am inceput sa beau canephron asta ce am gasit la noi permis in alaptare, insa la voi se gaseste cu usurinta urinal, urinex, uricol incearca sper sa se rezolve si la tine repede

Am citit tot dar nu prea am retinut mai nimika eu cred ca am carente de memorie
Ieri am trmes sotu la piata sa faca cumparaturi, eu ma gindesc una si ii spun lui cu totul alta, mai pateste cineva ca mine? e cazul sa urmezi ceva?

Azi am program de bukatareala, fac placinte cu brinza de vaci, cu cartofi si praz, cu dovleac si mere, asa ca sunteti invitate toate la placintaria mea

Sa aveti o zi cit mai frumoasa

Pupici

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011



Ms draga maine ii zic la sotu sa imi cumpere.Nu stiam sigur daca e voie in timpul alaptarii, il pun oricum sa o intrebe pe farmacista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

MAy, nici io nu dorm cand il pun pe baiat in pat langa mine,adik eu nu dorm nici un pic de grija ca il storcesc, pentru ca ma cunosc si stiu ca dorm in toate directiile si habar nu am ce fac in somn

Alex, foarte furmos ai povestit, eu clar sunt pro cezariana, cu toate ca inainte de nastere, vroiam si am incercat naturala, dar prin cate am trecut..si la mine s-a intamplat cam la fel,adik dr a fortat efectiv dilatarea, cu o mana era inauntru si cu cealalta apasa teribil pe burta pana mi se taia respiratia..brrrrrrrrrr, nu mai vreau in viata mea naturala

Hellena, eu i-am dat in prima luna Nan, de la care se cosntipa foarte rau, si am schimbat pe Vitalact, care i-a mers de minune,si i-am schimbat gradat,adik in prima zi 3 sferturi nan un sfert vitalact, a doua zi juma juma,a treia zi un sfert nan si trei vitalact,si a patra zi total vitalact; cum a fost botezul lui Petru? inca un mic crestin

Marryan, cum au iesit placintele? am o pofta....

Oanaiasi, asa cum a zis si Sei,si la noi tot asa am auzit, la 3 luni, adik , eu tocmai am depus dosarul, l-am depus pe 9 nov,si am intrat in cresterea copilului de la 1 nov., probabil banii vor intra infebruarie, pana atucni nu mai stim in ce fel o sa ne descurcam ca na, sunt totusi niste bani, dar Dumnezeu are grija d enoi, ne-a aratat-o de atatea ori

Mi-e f somn,azi am umbalt cranga la cumparaturi,cu baiatul dupa noi bineinteles










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna seara fetelor!

Am intrat sa va salut !
Foarte frumos povestesti Ionela, felicitari pentru increderea pe care o ai in tine si pentru cele doua minuni mici!

Alex, frumos ai povestit nasterea Clarei, asteptam chestionarul !

Este intr-adevar trist ce se intampla in maternitatile din romania, nu in toate. Eu am nascut natural si nu regret absolut deloc, nici nu m-am prea gandit la cezariana. Ideea de a fi operata m-a speriat si am zis ca nu vreau sa-mi taie 7 straturi (parca asa e nu?). 

Helena cum a fost botezul? Avem inca un crestin !

Va pup 

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

fetelor poate o sa ziceti ca le infloresc si le exagerez, dar nu e nici o problema pentru ca nici mie nu imi vine sa cred inca. mara mea a zis asta "mama". stiu stiu! nu e posibil la nici 3 luni! ieri a zis un meme, azi dimineata zicea "ma" si in seara asta a legat doi de "ma" intr-un induiosator "ma-ma". trebuie sa precizez ceva important - toate astea le-a zis in hohote de plans (mai nou plangem mult si des si din orice - a avut timp sa exerseze). "ma-ma"-ul l-a spus fiind in bratele lui tati care o luase ca nu mai stiam ce sa ii fac sa o potolesc din plans. :)



http://primulmeucalendar.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lore, fiica mea a zis tata acu vreo 2 zile...atat de clar ca era sa mor de ciuda

da dupa aia mi am revenit ca stiu ca o zice inconstient.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput