Strugurasi de sept-oct 2011 **04**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

la noi de 2 zile s-au intetit rau colicii! ziua nu mai doarme decat pe burtica la tati, noaptea sta cu okii cat cepele cate 2 ore deodata, mananca ca rupta...ionela help! cat de des poate papa lm¿ ca vad problema mai agravata daca ii dau cat cere ea de des(din ora in ora cateodata, si mai nou ziua nu trecem de 2 ore si si alea cu chiu cu vai)

may voi ati trecut apogeul¿

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Buna seara,

Oana esti super tareee...

Lore.. posibil sa fi zis mai ale s in plans.. si Ela mea ma striga cu ma sau mai .. oricum eu numai ce "povestim " clar si senin tin cont..

Noi ne confruntam cred cu dermatita atopica, s-a inrosit tare pe obrazul stang, acum incepe si cel drept, pe frunte.. s-a extins repede, sunt bubite multe, la frig sau cald se face rosu, si e ff uscat..
V-ati confruntat cu asa ceva? la bb noi sau vechi ?
O sa merg la dermatolog, insa sunt curioasa daca aveti experiente in acest sens,...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Buna seara..sau buna dimi
Va citesc mereu dar nu prea mai reusesc sa scriu...pup toti bebeii frumosi din filmulete, le-am vazut pe toate, sund adorabili
Poate ma prind si eu cum se procedeaza cu postarea filmuletelor , sa pun si eu unul. Noi inca nu prea gangurim, am si eu un stres din cauza asta insa incerc sa ma calmez, sper sa fie ea mai lenesa. Mai nou dormim toata ziua in bouncer, sunetul acela din natura cu pasarele, broscute etc o adoarme instantaneu

Ionela povestea nasterii lui Tudor este frumoasa, frumoasa, frumoasa

Noi suntem bine, colici nu mai avem de vreo 2-3 sapt, azi stau putin cu grija ca am mancat salata orientala mai devreme si ma tem totusi sa nu ii faca rau...om vedea in noaptea asta. Pana acum am mancat cam de toate mai putin fructe crude si nu a avut nimic (chiar si putina fasole batuta).
Bebelina doarme de vreo 2 nopti si in patut cateva ore, speram treptat sa o mutam de tot acolo, nu stiu daca vom reusi. Eu am dormit mereu cu ea in pat, nu am atins-o niciodata, am somnul foarte usor, ma trezesc si daca scanceste sau respira mai agitat. Ea a dormit o perioada intre noi apoi am mutat-o la margine ca sotul meu are somnul agitat rau si o pazeam toata noaptea de el.
Sambata avem si noi botezul, sper sa fie cumintica...
Va pup pe toate si pe toti bebeii

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata, mamici

Lore pai a mea asa stie sa panga, cand plange bineinteles, ma-ma-ma sau me-me-me

Sei, imi pare rau pt micuta Ela ca are asa ceva.De ce oare?


Dbuni, a mea pana la 5-6 saptamani imi manca la 1ora sau 1,30 ore.Dupa a inceputr sa mance la 2-3 ore si acum chiar la 4 sau 5 ore seara-noaptea.

Da-i sa mance cand vrea ea.


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Fetelor cat tine LM la frigider? Mai am un biberon din stocul de week cand am fost petrecareata rau.
M-am muls prima data in viata.....chiar eram curioasa cat scot.Am luat o pompa electrica Primii Pasi.In max 5 min.am scos din ambii sani 140 ml si m-am oprit ptr un muls ca n-aveam nevoiede mai mult.Acum nu stiu ce as mai fi scos...........ca ea suge de cele mai multe ori doar dintr-un san.

Vreau sa schimb si eu poza si nu-mi incarca nicio fotografie.Se opreste pe la jumatate.Ce trebuie sa fac?

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.

Dbunny, cred ca am trecut. am revenit la colicii obisnuiti cu program 9-12 seara. sper sa scapam si de astia curand.
vezi ca supraalimentarea face mai rau la colici.

Mikka, pai la margine nu ti-e frica sa n-o dai jos din pat?

camady, cica 8 zile poti tine la frigider dar eu nu m-as aventura atat. eu il tin 24 de ore.
cu poza patesc la fel.

lena, ce burtica plata ai. cum ai reusit?

eu am ramas cu burta cu par pe ea cu lina neagra. cu tzatzele duble, iar la kg tot cate am avut dupa nastere am. nu am slabit deloc bine recunosc ca si mananc. mi se face foame rau de tot dupa muls/alaptat. ma ia cu lesin...

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

May.. si eu am par si linea negra, or trece si astea..

Rachel nu stiu de ce apare, exista factori interni (genetici) sau externi (frig , caldura, poluare).. nu stiu 100% pana nu zice dermatologul, si sper sa nici nu fie, insa seamana cu ce am vazut pe net..

Mikka.. chiar ma gandeam la tine si la Nanna .. ma bucur ca v-ati mai stabilizat cu programul si sunteti fara colici.. Nu iti fa pb cu gangureala.. Ela a gangurit mai serios la 2 luni jumate si acum opreste-o.. voi inca nu aveti decat 8 sapt.. mai aveti timp...
Va pup..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

camady te-ai distrat bine la petreceri sau ai sta cu gandul la bebelusa
?


May pt tine mamica curajoasa si micuta.
Recunosc ca nu stiu cum as fi reactionat daca as fi avut un coil colicios.Nu stiu ce sunt astia.



Sei cate g ati mai pus pe voi in ultimul timp?


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, de unde ai luat slingul? Cum te descurci cu el? Nu ti e frica sa nu cada printesa?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC



Klau_ditza
, ce hainute funny are bb, caciulita e geniala.




Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Multumim. Noroc cu o buna prietena. Eu nu am reusit sa ma duc la shopping de hainute inca...

It's a boy !!!

Mergi la inceput