Strugurasi de sept-oct 2011 **04**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Camady baga-l la congelator. La frigi eu nu tin mai mult de 24 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Buna seara,

Oana esti super tareee...

Lore.. posibil sa fi zis mai ale s in plans.. si Ela mea ma striga cu ma sau mai .. oricum eu numai ce "povestim " clar si senin tin cont..

Noi ne confruntam cred cu dermatita atopica, s-a inrosit tare pe obrazul stang, acum incepe si cel drept, pe frunte.. s-a extins repede, sunt bubite multe, la frig sau cald se face rosu, si e ff uscat..
V-ati confruntat cu asa ceva? la bb noi sau vechi ?
O sa merg la dermatolog, insa sunt curioasa daca aveti experiente in acest sens,...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Da si la noi a fst asa... si am tratat.o cu apa termala de la uriage si in apica de la baita i.am pus un saculet cu tarate , le gasesti la pungute in magazin , si le lasi sa se inmoaie pana iese un suculet albiciossau poti fc asta intr. un ibric si apoi torni in cadita tre sa fie apa mai fierbinte un pic si ii speli normal, in cateva zile ar trebui sa treaca. la noi sau uscat si ac asteptam sa se ia la fiecare baita si nu mai sunt rosi nici nu se mai vad...Simplu si ieftin

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Noi azi avem fontanela un pic deprimata...la pipait se simte...la vedere se observa numai pulsul. nici nu stiu ce sa fac...oare sa merg la medic?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Oanaiasi, LenaC, Pinkysor, May3, Seidana, va multumesc pentru raspuns. E greu sa lucrez cu botoshika plangacioasa. Ieri m- a supt, suzetit toata ziua. Azi m-a lasat sa fac Pilates. Am un filmulet cu 20 min de exercitii, sa imi linistesc constiinta mai mult. Am 5 kg in plus, burtica si picioarele celulitoase si ma oftic. Mi-e foarte pofta de dulce si cand mi-e foame scade glicemia rau de simt ca lesin. Cele care simtiti la fel, sa stiti ca nu sunteti singurele:)

La noi sunt 3 grade, dar tot vreau sa mai ies la plimbare. Sper sa vrea si Clara :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata

Lore, prea tare, chiar daca e inconstient cred k "it feels so good" :D

Dbunny, noi stam si cate 3h asa la matzait la san, k noaptea mananca frumos si se culca

Sei, si la noi bubitele Maiei s-au extins pe toata fata si pe obrajori, chiar si pe cap... oare si noi cu dermatita? offf

Mikka, si noi o culcam cu noi in pat si in patutul ei, depinde de cum se manifesta seara. Le accepta pe amandoua fara probleme.

Camady, poate e prea mare poze, incearca un mai mica.

May, e iluzie optica... credema ca nu e plata, nu ma incap nici pantalonii vechi (decat descheiati) si nici gecile, doar cea de iarna care si asa era larga.

Oana, slingul mi l-a imprumutat o mamica de pe alt forum, ca tot ziceam ca vreau sa imi iau si ea il avea si nu l-a folosit deloc. Nu are cum sa cada bb si oricum o asigur permanent si ma uit mereu la ea sa fie cu fatzuca in afara sa aiba cum sa respire. Imi adoarme instant in sling. Am incercat si sa o alaptez dar s-a inecat de 2 ori, probabil pozitia nu era foarte ok... O sa mai incerc.

Marina, tarate sunt in supermarket sau la Plafar? O sa incerc si eu reteta ta. Cu apa termala dai cu discheta sau cu puful direct pe bebe?

Alex, vreau si eu filmuletul cu Pilates. Dupa ceza faci deja sport?
As iesi si noi afara, dar avem mucusori si am deschis doar fereastra, am facuto sarmaluta si atat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Neata

Lore, prea tare, chiar daca e inconstient cred k "it feels so good" :D

Dbunny, noi stam si cate 3h asa la matzait la san, k noaptea mananca frumos si se culca

Sei, si la noi bubitele Maiei s-au extins pe toata fata si pe obrajori, chiar si pe cap... oare si noi cu dermatita? offf

Mikka, si noi o culcam cu noi in pat si in patutul ei, depinde de cum se manifesta seara. Le accepta pe amandoua fara probleme.

Camady, poate e prea mare poze, incearca un mai mica.

May, e iluzie optica... credema ca nu e plata, nu ma incap nici pantalonii vechi (decat descheiati) si nici gecile, doar cea de iarna care si asa era larga.

Oana, slingul mi l-a imprumutat o mamica de pe alt forum, ca tot ziceam ca vreau sa imi iau si ea il avea si nu l-a folosit deloc. Nu are cum sa cada bb si oricum o asigur permanent si ma uit mereu la ea sa fie cu fatzuca in afara sa aiba cum sa respire. Imi adoarme instant in sling. Am incercat si sa o alaptez dar s-a inecat de 2 ori, probabil pozitia nu era foarte ok... O sa mai incerc.

Marina, tarate sunt in supermarket sau la Plafar? O sa incerc si eu reteta ta. Cu apa termala dai cu discheta sau cu puful direct pe bebe?

Alex, vreau si eu filmuletul cu Pilates. Dupa ceza faci deja sport?
As iesi si noi afara, dar avem mucusori si am deschis doar fereastra, am facuto sarmaluta si atat.



Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011


Tarate gasesti la supermarket, si apa termanla o pun pe o discheta si dau pe fatuca

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Marina, cate tarate pui pentru o baita si cat le fierbi (in min)?
Mersic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Alex, foarte tare Pilates, ai cump CD sau cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Luni e zi grea... cam gol pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Eu sunt prin zona, nu prea reusesc sa scriu cine stie ce ca trebuie sa fac animatie pe langa strumfa, poate poate o ganguri si ea . Nu spune decat a, si ala tipat ( nasul ei spune ca e A de tipar). Si pe asta il spune cand nu sunt eu prin preajma, de ras rade la pereti, cand apar langa ea se incrunta instantaneu si incepe sa maraie.

Sei, poate Ela nu are dermatita, posibil ca e o mica iritatie, daca aplici tratamentul acela recomandat de Marina e posibil sa treaca. Parca si Ionela spunea la un moment dat ca a folosit taratele.

May, nu mi-e frica de faptul ca poate sa cada din pat deoarece pun o paturica rulata pe margine.
Azi -noapte nu a facut colici insa a vomitat in somn, nu a facut niciodata asa, nici nu am auzit-o, cand m-am trezit la 5 sa ii dau sa pape si am pus mana pe ea, era uda toata, plina de laptic branzit. M-am speriat ingrozitor, a stat si uda asa, sper sa nu raceasca. Nu inteleg de ce a vomitat, eu am batut-o pe spate, am tinut-o si vreo 10 minute mai sus pe o pernita ca e ii tot vine lapticul inapoi si tot a vomitat.

Lena si eu deschid fereastra si o imbrobodesc daca nu reusesc sa ies afara

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput