Strugurasi de sept-oct 2011 **04**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Alex, felicitari ca te-ai pus pe treaba cu pilates. Mie mi-a facut cadou sotul un CD cu valentina pelinel si inca nu am avut timp sa ma ocup... Sau poate imi trebuie mai multa ambitie
Raportez +8 kg fata de dinainte de sarcina...

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Alex, felicitari ca faci pilates! Si eu trebuie sa ma apuc de sport! Klaudita, la fel am si eu +8 fata de perioada dinainte de sarcina ! Eu am zis ca nu vreau sa slabesc deloc 6 luni ca vreau sa alaptez exclusivsi vreau sa am lapte. Si in plus m-am gandit ca prin sport se elimina toxine in lapte si am zis sa stau cuminte dar... cand vad burtica si picioarele cu celulita ma apuca depresia
Mai vad eu ce fac, as vrea sa incep macar cu abdomene sper sa reusesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Rach.. nu stiu cat am mai pus, maine vreau sa ii fac raportul.. dar tare am impresia ca de cand am inceput sa slabesc ea nu a pus nimic, si vinerea trecuta, si joia asta ( tocmai trecuta) avea aceeasi greutate..,pai atunci mai bine ne ingrasam amandoua..

Oana.. noi am fost cu fontamela deprimata cam 2 sapt, cu titi mult si-a revenit.. insa cu dr fa cum simti, insa ca sa fie ceva grav trebuie sa fie tare deprimata

Marina multumesc, o sa cumpar si eu taratele, ca numai de bine am auzit

Lena.. nu stiu ce sa zic.. sunt purulente? a noastre nu.. Natalia zicea in in cazul asta nu vb de dermatita atopica.. oricum eu am de gand sa merg la dr daca nu sapt asta, sapt viitoare sigur.. tu?

Mikka.. cu aa incepeti .. apoi le ziceti pe toate, si noi am inceput cu a tipat.. de acolo potopul..

Pinky, Klau.. si eu tot 8 am raportat.. acu am ramas la 5 .. insa parca pitik nu mai ia asa bine in greutate, desi prefer 8 si un copil dolofan, decat amandoua siluete

Eu sunt mama denaturata, imi las fata sa se uite la TV.. ca asa ii place ... rade, chicoteste, pedaleaza si sta cuminte cat ii las TV.ul pe desene .... dar nu o sa o mai las cand ajungem acasa...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, nu sunt purulente. eu dau cu apa termala si o sa incerc si cu tarate. nu ma duc nicaieri :P, doar dak o sa fie ceva mai urat o sa ma duc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

Buna seara fetelor! va salutam si noi!
Eva ma tine ocupata mai toata ziua! Nu prea am timp de net asa ca intru repede sa va spun ca suntem bine , dupa care incerc sa va mai citesc sa fiu in tema cu subiectele.
Vineri am facut vaccinul de 2 luni( ea are trei dar mi s-a parut un pic racita si am amanat momentul). A reactionat bine dara plans ceva cand au untepat-o. seara parca ma certa, asa grungurea.
Am vazut ca vorbiti de kg. Eu sunt cat o vacuta, dar Eva creste foarte frumos. are 6300gr.
off, s-a trezit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Marina, cate tarate pui pentru o baita si cat le fierbi (in min)?
Mersic


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011


o cescuta si da 1 min apa sa fie clocotita


Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Andreea imi pare bine ca sunteti bine amandoua

Marina, mersic

Sei, am cautat pe google dermatita atopica si am dat imagini. Maia cu siguranta nu are asa ceva, noi avem asa cateo bubita doua. La voi e asa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

Gata, a adormit iar printesa. Poate reusesc sa-mi termin si eu ideea.
Cum va ziceam, eu nu m-am cantarit dar nu cred ca am slabit deloc dupa nastere. Am o pofta de mancare teribila, ceve de speriat, gravida nu am avut nici pe sfert poftele astea.
Sotul imi face observatie si ce ma sperie cel mai tare este faptul ca el foarte greu se arunca in afirmatii din acestea.
Regim, caci despre cura nu poate fi vorba nu reusesc sa tin.
Dar dau laptic din belsug. Si mananc dupa fiecare alaptare. Sper sa-mi treaca pofta asta de mancare. Oare o fi din cauza hormonala? Stiu ca e patetica intrebarea dar voi ce ma sfatuiti?
Cu toate ca eu alaptez natural, imi permit sa recomand o marca de lapte praf. Mi l-a recomandat o mamica pe vremea cand eram insarcinata si mi l-a laudat foarte mult. E marca Topffer. Eu am cumparat inainte sa nasc o cutie de 400gr cu 65 lei din farmacie dar pe net e mult mai ieftin 40.
De asemenea mi s-au recomandat in maternitate produse cosmetice pt bebelusi topffer si le folosesc de atunci. Au o sare de baie cu galbenele si tarate,mininata!!! Si gelul de dus la fel. Le-am comandat pe net mult mai ieftin.Si Eva are un ten de invidiat.
E treaza galusca..... cu degetul tot in gura de parca nu a mai mancat de 2 zile si nu sunt 5 min de cand am alaptat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

sei, lena si noi avem probleme pe fata si gatut. marei de pe la 3-4 saptamani i se usuca obrajorii si uneori face si bubite ca o iritatie. cand a vazut-o pediatra mi-a spus ca e alergie sa observ ce o necajeseste, ca sa ajunga nu de mult la concluzia ca poate e alergie la proteina din lapte si sa renunt eu total la lactate. am facut asta si intr-adevar fata fetitei s-a mai curatat. vazand ce scrieti si voi despre dermatita atopica am citit pe net si din descrieri cred ca asta e la Mara. e drept ca pozele pe care le-am gasit pe net sunt de speriat si Doamne fereste de ce vezi acolo. am vazut ca dermatita atopica este genetic mostenita - eu am avut bronsita asmatiforma si alergie puternica la praf si la polen de ma faceam ca batuta de urzica atunci cand mergeam la bunici la tara - incep sa fac din ce in ce mai multe legaturi..... maine imi fac programare la pediatru. am scapat de diaree de acu a aparut altceva!



http://primulmeucalendar.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Andreea, da-mi si mie te rog link cu site-ul de unde ai luat produsele Topffer.

Mergi la inceput