Strugurasi de sept-oct 2011 **04**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

povestea nasterii lui Tudor


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui hellena_d

Super Sei, bravo fetelor!
Zubie atent la camera dar continua pe limba lui acolo sa zica ce are de zis, ca doar e important si trebuie sa imi aduca la cunostinta :))
Asa-i, n-are nici o rusine iar cand vine dr-ul la control si il dezbraca face si pisu pe el (de acum dr-ul stie si se fereste)

Fetelor, mie ieri mi-a venit CM. In valuri mari si de un rosu aprins.
Maine am botezul. Am voie in situatia in care ma aflu sa intru un Biserica sau fac planton in fata ei?

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !


Salutare...
Da fuguta la farmacie si cumpara 2 pliculete de flamexin se ia 1 pe zi... incepi azi si maine unul si ti se opreste CM...Mie mi.a recomandat Dr. Albu care m.a operat k sp eu acum cateva zile k nu mai mi se opreste CM si curgea siroaie de nici nu puteam iesi dincasa si m.a tinut 2 sapt panaam luat pliculetele...De la primul pliculet nu am mai curs nimik si mi.asp k o sa imi vina data viitoare normal... Sper k te.am ajutat

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

SEI a fost hipoxic din cauza ca nu ii erau destul de dezvoltati plamanii si din cauza anesteziei..Acuma insa nu imi vine sa cred ce bine recupereaza..

34+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Citat:
citat din mesajul lui didianana

SEI a fost hipoxic din cauza ca nu ii erau destul de dezvoltati plamanii si din cauza anesteziei..Acuma insa nu imi vine sa cred ce bine recupereaza..

34+ si mamica fericita de 3+ anisori


Si eu am nascut prematur gemenasii la 35s si pt viabiliatea plamanilor in timpul travaliului de 7 ore mi.a facut injectabil 3 fiole de Celestone(mie mi.asp sa iliau din sapt 26 pt kmi se scurtase colul si in caz de nastere prematura administrarea lui era necesara), nu inteleg de ce nu ti.a spus si tie k exista asa ceva si ca este necesar...Oricum imp e k acum sunteti bine

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Toata lumea pe fuga azi, si eu la fel, ca ma grabesc sa termin mancarea cat mai motaie pitica un pic.
Seidana eu pulverizez apa termala pe o discheta din aia demachianta si dupa ai o sterg pe fata.
Si fata mea e foarte apetisanta, sotul cand pleaca de acasa imi zice "daca te apuci sa o mananci sa imi lasi si mie macar un copanel"
o pup toata ziua, nu stiu daca este bine pt pielicica ei sensibila dar nu ma pot abtine, daca era vara sa o tin in bulanele goale poate nu o mai pupam atat pe fata
Fetelor m-am uitat pe grup la poze cu fimea sa alegem un baietel, toti sunt superbi, super dragalasi,(sa nu fie cu suparare la celelalte mamici) ne-am indragostit de Ayu asa ca ne asezam la el la coada pt petzit, unde mai pui ca e si cel mai cumintel din ce am citit.
O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Eu il vreau pe bb T de Jade pentru Maia
PS: Sa nu se supere celelalte mamici de baietei :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena.. noi la apa de mare suntem foarte cuminti, zici ca ne place, la ser insa faceam tareee urat.. si la vibrocil nu zice nimik, primele dati se agita acum nu zice nimic, asteapta cuminte sa se termine procedura, nu vreau insa sa iti zic ce scandal era cu pompita...

Oana.. si noi p pupam la frecventa dubla, unu o tine in brate si o pupa de un obraz, celalalt o pupa pe celalalt...
Asa fac si eu cu discheta si apa termala, insa nu stiam daca e eficient asa..

Didiana
.. normal ca se recupereaza frumos doar e baiat mare si destept.., pacatoasele anesteziile astea...

Noi avem mai multi alesi :
Pe bebe T de JADE.. ca ne asemanan mult, suntem la categoriaa xl.,, dar u vrem sa ne punem peste printesa Maia
Pe Petru pe Hellena.. care ne dedica asa frumoase priviri (desi cam deocheate )
Pe Razvanel de Hayat .. cu care avem ceva special..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

Buna seara burtici, am ajuns si noi ieri acasa ca am fost plecati pana in campina. uff si ce crize mi-a facut saraca fetita ca m-a scos sotul la restaurant:)) si cica ce vrei? eu pizzaaaaaaaaaaaa(am uitat ca are mozzarella in ea) si mi-a plans fetita de numa numa... numai crizute mi-a facut(ori era si din cauza ca noi stateam peste zi pana la 10-11 seara la curte la soacramea si urcam la aparament numai cat sa dormim si iesitul asta asa noaptea nu i-o fii convenit.. nu am idee insa in ambele seri mi-a tipat si plans de am zis ca nu i adevarat abia abia o calmam.. dar in genere a dormit foarte bine acolo:))) mai toata ziua si bineinteles si noaptea:))) inca vineri ne-am trezit la 10 dimineata:))) (cu 2 mese peste noapte insa rapide si somnoroase)iar joi trezirea la 7:30:)))) si nici ca a mai adormit sus la apartament.. a adormit apoi jos la curte

Ce ne-a ofticat foarte tare a fost faptul ca si-a luat si sotul concediu fix acum cand s-a stricat vremea vaiiiii ce mahniti am fost din cauza asta.. ca noi vroiam sa stam cu fata afara la curte toata ziua... mititca am scos-o doar cat am iesit din scara la masina si de la masina in casa ca era rece rau +ceata+ploaie marunta...
Am spus ca trebuie sa-i gasesc neaparat un fularel sa-i pun la gurita ca asa ciudat respira aerul parca zici ca vroia sa l inghita nu stiu cum sa explic

Si aseara incepuse dar a reusit doar 3 scanceli sa le scoata numai ca a invatat mami lectia si ne-a pus cu burta pe umarul ei si ne-am plimbat putin prin casa... mai pe picioare mai pe umar pana si-a revenit si a inceput sa zambeasca ea .. apoi a mai papat un pic si a adormit(pana la ce ora nu am idee dar stiu ca s-a trezit am venit din dormitor si ne-am pus amandoua pe canapea si am adormit amandoua (eu pana la 9 ea pana la 10:))))


Ma intreba cineva(scuze nu mai stiu cine parca ionela?) daca imi ridica sotul statuie.. nu nu imi ridica insa nah de multe ori ii fac din placere ca un sot am si eu dar are si momente cand ma scoate din sarite si ii si spun:))))

IA uite ce fac mamicile:))) fac perechi de bebei:))) hahah nah ca sa nu fiu nevoita sa supar vreo mamica de baiat eu nu spun:)))) hahaha o sa spun cand va creste kate mai maricica si va arata cu degetul pe care baietel il place mai mult:)))(sa nu fie cu suparare daca va alege altul din afara grupului da?:))) ca asa sunt fetele astea:)) nu aleg niciodata baietii care-s placuti de familie aka mamici:)):))))

S-a trezit si mandra:))) dormise mult rau.. ce se intinde ea acum:))) si la gimnastica de manute asa ii place si zambesteeee nu mai poate:))))opaaaa ba nu se trezeste:)))) in fine sta cuminte acolo in patut acolo o las:) pupiciiiiii

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, concluzia finala este ca depinde de starea noastra de spirit. Azi i-am bagat apa de mare cate un puf in fiecare nara si a fost foarte cuminte.
Vibrocilul m-a cucerit din prima, sunt foarte multumita, i-am scos mucisorii tare fain :) si ea a fost tare cumintica, dulcea de ea :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Cute shoes, abia astept sa ii iau Maiei
http://www.tikki.ro/index.php

Mergi la inceput