Strugurasi de sept-oct 2011 **04**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

salut.

dbunny, ai o mancacioasa mica. si a mea era mancacioasa dar intre timp s-a schimbat :((
zubi, merci. problema e ca are o luna de cand e racita. a ramas haraita asa :(
iris, ti-am zis ca o sa urasti pompa.. de ce nu incerci s-o pui la san? s-ar putea sa ai o surpriza, cum am avut eu.

mamica de Beatrice Ana - 26.09.2011

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Oanab mersic de poza :* Superbe

Mariana, bebeii cand dorm cresc

Pupici la toate

eu sunt busy azi, sunt chiauna de somn k pisica mea a plans aseara vreao cateva ore. plangea 10 sec apoi pauza si nani si tot asa :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

ziua buna

aseara a fost mai ok cu plansul. vreo 2-3 ore doar din care mai bine de 30 minute a facut pauza de baie

Da, asa devreme colicii!! Si la Mihnea tot asa a fost. Toate trec. Sper sa fac fata si de data asta


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Ionela, ce zice Mihnea cand plange Tudor?
Noaptea poate dormi daca plange cel mic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mi-am luat vibrocil?
O rezerva se foloseste o singura data sau doar la o nara? :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata fete dragi!

Eu sunt putin pe fuga azi, mergi imediat sa fac o mancare de pui cu ciuperci si clatitele cu care ma laudam

Helena multumesc pentru urari! La multe lunite lui Petru!!! Si eu sunt foarte curioasa cat are in lungime si cate kg are Dani, mergem luni si vedem. Eu l-am mai cantarit si are 5,5 kg dar sa vedem si ce zice doamna doctor! Esti o draguta cu pozele! O sa mai pun, s-a schimbat mult Am vazut si eu pozele cu Petru! Ce sa-ti spun... decat ca e foarte dragut! Ce frumos doarme el pe masa de infasat! e simpatic tare!
Cred ca ai emotii cu botezul dar va trece repede si cu bine!

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui hellena_d
Dbunny, waw, Noa are doar o lunita si baga 900 ml/zi? Uuuu, tare Cat a luat in greutate luna asta fata frumoasa? Eu si cu forta daca vreau sa-i bag pe gat lui Petru, la 700 ml parca are dop , nici o picatura nu mai intra peste



Bea 1oo ml portia, avem cand bea tot la 2 ore, dupamasa de obicei, cand se agita cu colicii.

prima luna a pus 1,12O Kg, acum vad ca pune 23O grame pe saptamana.

pai nu-i spune popii ca ti-a venit cm...noi pastram secretul

ancaroro¿¿

ionela nu-i musai sa fie la fel la ambii, la Dani au inceput colicii in maternitate, la Noa la 3-4 saptamani si destul de suportabili(sper sa nu cobesc, si sa-mi dau cu firma-n cap de-acu incolo...)

may pune umidificatorul in dormitor 2 ore inainte de a va baga la nani. e nasol sa suga cu nasuc infundat.

mie mi-a facut mama foi de napolitana cu ciocolata, si-a ramas juma´ de pahar de ciocolata, de fapt n-a mai ramas nimic din el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

HEllou..

Zubi.. e foarte mancabila fata mea, cu greu imi stapanesc pofta
Toti avem parti bune si rele , asa si indi tau..
O sa slabesti vei vedea, eu am mai dat 0.5 jos (sapt asta 1,5 kg ) .. insa toate la timpul lor..

Didiana... offf , hipoxic? .. acu am citit diferenta intre asfixie si hipoxie.. am inteles ceva dar nu multe , din ce cauza a fost hipoxic? ti-au zis? la noi din cauza ca moasa mi-a dat ceva calmante..

Abmariana.. felicitari.. eu una nu as fi mers la servici, desi eram business woman de profesie, imi e dor de munca si de servici, acum ... as sta acasa sa imi cresc copii daca ne-am permite... la mine s-au cam schimbat prioritatile , si simt ca nu pot sa ma impac, ma apuca depresia numai cand ma gandesc ca trebuie sa merg candva la servici si sa o las acasa cu altcineva.. Asa ca un mare BRAVO de la mine..

Lena.. eu folosesc rezerva si o spal.. sa fim seriosi , nu trag un nuculet si o arunc..se poate spala cu usurinta, o spal cu apa si detergent si cu un betisor de urechi sa o curat bine , si apoi o fierb..
Tu cum o dai pe Maia cu apa termala? Ele asa se sperie de o sprayez..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Acum am vazut si eu pozele de pe grup.

Hellena, o sa iti iei bataitza de la Petru k i-ai pus poze nud. E atat de cumintel. Eu nu as putea sa ii fac Maiei poze atatea, la noi pozele sunt mai mult cand dormim :D

Ancaroro, baietelul tau este un dulce. Sa iti traisca

Racheel va sta tare bine impreuna. Sunteti ambele scumpe foc.

Kora, faina vacuta in care sta puiul tau . De pui nu mai spun... cute cute cute :)

Klau_ditza
, ce hainute funny are bb, caciulita e geniala.

Pun si eu cateva, sa vedeti cum zambim noi in somn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, mersic de sfat, asa o sa fac si eu

Eu am dato pana acum doar pe frunte... ii astupam ochisorii cu mana si dadeam cu spray-ul... se misca ea, dar pare ok cu procedura.
Nu stiu cum o sa reactionam la vibrocil, k la apa de mare cu puf e greu...

Mergi la inceput