Pufi de 2010 (49) - LMA Miremia!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:


LMA bea!


sanatate multa, nastere usoara, copii sanatosi

multumim de tratatie

-----------------------------------------
Alexandra si Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Multumesc frumos pentru titlu si pentru urari!


_

Bea, mami de doi baieti :
Ivan Matei (14.01.2010)
si 37+ cu Adam Eduard

In 14.11 cu ajutorul lui DD va veni pe lume bebe Adam!

Doamne ajuta sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Larisel sanatate la gemanutze!

si noi ne spalam pe dinti dimineata!
daca ar fi dupa el s-ar spala toata ziua.....dar nu e dupa el.....


alexa stiu cum e sa ai gatul in pioneze........eu nu mai stiu ce sa ii fac...dar abia inghit........si doare al naibii de rau

_

Bea, mami de doi baieti :
Ivan Matei (14.01.2010)
si 37+ cu Adam Eduard

In 14.11 cu ajutorul lui DD va veni pe lume bebe Adam!

Doamne ajuta sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

BEA, LA MULTI ANI!
SA FII SANATOASA IN PRIMUL RAND, APOI SA AI O NASTERE USOARA SI....SA AI NUMAI BUCURII LANGA BAIETII TAI!

neatza si de la noi..sarumana de coffe alexa....
si je ink o noapte cam nashpa...dar nu din cauza lu jiji...ci de la munci(controale..de sus...nashpa) azi si maine iar la munca...de carpit ce se mai poate ca iar vom avea...musafiri...

jiji vad cas-acam reglat cu somnul in sensul ca...dimi se trez in jur de 8....la amiaza se culca la 1.30-2...( doamr 2.30-3 ore).si seara 10.30-11....e ok....
m-am gandit sa nu-i mai dau lapte dimi asa in bibe..ci sa incerc sa-i dau cu fulgi su altfel de mancare....noaptea sa nu-i mai dau boibe de 250 mlci de 150 ml...poate asa....o sa manance si el....dar hm...dupa masa de noapte la 6 s-a ridicat in fund si a inceput sa strige...mami ati....ati , mami...si i-am dat ati....(lapte)

i-am luat si eu osteocare...park asa ii zice sa-i dau...om vedea...

larisel...sorry de princesite...se vor obisnui...noi am av noroc ca pe "bulevardul" nostru sunt multi copii de ac varsta k jiji...astfel incat a socializat de cand a inceput el sarealizeze...si acum...cand se intalneste cu pretenii....scoate un urlet...sau nu stiu cum sa-i zic ...de bucurie...
dar la gradi noi ink nu...park aman maomentul despartirii( desi e ac lucru si acu c aj la 5 acasa)....dar na fiecare cu pasaricile lui....cum aman si tunsul lui...din motiv ca va semana cu un baietel

mire...am murit de ras..cand citeam scuzele tale cu trezitul marei...cum ca nici voi nu sunteti matinali etc....si mi teimaginam asa peste vreo5 ani....cand mara o sa traga de tine....hai, mami....ca tre sa ma duci la scoala....ca de...acolo ora 8 e batuta in cuie( cel putin..asa era pe vremea mea:)) )

eu tot ca BF sunt....plina de energie dimi....seara..praf si pulbere...asa ca incec sa fac cat mai multe dimi...

gata ma apuc de shmotru de rutina...ca apoi plec


sa aveti un we superb

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Bea multumim de cinste! Sa ai o zi minunata!

Sper sa va treaca durerile de gat cat mai repede!

Larisel off, sanatate multa!

Dece pai cand e musai sa ne trezim, ne trezim.
Eu de ex inainte de ora 1 nu pot sa adorm....

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Bea, la multi ani!!!

sa ai tot ce-ti doresti (greu si complicat dar se poate!!!), multa sanatate si o nastere usoara, de fapt o recuperare usoara dupa ceza... am savurat ieri bucatele mersi de cinste!

larisel, febra s-a intamplat dupa nici o saptamana de gradi??? of-of... ref la multitudinea care te incearca te inteleg... si nici nu stiu ce sa zic... patzeam din astea cand eram cu primul meu sot dupa o cearta de la 11 seara pana la 4 dimineata... desi parca nu se compara, doar ca mi-ai amintit de tremuratul carnii pe tine... incearca un anxiolitic naturist, o tinctura de valeriana, un ceai de tei-sunatoare...

despre crize... noi nu avem crize decat rarisim, dar are momente de agitatie greu de potolit, cand trage de orice si face cate o trasnaie pe secunda si tre sa stai cu ochii pe el ca pe butelie, de regula e relaxat si se joaca frumos... vrea tot de pe masa, cutie de cafea, borcanele de condimente, arannjamentul de lumanari, creme-oje-lotiuni... apoi la baie sa se urce pe wc, ca sa aiba acces la robinet, ii da drumul la maxim si stropeste totul in jur... oke, nu ma continui si ai vostri fac din astea, nu?

si am 2 reclamatii - nu-i plac deloc ciorapii in picioare (nici strampi/dres) sa fie tot timpul cu picioarele goale! si 2) nu suporta sa am eu nimic in cap sau la gat, nicio batista, bandana, elastic fular... astea sunt 2 fixuri ale lui cu care ma lupt...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Bea multumim de cinste! Sa ai o zi minunata!

Sper sa va treaca durerile de gat cat mai repede!

Larisel off, sanatate multa!

Dece pai cand e musai sa ne trezim, ne trezim.
Eu de ex inainte de ora 1 nu pot sa adorm....

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



si nu ai probleme cu ficatul? e ora lui de musai somn...


--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
si nu ai probleme cu ficatul? e ora lui de musai somn...


--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Din fericire pana acum n-am avut pb cu nimic. Oricum, suna interesant...poate ne spui mai multe (si despre alte organe).

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Noi am fost la party de copii, Mara s-a simtit foarte bine, a mancat foarte mult, nu a refuzat nimic. La tort a fost prima care s-a pus la masa, deja stie ca dupa La multi ani se serveste tortul.

Am ajuns destul de tarziu acasa pt ca am venit cu metroul si mi-era frica ca imi repeta figura de ieri, sa-mi sara peste somnul de peste zi. Acum doarme...

Sper ca nu m-ati inteles gresit cu programul de somn al Marei, e adevarat ca este putin defazata fata de alti copii, dar ea singura isi face programul asta. Stiu ca daca incerc sa ii impun un alt program nu o sa-mi iasa, singura varianta ar fi trezirea cu forta, doar ca n-am inima sa o fac. Nu pot sa-mi trezesc copilul la ora 8 doar pt ca alti copii se trezesc atunci. Sunt convinsa ca in timp, va incepe si ea sa se trezeasca mai devreme decat o face acum si ca va ajunge si la micul dejun la gradi.

Iar pe mine ma stiti ca am fost mereu activa la schimbul 3.

Ma gandeam ca mai e putin si se da startul la petrecerile de 2 ani si la noi.

Sa aveti un weekend superb doamnelor!



_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Noaptea trecuta a fost sexi rau de tot...dar nu din cauza Nataliei, care a dormit destul de bine si nici febra nu a mai facut... In schimb Alena s-a "crizat" mai dihai decat a facut-o vreodata pana acum... La 1 am calmat-o cu un bibe de lapte, dupa care cum atingea patul ei (asta dupa ce am adormit-o in prealabil la mine in bratze , total atipic pt ea), deschidea ochii si racnea ca din gura de sharpe. Iar bratze iar pat etc Pe la 5 am cedat nervos si am lasat-o sa urle vreo 5 minute cred (ma mir ca Naty dormea in harmalaia aia); cand am luat-o s-a arcuit si urlat si zgariat si lovit inca vreo 5 minute de am zis ca ies pe usha si nu ma mai intorc niciodata... noroc ca mi-a venit ideea sa dau drumul la tv si doar asha s-a calmat. A dormit apoi pe mine pe canapea intr-o rana vreo 2 ore... Ma rog..

Azi am fost cu Naty la dr si are faringita virala (luata probabil de la gradi sau din parc) pt care am primit tratament aproape homeopat, exceptand antitermicul la nevoie (dar nu a ma fost nevoie).

Chiar si acum... ele stau cu tati si sunt de-o maraiala... continua...



Sondaj de sezon

Mergi la inceput