Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata
o felicit si eu pe Maimu', sa fie intr un ceas bun, sarcina usoara si la termen

Monik, te pup, ce frumos ai scris
are dreptate Lori cu nebulizatorul, mie imi trebuie unul silentios, depinde de copil

Doloress felicitari, ma bucur pt tine, ieri chiar ma gandeam sa te intreb,sa ti cer un sfat vis a vis de mancare, stiam ca si tu te ai chinuit cu Patrick cum patesc si eu cu Eva, dar dupa ce ai scris ieri, n are rost, probabil tre sa accept situatia, nush, mi e foarte greu, ma supara tare ca nu mananca,off

Irinuka nici nu stiu ce sa iti spun, pe de o parte ai alaptat o buna perioada de timp, deci daca te ai opri acum macar ai satisfactia ca l ai alaptat un an
pe de alta parte, cum zic si fetele, te poti mulge in perioada asta
imi inchipui ca e greu, nu stiu ce m as face si eu cu Eva ca altfel nu adoarme, si se trezeste noapte de 10 ori cred
si chiar, nu poti lua un antibiotic permis in alaptare?ai cerut mai multe pareri? ca eu am luat antibiotice la greu si am alaptat,

nici eu nush ce sa i iau Craciunitei mele, ma gandesc zilnic,

Eva vrea sa fie tinuta si sa mearga toata ziua, au mijlocul meu!!!!!

sanatate la puii bolnaviori
cum mai e Miruna?
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

si inca ceva
niciun mesaj de la Abrambu? eu n am apucat sa intru la odiseea ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si multa cafea

a fost o noapte....cahhhhh
muci si raguseala si tuse si pe masa si pe tacsu

off ce sa le mai fac sa le treaca ragusala???
in afara de Prospan si zamuri de nas nu le dau nik nik

ce sa le mai fac, ce sa le mai dau???
off

pupici fetelor si sanatate multa
multi ani sarbatoritilor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

zumzu intreaba al meu dl M, ce aparat foto ai???
i au placut tare mult pozele de la intalnire

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neataaaaaaaaaa

dam prajiturici, suculete, cafelute si tot ce mai vreti voi la micul dejun pentru ca facem 10 lunite...yeyyyyyyy...ce repede au trecut...vorba cuiva offf offf meyyy meyyyy....

Monica subscriu la cele scrise asa frumos de tine.

azi mergem la ziua prietenei noastre Ilinca...face 1 anisor si parca mai ieri imi taram cu mamica ei burtile prin metroaie la munci vai vai...si uite acu ca deja a trecut 1 an...ieri am fost si am stat cu fetele cat ea a facut cate ceva si azi mergem iar...Ioanei i place tare mult si cand ajungem acasa adoarme instant:)

Alinush - razvanel...ne tii in suspans si-ti place

Simo - bine ca s-a terminat totul cu bine, imi inchipui ce-a fost pe tine...si io am patit-o...mi-a iesit un copil pe bicicleta in fata si am oprit milimetric cat sa nu-l dau jos de pe bicicleta...a fugit repede ca altfel chiar ma deam jos din masina si-l trageam de urechi...offff

Lori - frumos ce-a facut tati

Pup bebeii bolnaviori si mamicile obosite.

Nu mai stiu ce sa scriu, asa ca merg sa mai fac cate ceva prin casa...puuuuup



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Va pup cu drag!

AZI E 11.11.2011, ACUSI E 11.00. DE DRAGUL SUPERSTITIEI VA PUTETI PUNE O DORINTA LA 11 FIX.



AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza.
Va pupam din militari si ne bagam iar la somnul nostru. Nu am nici un chef de nimic. Sunt total plictisita.
O zi cat mai placuta acu ca a trecut de ora 11 si nu a venit ina sfarsitul lumii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata!

Monicutz ai perfecta dreptate. Si eu simt la fel (ca uneori sunt ignorata), fac la fel (uit sa raspund cuiva care asteapta parerile noastre). Dar nu m-as supara niciodata pe nimeni de aici.

Mai Lori, cum citeam eu azi postarile tale m-a pocnit asa un dor de voi ... Sa ne vedem sa mai stam de vorba. Cu Roxx m-am mai vazut si o sa ne mai vedem asa ca da ordine la muci si febre sa plece si sa ne vedem si noi cumva, undeva.

Bai, eu imi iau inima-n dinti si ma inham la organizat urmatoarea bebeluseala. Partea proasta e ca am spatiu cam jumate decat e la Zumzu, dar ne descurcam noi cumva. Sa vad daca reusesc sa scap de masa imensa pe care o am in sufragerie ca sa fie mai mult loc. Deci, locatia: Titan, ziua: miercuri peste 2 sapt (23 nov), numar de persoane: cam 6 mamici cu bebelusi, asta ca sa nu stam chiar una in bratele celeilalte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Tunde, multumesc! Am facut transferul, probabil cel tarziu maine o sa ai banii in cont. Ce bine ca am scapat de o parte din cadourile de Craciun, o sa se bucure prietenele mele sa primeasca asa creme bune!

Catalina, pomul ala l-am vazut intr-o revista si mi-a placut asa ca mi l-a desenat sotul meu. Si la nunta l-am pus pe invitatii, meniuri, plicuri, peste tot. E simbolul familiei noastre.

Monika, te pup , ti-am citit mesajul si mi-a placut, m-am regasit si eu acolo.

Cocutza, ce chestie cu intrarea in grup...pe de alta parte poate asa e mai motivata lumea sa se gandeasca daca intr-adevar vrea sa intre acolo si ramana, nu doar sa intre, sa arunce un ochi si sa plece. Stiu ele ce stiu...Am si eu o prietena la Viena, a nascut de curand, trebuie sa o intreb daca face parte dintr-un grup sau e solo.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

sa nu uit
VREM SI NOI UN VOT
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara+2011+amintiri+de+vacanta&page=16
fotografiiile ly1/jpg si ly2.jpg
Multumim.
Stiu ca nu e frumos a cersim...
Dam si noi la altii.

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=16" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg

Mergi la inceput