Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Asa..si daca tot m-am trezit devreme am avut la ce ma gandi si mi-am dat seama de o chestie: in ultimele zile (probabil din cauza starii mele neobisnuite) am avut impresia ca doar eu vad mesajele mele, asta pana ce lorich m-a pomenit cu botezul...si azi am realizat ca asa se simteau si fetele care spuneau ca au lipsit dar noi nu ne-am dat seama sau ca noi vorbim inre noi si trecem peste mesajele lor, etc. Asa ca simt nevoia sa va spun ceva:
Mereu citesc TOT, absolut toate mesajele, ale tuturor fetelor indiferent daca am de recuperat capitole intregi. De multe ori raspund in gand, alteori ma gandesc "uite, sa-i spun asta", dar cand ajung la mesaj ori intervine ceva, ori chiar uit, ori nu am starea necesara atunci si uite asa dau impresia ca nu am citit sau nu m-a interesat ce a spus fiecare. Sa stiti ca nu e adevarat! De multe ori vorbesc cu sotul ( care va stie pe toate) si apoi am impresia ca deja am vorbit cu voi. Cand nu pot vorbi sau intra ma gandesc mereu: oare ce fac motaneii Mirelei sau Tunde cred ca iar impacheteaza sau Simo sigur iar a alergat toata ziua sau Darius sigur si-a scos iar pampersul etc, etc. Toate sunteti importante si daca dau impresia de altceva sa fiti sigure ca nu e asa si stiu ca asta e valabil si ptr voi. Dar daca va supar vreodata cu vreo vorba sa-mi spuneti dar sa nu va suparati...spuneti asa: Monika, nu mi-a picat bine "asta", dar nu m-am suparat pe tine", ok? Probabil ca de asta sunt vesela si optimista ptr ca nu suport sa supar pe cineva. Deci, ne-am inteles, da?
Eh, ma simt mai bine acum.

Va pup. O zi minunata si muulta sanatate la bebei!!!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Monika
Catalina

sa aveti o zi frumoasa,fara ploi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata, multu de
Monica, esti tare dulce! Si imi pare rau ca nu am reusit sa ne intalnim in singura mea zi de stat in BT anul asta. Dar poate ne vedem anul viitor. Sa stii ca ai exprimat foarte bine ceea ce, cu siguranta, multe fete simt uneori. Si mie mi se intampla.
Lori, da, poate ca ar trebui sa il muti pe Robert la alta gradinita... Acuma noi dam sfaturi, dar voi (tu si tati si Robert) stiti cel mai bine cum sta treaba si ce solutie vi se potriveste. Si daca vi se pare ca nu stiti, va deschide DD ochii si va arata!
Mirela, eu am crezut (ca si Vanilia) ca-mi dau duhul cu un singur copil bolnav si mofturos, fiind si eu bolnava... Of, multa putere , mami!
Irinuka, ce mai faci? Cum esti?
Alinush, Razvanel e... cine credem noi ca e?

A, da, e o idee buna cu pozele pe contul comun, nu toate fetele au cont de FB. Incerc si eu sa imi fac timp azi sa pun cateva.
S-a trezit pepenasul.
Revin.
O zi superbissima va doresc!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Monica Ce frumos am vazut fix la tine in sufletel!!! Esti minunata mami!
Si eu fac la fel, raspund tuturor in gand, dau cu parerea, cu sfatu', apoi scriu, mai uit, apoi revin, apoi ma gandesc ca scriu prea mult pe forum, incerz sa ma cenzurez la mai putine mesaje/zi...dar I hear you! And I see you! Esti minunata!!

Cocuta ok, ok, dar cum mai contra cost??? Si noi avem un pic de muci (Ana) dar nu-s f stresata cat nu tuseste si doarme noaptea insemana ca nu e buba mare.

Tunde nu mami!!! Poti spune orice, am pretentia asta pt ca suntem prietene!!! De asta am zis si eu "nu sunt de acord cu", simt ca-mi permit, pt ca suntem prietene si pt ca-mi esti tare draga! Asa rea am fost? SZ: Cat de rea a fost Lori?? Glumesc, dar faza cu Robert ma atinge in cel mai sensibil punct al inimii mele si doare, doare, doare.....

Asta e planul B, sa-l retrag, suntem la ultima sansa acordata gradinitei, apoi va sta acasa cu noi.

nebulitazato - mai, nu s-o face la somn, dar nu uitati ca exista si copii pe lume cu fff multa personalitate (eu am doi dintre astia), copii care nu iau siripel, nu stau la puf in nas, si pe cale de consecinta nu stau la aerosoli, chiar de aparatul e silentions si nu socate zgomote "ucigase". La noi pediatra cand il vedea pe Robert, isi punea mana in frunte si se gandea "dam picaturile alea, ca s epot pune in cereale, nu schimba gustul";"facem aia ca e o data pe zi" etc.
In concluzie, noua pediatra ne-a zis ca aerosolii (chiar si cu ACC care fluidifica rau) merg foarte bine si noaptea, noi i-am facut cand era atat de racit cu diverse flixo, dexa tocmai pt ca adormise si ne lasa. Deci, analizati ce fel de copii aveti - daca il "oameni de-nteles" luati d ecare gasiti, daca is mai cu ...sa-i zic amabil, personalitate multa, luati ceva silentios, cu ultrasunete, gen LAICA. (si si ieftin)

Nu mai stiu, o sa revin

aaa..update cu gradi: l-a dus tati, de data asta inainte de ora de masa (noi il duceam dupa, ca sa scape de asta, dar degeaba, ca-l fugarea cu farfuria, ii pastrau... alte "food natzy"), era muzica, copiii dansau, Robert l-a rugat pe tati s aste aun pic, asta s-a pus pe vine si a stat acolo, in tocul usii, a dansat cu el, pana a disparut copilul intre copii. Doamne ajuta!!! [isi spala dl. Bn toate pacatele fata de mine fiind un ttaic asa bun in momentele astea, este nu numai dl Bravo, dar chiar Dl. Best)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Stai ca am uitat: Catalina, tu scrii cam rar. Zic si eu. Nu te gasesc pe FB...
Dedicut, da, si eu m-am apucat sa caut tot ce-a scris craciunita mea , incepand cu odiseea, cand eu nu scriam, dar citeam zilnic. Si visam ca voi da si eu, candva, cafeaua si micul dejun. Vremuri tare frumoase si pentru mine, chiar daca eu stateam in umbra.
Gata, puiul tusitor isi cere drepturile. Fug.

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Neata. dau si eu din an in paste pe aici. Sorry (m-am apucat de scoala si am de invatat)
Felicitari ABRAMBURIKA , sa fie sanatoasa bebelina!
Felicitari curajoaselor care au luat iar taurul de coarne cu noi sarcini!!
Monika- si eu cam fac asa . Dar tu esti o draguta speciala
Missmj - stiu ca m-ai observat cand am postat anterior, dar n-am raspuns. sa-mi fie rusine.
Va pup pe toate , sanatate bebilor vostrii frumosi
Si kristian a avut un virusel, am avut voma, febra, lipsa apetit. Dar acum e mai bine, merge toata ziua de nu are timp sa doarma, sa manace, nic' . Si face si kk la olita dimineata! Na, ca sa ma laud, ce?
Sa aveti o zi frumoasa si un weekend reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neata!
ADITZA 20
DEDICUT 106
MAYANE 58
MAIMUTZIK 60
V-am trimis coletul

cine nu-l are ..dau contul PM

Comenzile le primesc cu drag-CU O MARE RUGAMINTE!..
-fie ele oricat de micute le astept PM..pt ca de acolo le scot mai usor cand am nevoie de ele.

Lori;am glumit..Imi pare nespus de rau ca treci prin toate astea..Sa dea DD sa gasesti varianta cea mai buna..sa vina clipa aceea mare cand copilul tau va merge bucuros la gradinita unde are multi prieteni si o "doamna ducatoare" care sa-i fie draga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Am uitat sa adaug ieri pe listuta
CREMA MIGDALE PENTRU TEN SENSIBIL SI USCAT 5 LEI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata si multumim de cafea
azi imi vine pescarul...sper eu cu peste,ca fara iphone deja vine ca cica a cazut in apa si i s-a udat
Monika..mamica scumpa..ma regasesc si eu in mesajul tau uneori

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Neatza,
cu un mic dejun biscuiti cu dulceata si fresh de portocale. Asa light ca eu nu beau cafea. Cafeaaa cine are nevoie si o apreciaza.Sunt boring stiu ca nu beau cafea, dar nu este nevoie de ea

Lori, costul e 30 de euro pe an modic zic eu, unde primim niste mesaje saptamanale cu vanzari/cumparari(astia fiind majoritatea expati care se muta des vand de toate) si altele diverse, si invitatii la diverse actiunii organizate de ele( acuma de craciun de exemplu este o intalneala cu toate familiile) si mai organizeaza si marketuri de asta second unde fiecare vinde ce nu are nevoie, unde e chiar ok, haine bebe super ieftine si ok.

Monika, foarte frumos ai zis-o tu acolo. Sa ai o zi minunata!

Tunde, acuma invat sa dau pm! Pun si adresa tot acolo.

O zi minunata sa aveti! Mergem sa papam!revin cand doarme, ca altfel butonam amandoua la tableta

Mergi la inceput