Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui loutzy

sa nu uit
VREM SI NOI UN VOT
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara+2011+amintiri+de+vacanta&page=16
fotografiiile ly1/jpg si ly2.jpg
Multumim.
Stiu ca nu e frumos a cersim...
Dam si noi la altii.

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=16" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg


Votam imediat ce revenim de la gradi

Cine mai vrea voturi ca vreau sa le consum pe toate !!

aaaa...si eu cred ca cersesc, suntem la pag. 16 lr(parca ) 1 si 2. Am zis ca nu voi cersi, dar suntem pe locul 3 si m-a mobilizat!!! Si pt voturile deja date!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Lori "noi" am votat; se poate sa voteze aceeasi persoana de mai multe ori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Neata!

Mada asa mi-a stat inima in loc cand am vazut ce ti-au spus alea de la agentie....si eu stiam ca trebuie sa ne intoarcem cu o luna inainte dar apoi am aflat ca e ok si cu cateva zile. Am citit aseara legea de cateva ori si nu zice nimic de genul. Doar sa ai venituri impozabile inainte de a implini copilul un an. Adica si daca ne intoarcem cu o zi inainte, si o lucram, ea va fi considerata zi lucratoare impozabila.
Azi am sunat si eu la prestatii sociale din nou si mi-a confirmat ca asa e. Pot sa ma intorc oricand inainte de a implini E un an. Si prima data merg la ei sa-mi stopeze indemnizatia (fac o cerere) si apoi restul. Eu ma agit dar nici nu stiu exact cand o sa incep. Cei de la munca se pare ca ma tin in suspans. Dar daca lasa dupa mine, vreau doar in ianuarie. Din 9 ar fi ok pentru mine.
Sper sa am dreptate si sa nu ma chinuie apoi pentru banutii aia.

Pupacesc mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Mada, noi ne bagam la intalneala daca nu te-ai saturat de noi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Cum sa ma satur, tu? Va asteptam cu drag!

Citat:
citat din mesajul lui gabrielaromt

Mada, noi ne bagam la intalneala daca nu te-ai saturat de noi.



Gabriela
Mami fericita de Tudor (21.01.2011)

Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare. Gabriel Garcia Marquez


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Monika;offffffff am ratat dorinta de la ora 11..fusei la cafelit cu sotul!
Lori;Cum trebuie votat..ca Eu data trecuta nu am putut vota pt ca nu eram membru..sau gen de asa cv..
votez..!!!pe toate va votez!!ma duc sa invat cum trebuie!
Cocutzo!;n-ai PM activate de aceea nu poti trimite PM!

nush ce am vrut sa scriu

aaaaaa...Angie!;Vezi de ce nu mi-am lasat Eu barbatu in DELATA???/Sa nu-si strice iphonul mai!..ca tare vroia El..da sa stea frumi acasa cu mine ca nu ma descurc singura cu astia doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

gata!!votat puii de Lori si Pui de Loutzy!
V-am dat cate 5 puncte...sau trebuie mai putin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Loutzy, te-am votat!
Lori, am vazut ca stati foarte bine! Si poza e super, poate ne citeste fata cu primele doua poze care a trecut si pe la noi dar sinceri sa fim poza ta e muuult mai faina. Macar poate tu o sa ai voturi de la comisie mai multe ca ea si treci pe primul loc. O sa vorbesc si cu sora mea sa te voteze, pe altciceva nu mai stiu pe cine sa trag de maneca.
Am vazut ca si Misssexy are poze, la litera M, am votat-o si pe ea.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Fetili, i'm back!
Sunt intreaga dar rupta de oboseala si ma dor toate cele. Am facut si partea a doua a cursului si ma bucur tare ca m-am dus.
De data asta a fost fizic de 2 ori mai greu decat prima data, am febra musculara inclusiv la degete penca' ca a trebuit sa urcam niste pante incredibile si ma ajutam cu mainile.
Nu mai spun de picioare, febra, basici, etc. Mi-am pierdut vocea iar si imi curge nasul.
Astea fiind zise, a fost super. Eram pregatita logistic cu 2 perechi ghete, geaca, pantaloni. A fost si vremea buna. Dar ce s-a intamplat de mi-am schimbat parerea este ca m-au facut sefa unui grup. Am crezut ca mor de stres dar a iesit super! m-au felicitat pentru prestatie si mi-au sugerat sa continui pe linia asta ca am talent.
De data asta feeadback-ul a fost: energie incredibila, competitiva, puternica, analitica, viziune (le traduc cam anapoda, suna mai bine in engleza). Din pacate au venit la pachet cu "bitchy" si "tendency to dominate", dar cica e normal, nu merge daca esti mr. nice guy.
Am avut 4 barbati in subordine si au fost super, m-au sustinut si m-au incurajat tot timpul. Lor li se parea amuzant sa fie mutati de colo colo. Unul singur saracu mi-a zis ca il intimidez si ii produc nervozitate. Acuma nah...
Mai am de lucrat la atitudine(cica sunt confruntationala, bai cum drac traduc asta???) si la decizii digitale, io am tendinta sa overanalize.
Una piste alta m-am intors cu ceva incredere ca e mult de munca dar exista niste potential de exploatat.
Astea fiind zise, bubu a fost bine numai cu tati, l-a durut in fund de ma-sa. Ieri am facut si noi 10 luni si i-am cumparat jucarii. Am luat un pinguin mare gen hopa-mitica dar bulina se sperie cumplit cand il vede, urla de numa. In rest i-am mai luat o toba de lemn de care este foarte incantat si un antemergator gen carucior cu niste cuburi de lemn inauntru. Nu merge cu el dar zdrangane cuburile alea de groaza.
La gradinita au cumparat jucarii noi, tobogane pentru bebe mici (se dau pe burta!), cuburi mari gen labirint, niste fotolii d-alea care se muleaza dupa cum de asezi, super... Bubu este terminat de fericire, acasa cade la somn de la 8 seara, atat e de obosit. Cica a revendicat un puf d-ala mare, ii da pe toti la o parte, se suie in el si adoarme acolo. Ma gandesc sa-i cumpar unul si acasa daca e atat de incantat.Acuma incepe sa chiuie de cand oprim masina in fata gradinitei.
Io-s la capitolul cautat scaun de masina. Am fost sapt. trecuta prin magazine si sunt suparata ca alea misto care sunt foarte sigure nu se lasa indeajuns pe spate. Sta bubu cam batz si sigur n-o sa poata dormi in el. Mai caut si weekendul asta. Mi-a placut enorm Pearl de la Maxi Cosi dar noi n-avem isofix la masina si n-am cum sa-l prind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Buna feteleee!!

Mada vreau si eu la bebeluseala dc ne primiti si dc vine si carmen sa ne ia si pe noi de-o aripa

Simo vai prin ce ai trecut. cred k esti socata. uite d asta imi e frica sa dau de carnet ca nu stiu cum reactionez in sit din astea

si noi am ratat dorinta de 11 lasa..noi sa fim sanatosi

ma intrebase cineva saeara de iesitu cu fini la biserica..dc nu s-a iesit atunci la o sapt, numai are rost sa mergeti acu. mi-a zis sotu ca e ceva de curatire..nu am inteles prea bine ca ne calareaasta mica si dupa am uitat sa imi deamai multe detalii.

Adi sanatate multa lu Mihaita. sa se faca repede bine

Mirela mama..toti sunteti virusati?? offf ce rau imi pare pt voi. si sanatate multa si voua

mai..cand e ziua Silviei? fetita lu Petro?? k am vazut pe fb la ea






Mergi la inceput